U 18 prohrála 1:2 v Trutnově: sama si zbytečně vyrazila trumfy z ruky

17. 10. 2021

U 19 „B“ – K velmi důležitému utkání, v němž šlo oběma soupeřům o body potřebné na záchranu v České divizi U 19, odcestovala naše „osmnáctka“ v sobotu 16. října do Trutnova. Tým pod vedením trenéra Mirko Beuka si v souboji s domácími staršími dorostenci vypracoval dost příležitostí k tomu, aby tohle utkání zvládl, bohužel si ale sám zašlapal svoje štěstí do země. S výjimkou jediného gólu Adama Šavela totiž vše ostatní promarnil.

Rezerva našeho staršího dorostu tak má i nadále pouhých deset bodů a klesla zpátky ze třináctého na čtrnácté místo tabulky skupiny C České divize U 19.

V porovnání s předchozím a vítězným zápasem s Braníkem chyběla tentokrát spousta hráčů, a tak se i proto obměnila základní sestava na pěti postech včetně brankáře – mezi tři tyče se postavil patnáctiletý gólman U 16 Nejedlý.

Trutnovští dorostenci pod vedením pražského trenéra Romana Trunečka (před lety přivedl týmy Cholupic a později i Braníku k postupu z I. A třídy do přeboru i k triumfu v Poháru Pražského fotbalového svazu) šli už v 8. min. do vedení 1:0, jejich gól dal Páv. Než se podařilo vyrovnat, měl náš tým pět šancí, které nevyužil: po dvou útočníci Dunda s Šavelem a jednu Lískovec. Až pět minut před poločasem přihrával Slapnička a Šavel levou nohou vyrovnal: 1:1!

Ve druhé půli měl Vyšehrad B převahu, jenomže gól dali zase domácí: v 58. min. opět Páv na 2:1. Za tohoto stavu měl další dvě příležitosti Dunda a v 85. min. Zíka trefil spojnici břevna a tyče. Ani vyrovnat se tedy bohužel nepodařilo.

Naši U 18 čekají na podzim už jen dva domácí zápasy: v sobotu 23. října od 10 hodin na hřišti v Krči se Sokolem Třebeš (4. v tabulce) a v sobotu 30. října od 9.30 hod. na Vyšehradě pražské derby s TJ Praga (16. v tabulce).

U 19: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:1 (1:1)

10. kolo České divize staršího dorostu, hráno v sobotu 16. října 2021 v Trutnově. Branky: 8. a 58. Páv – 41. Šavel. Rozhodčí: Svoboda – Pilný, Žák. ŽK: Šavel (Vyšehrad B). Diváků: 80.

Trutnov U 19: Petrů – Vošanovič (46. Zahradník), Borovski, Ondráček, Bekr, Rodr, Páv (77. Bugfifa), Duch, Kruliš (88. Fešar), Rohrbacher, Strasser. Trenér Roman Truneček.

Vyšehrad U 18: Nejedlý – Kazda, Mareš, Přech, Škop (59. Jon) – Lískovec (63. Zíka), Slapnička (77. Borský), Holan, Karas (63. Burkuš) – Šavel, Dunda. Trenér Mirko Beuk.