U 17 neuspěla počtvrté za sebou; také z Písku si odvezla porážku 1:3

18. 10. 2021

U 17 – Předloni naše tehdejší U 17 vyhrála u Otavy brankami Lupana a Stýbla 2:0, k tomu ale měla tentokrát poměrně daleko. Už téměř měsíc se mladším dorostencům Slavoje Vyšehrad nedaří navázat na velmi dobrý výsledek v podobě remízy 2:2 s Bohemkou: od té doby, tj. od konce září, prohráli čtyřikrát za sebou, naposledy v neděli 17. října v Písku 1:3. V první půli se nedařilo, přesto by byla remíza nakonec možná spravedlivější. Jedinou branku vstřelil levý záložník Jaroslav Holan. V tabulce skupiny A České ligy mladšího dorostu naše „sedmnáctka“ nyní figuruje na 10. místě.

Domácím vyšel vstup do utkání a v 6. min. Václavík z brejku otevřel skóre: 1:0. Ve 22. min. po rohovém kopu se míč nešťastně odrazil od Holana do vlastní sítě: 2:0. V první půli byli domácí lepší, zatímco hra Vyšehradu neucelená až chaotická. V poločase přišlo dvojnásobné střídání a hra se zlepšila. Do šancí se dostali Šavel, Holan i střídající Macek, na druhé straně domácí neproměnili penaltu – Kotlín ji zneškodnil! V 88. min. po přihrávce od Gruntoráda vstřelil přece jen kontaktní branku Holan: 2:1! Minutu nato ale prošel do otevřené obrany Horba a zase zvýšil na 3:1.

Na podzim zbývají naší U 17 už jen dvě utkání a obě doma na Vyšehradě: v neděli 24. října s „šestnáctkou“ Dynama České Budějovice a v neděli 7. listopadu s „šestnáctkou“ Slavie. Obě mají výkop čtvrt hodiny po poledni.

U 17: FC Písek – Slavoj Vyšehrad 3:1 (2:0)

10. kolo České ligy mladšího dorostu, hráno v neděli 17. října 2021 v Písku. Branky: 6. Václavík, 22. vlastní Holan, 89. Horba – 88. Holan. Rozhodčí: Havlík – Janíček, Němec. ŽK: Kylar, Šindler (oba Vyšehrad). Diváků: 50.

Písek U 17: Jordán – Kohout, Funda, Václavík (85. Horba), Novák, Mařík, Velický, Říha, Dufek, Müller, Janda. Trenéři Juraj Kobetič a Martin Kozák.

Vyšehrad U 17: Kotlín – Garip (46. Macek), Kylar, Králík, Šindler – Jon – Schrank (46. Gruntorád), Kazda (58. Frank), Holan – Průša, Šavel. Na lavičce byl ještě připraven Monyč. Trenéři Zdeněk Jaroš a Olin Martinec.