FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Královice
26. kolo Pražský přebor neděle 12.05.2024 17:00 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

U 19 navzdory velké snaze znovu prohrála s osmnáctkou Teplic 0:2

21. 04. 2024

U 19 – Oba zápasy s béčkem Teplic, na podzim u soupeře i v jarní odvetě na domácím stadionu, skončily pro starší dorostence Slavoje Vyšehrad prohrou 0:2. Utkání se hrálo v sobotu 20. dubna a devatenáctiletí šemíci vyvinuli opravdu velkou snahu a úsilí, aby obrali druhý tým tabulky o nějaké body, to se ale bohužel nepodařilo. Devatenáctiletí šemíci přitom podali v souboji s dorostem prvoligového klubu velmi dobrý výkon a nějaký ten bod by si určitě zasloužili.

V devátém utkání sezony se nepodařilo skórovat a ve skupině B České divize U 19 se Vyšehrad vinou páté jarní porážky propadl do druhé poloviny tabulky: z osmého na deváté místo.

Oproti předchozímu utkání v České Lípě došlo na šest změn v základní sestavě: namísto Čepely se tentokrát objevil v bráně Kautský, zatímco v poli A. Franka, Kylara, Krejčího, Krasikova a Trnku nahradili Gumiňski, Dovrtěl, Holý, Kefurt a Klinka.

Proti soupeři, který v předchozích šesti jarních zápasech získal 16 bodů, si náš tým vypracoval v prvním poločase tři gólové šance, bohužel Klinka, Dinov ani Macek je neproměnili. Namísto toho deset minut před pauzou teplický útočník Spálený odhadl, že brankář Kautský stojí trochu dál od brankové čáry a dokonale přesným lobem ho přehodil: 0:1.

Výsledek poločasu byl tak trochu nespravedlivý, hráči v zelených dresech se ale rvali o co nejlepší výsledek i po změně stran. V 55. min. po centru kapitána Kefurta pálil Klinka z voleje a jen těsně minul. O deset minut později byl Klinka faulován ve vápně hostí stoperem Šťovíčkem, hrálo se však dál, penalty zůstaly Teplice ušetřeny.

V polovině druhé půle se vyznamenal Kautský, když zneškodnil takřka gólovou střelu teplického Myšky. Čtyři minuty nato si poradil i s velkou šancí Spáleného. Hráči Vyšehradu se snažili, seč jim stačily síly, žlutomodří však byli v defenzivě velmi pozorní a hlavně organizovaní, takže vyložené šance se už na domácí straně moc nerodily. Naopak v 86. min. Boichenko tečovanou střelou ke vzdálenější tyči pojistil vedení hostí na 0:2.

V sobotu 27. dubna dojde na souboj starších dorostenců Motorlet B – Vyšehrad. Utkání se bude hrát v obci Dobrovíz v okrese Praha-západ od 10 hodin. Podzimní vzájemné střetnutí v Krči skončilo bezbrankovou plichtou.

U 19: Slavoj Vyšehrad – FK Teplice B 0:2 (0:1)

23. kolo České divize staršího dorostu (skupina B), hráno v sobotu 20. dubna 2024 na Vyšehradě. Branky: 35. Spálený, 86. Boichenko. Rozhodčí: Hrivík – Baier, O´Keefe. ŽK: Reynolds, Boichenko (oba Teplice B). Diváků: 30.

Vyšehrad U 19: Kautský – Gumiňski, Dovrtěl (54. Kylar), Šavel, Holý (85. A. Frank) – Macek, Kefurt – Klinka (85. Krejčí), Schrank (54. Šíma), Štěpnička (67. Špaček) – Dinov. Na lavičce byl ještě připraven brankář Fischer. Trenéři Daniel Růžička, Zdeněk Jaroš a Jan Dovrtěl.

Teplice U 18: Dobrev – Reynolds, Seidl, Šťovíček, Hřebík – Salák, Myška, Schönbauer – Boichenko, Spálený, Dbalý. Trenéři Admir Ljevakovič a Bohumil Kudrhalt.