U 19: dobrý první poločas, ale i tak porážka 1:4 s Mladou Boleslaví B

21. 05. 2023

U 19 – Naději na bodový zisk, který by byl prvním po dlouhých deseti týdnech, živili ještě v poločase utkání s „osmnáctkou“ Mladé Boleslavi starší dorostenci Slavoje Vyšehrad. V neděli 21. května vedli gólem Dominika Slapničky 1:0 nad jedenáctým týmem tabulky České ligy U 19, soupeř ale ještě před pauzou vyrovnal a po změně stran přidal další tři góly.

U všech tří branek ve druhé půli byl bývalý hráč naší „devatenáctky“ Vasil Monyč, jenž v zimě přestoupil do Mladé Boleslavi: u dvou asistoval a poslední vstřelil sám. Mimochodem Monyč je stále ještě nejlepším střelcem naší U 19, k čemuž mu stačí sedm podzimních tref (na podzim dal dva góly právě proti Mladé Boleslavi B).

Také Monyč tedy přispěl k tomu, že náš tým utrpěl třináctou porážku za sebou, celkově pak třicátou, a po 34 odehraných kolech proto nadále ztrácí ze dna tabulky sedm bodů na předposlední Tempo, svého nadcházejícího soupeře.

Již dopoledne se hrálo za velkého vedra, ale i tak se sešla na zápas početná návštěva. Oproti středečnímu plzeňskému střetnutí došlo v základní sestavě našeho týmu k jediné změně, a sice na postu brankáře: namísto mladšího dorostence Čepely se vrátil mezi tři tyče Havlíček.

Modří začali velmi aktivně, již ve 2. min. Klinka z přímého kopu těsně přestřelil a za další dvě minuty si naběhl s míčem za obranu hostí Bartošek, brankář Burgert ale včas vyběhl a jeho šanci zneškodnil. Ve 12. min. ale Klinka přihrál ze středu pole doleva Bartoškovi, ten zatáhl míč a z jeho zpětné přihrávky vypálil Slapnička. Jeho střela z cca pětadvaceti metrů letěla po zemi a balon skončil v síti: 1:0!

Ve 34. min. Havlíček vyrazil těžkou střelu jednoho z hráčů hostí a protože mu nikdo nepomohl odvrátit míč, dostal se k němu Gnip a vyrovnal na 1:1.

Šest minut po návratu ze šaten hosté kopali svůj první rohový kop v tomto utkání a hned jej přetavili v gól. Hlavičkoval neobsazený Zouhar a z mlýnice před bránou dorážel Strnad: 1:2. Tři minuty nato Vyšehrad odpověděl ostrou střelou střídajícího Gruntoráda a brankář Burgert měl co dělat, aby ji vyrazil.

V 57. min. Havlíček sice zneškodnil střelu Monyče, jenomže balon zase nikdo ze zadáků neodkopl do bezpečí, a tak Růžička vcelku snadno dorážel na 1:3.

V polovině druhé půle se probil z pravé strany Klaban, vypálil, ale měl sportovní smůl – trefil břevno. Kontaktní gól tak nepadl. Naopak chvíli nato v 70. min. Monyč obešel na levé straně svého bývalého spoluhráče Průšu a střelou z úhlu uzavřel skóre na 1:4.

Dvě minuty nato mohl po Bartoškově přímém kopu právě Průša skórovat, hlavičkou ale těsně minul hostující bránu. Naopak v 76. min. mladoboleslavský Sofin trefil břevno a v 85. min. jeho spoluhráč Gnip břevno Havlíčkovy brány.

Naše „devatenáctka“ už nemusí cestovat k žádnému zápasu mimo Prahu. V neděli 28. května v 10 hodin ji čeká utkání na Lhotce, tj. na hřišti Tempa. Potom ještě zbudou do konce sezony tři zápasy: ve středu 31. května ve 12 hodin doma s Admirou, v neděli 4. června v 10 hodin doma s Pískem a nakonec v neděli 11. června ve 14.45 hod. v Horních Počernicích se Slavií B, která stále usiluje o prvenství v České lize U 19.

Trenér U 19 Dominik Gerža: „Vyšel nám vstup do utkání, odehráli jsme dobře úvodních dvacet minut a ujali se vedení 1:0. Tento stav jsme měli udržet až do poločasu, protože soupeř v té době nic neměl. My jsme se však sami vytrestali velkými individuálními chybami, z čehož pramenily ztráty míčů. Hned ten vyrovnávací gól ještě v první půli jsme dostali po naprosto nesmyslné ztrátě balonu na polovině hřiště. Ve druhé půli jsme už fyzicky trochu odešli: na některých hráčích se také trochu podepsalo, že nastoupili o den dříve buď dopoledne za béčko na Zlíchově, nebo odpoledne za osmnáctku v Hostivaři. Skóre mohlo být v tomto utkání pro nás určitě mnohem příznivější než prohra rozdílem tří branek, bohužel se to ale zase nepodařilo.“

U 19: Slavoj Vyšehrad – FK Mladá Boleslav B 1:4 (1:1)

31. kolo České ligy staršího dorostu, hráno v neděli 21. května 2023 na Vyšehradě. Branky: 12. Slapnička – 34. Gnip, 51. Strnad, 57. Růžička, 71. Monyč. Střely na branku: 6:13. Střely mimo: 6:5. Soupeřem zblokované střely: 0:2. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:0. Rozhodčí: Trska – Andras, Císař. ŽK: Průša (Vyšehrad). Diváků: 75.

Vyšehrad U 19: Havlíček – Králík (46. Průša), Kefurt, Klaban, Klinka – Štěpnička (46. Gruntorád), Šíma (46. Laštůvka), Slapnička, Bartošek – Pfaf (62. Cvoreň), Šoškič (67. Blín). Na lavičce byl ještě připraven brankář Bedrník. Trenéři Dominik Gerža a Zdeněk Jaroš.

Mladá Boleslav U 18: Burgert – Pastyřík (75. Trajkovski), Zouhar. Švejnoha, Sofín – Růžička (81. Makovec), Blažek (72. Kasáček), Výda, Gnip – Monyč (72. Oláh), Strnad (75. Straka). Trenéři Jan Buryán, Milan Šíp a Lukáš Dlask.