U 19 – S velkým optimismem odjeli starší dorostenci Slavoje Vyšehrad v sobotu 5. srpna do Mostu, realita však byla od vlastních představ zcela odlišná. Premiérové utkání v České divizi U 19, první mistrovské po sestupu z druhé nejvyšší soutěže, dopadlo na hřišti v Souši hodně zle: porážkou 0:5. Nic nebyla platná výrazná územní převaha a jasná dominance v držení míče, protože ani nevygenerovala vyložené šance a naopak domácí co mohli, to proměnili – možné i nemožné.
Takřka přesně před dvěma roky naše U 19 vyhrála v Mostě 6:1 (hlavně díky hattricku Matyáše Vojty), tentokrát měl ale vývoj skóre opačný průběh. Minimálně v úvodní půlhodině se domácí sice jen bránili, jen výjimečně se jim podařilo přenést hru na polovinu Vyšehradu, pokud se už jim to ale podařilo, pokaždé z toho dokázali skórovat.
Po čtvrthodině hry, namísto přenesení hry směrem dopředu, zahrál jeden z hráčů hostí míč úplně zbytečně do zámezí. Domácí z toho měli zadarmo rohový kop, který stoprocentně využili – díky nekoncentrovanosti a nesoustředěnosti bránících hráčů během standardky. Po rozehrání rohu se trefil z malého vápna neatakovaný Radba: 1:0.
Ve 30. min. přišly hrubé individuální chyby dvou hráčů v těsném sledu za sebou a A. Holý zvýšil na 2:0. Pět minut nato další velmi laciná ztráta míče a Buben zdálky přehodil lobem Čepelu: 3:0.
Také ve druhé půli byli domácí pod tlakem, ale stále dobře bránili v bloku a také jen oni zase dávali góly. V 55. min. přišla zbabraná malá domů, což plně využil Kučerka: 4:0. Mosteckou síť sice rozvlnil Dobiaš, ale jeho gól neplatil vinou odmávaného ofsajdu. V 84. min. dokonal dílo zkázy Keldrych: 5:0.
Vzhledem k obrazu hry bizarní výsledek, pro tým Vyšehradu ale velké ponaučení, že ani v divizi dorostu nedostane nic zadarmo. Soupeři stačilo pozorně bránit, čekat na chyby a také se mu dařilo trestat je. Naše U 19 tak v prvním zápase sezony, ve kterém měla cca osmdesátiprocentní držení míče, ale prakticky žádné vyložené šance, utržila debakl 0:5.
Naši „devatenáctku“ čeká v dalším utkání souboj s dalším Baníkem, tentokrát ale na západě Čech: v sobotu 12. srpna v 10 hodin nastoupí v Sokolově. Zajímavý je fakt, že také Sokolov hrál v 1. kole venku a také prohrával v poločase 0:3. Zápas v Litvínově ale dokázal zcela otočit a zvítězil 4:3.
U 19: Baník Most-Souš – Slavoj Vyšehrad 5:0 (3:0)
1. kolo České divize staršího dorostu (skupina B), hráno v sobotu 5. srpna 2023 v Souši. Branky: 16. Radba, 30. A. Holý, 35. Buben, 55. Kučerka, 84. Keldrych. Rozhodčí: Melničuk – Papcun, Bican. ŽK: Sedlák, Radba – Azilinon. Diváků: 50.
Most-Souš U 19: Šindelář – Brda (63. Matějovský), Kovář, Radba, Žáček, Kučerka, Holub (78. Moscato), Buben, A. Holý (63. Bíma), Hadinec (46. Sedlák), Vaic (78. Keldrych). Trenéři Petr Johana, Jaroslav Belaň a Martin Kovář.
Vyšehrad U 19: Čepela – Kazda, Dovrtěl, Gumiňski, Průša (77. D. Holý) – Macek – Štěpnička (59. Dobiaš), Azilinon, Klinka (46. Krajíček) – Šavel (71. Gajzler) – Špaček (77. Svoboda). Na lavičce byl ještě připraven brankář Nedvídek. Trenéři Daniel Růžička, Zdeněk Jaroš a Jan Dovrtěl.
Foto: Zdeněk Jaroš
Fotogalerie
Další články
- Juniorka vstoupila do I. B třídy vítězstvím 4:2 na trávníku Pragy B
- Z téměř vyhraného utkání vzešla (jen) remíza: Tempo – Vyšehrad 1:1
- Dorost vstupuje do nové sezony bez zraněného kapitána Kefurta
- Generálka U 19: porazila 11:2 tým mužů Kácova, Klinka dal hattrick
- Společný kádr Slavoje Vyšehrad: 31 hráčů a věkový průměr 22,1 roku
- U 19 přejela SK Libuš 10:1 se dvěma hattricky: Romanishaka a Špačka
Tabulka "A tým"
| Divize B (4. česká fotbalová liga) | Z | V | R | P | B | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 10. | Sokol Hostouň | |||||
| 11. | FK Brandýs nad Labem | |||||
| 12. | SK Újezd Praha 4 | |||||
| 13. | TJ Slovan Velvary | |||||
| 14. | FC Slavoj Vyšehrad | |||||
| 15. | SK Rapid Psáry | |||||
| 16. | FK Viagem Ústí nad Labem B | |||||
| Celá tabulka | ||||||
Pozvánka na utkání B-týmu
|
FC Slavoj Vyšehrad B
Pražská I. B třída (skupina A)
sobota 15.08.2026 13:30
Partisan Prague FC
|
||||||
| Všechny zápasy B-týmu | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
Výsledky
|
sobota 01.08.2026 13:00
SK Spartak Příbram U17
Přátelské utkání
7:3
FC Slavoj Vyšehrad U16
|
||||||
|
sobota 01.08.2026 11:00
SK Spartak Příbram U19
Přátelské utkání
1:3
FC Slavoj Vyšehrad U17
|
||||||
|
sobota 01.08.2026 10:15
TJ Sokol Nespeky
Přátelské utkání
12:3
FC Slavoj Vyšehrad B
|
||||||
|
pátek 31.07.2026 18:00
FC Slavoj Vyšehrad
Pohár FAČR (MOL Cup)
0:2
Sokol Hostouň
|
||||||
|
středa 29.07.2026 11:00
FC Slavoj Vyšehrad U16
Přátelské utkání
2:3
ABC Braník U16
|
||||||
|
neděle 26.07.2026 17:00
Povltavská fotbalová akademie U19
Přátelské utkání
4:1
FC Slavoj Vyšehrad U19
|
||||||
|
neděle 26.07.2026 16:00
FK Čechie Vykáň
Přátelské utkání
4:2
FC Slavoj Vyšehrad
|
||||||
|
pátek 24.07.2026 18:00
FK Maraton Pelhřimov
Přátelské utkání
2:1
FC Slavoj Vyšehrad
|
||||||
|
sobota 18.07.2026 13:00
SK Sparta Kolín U19
Přátelské utkání
1:2
FC Slavoj Vyšehrad U19
|
||||||
|
sobota 18.07.2026 11:00
|
||||||
| Všechny výsledky A-týmu | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|