U 19 podlehla doma Kladnu 2:3, poslední půlhodinu hrála v deseti

12. 08. 2019

U 19 – Vstup do nové sezony České ligy staršího dorostu „devatenáctka“ Slavoje Vyšehrad výsledkově nezvládla: v neděli 11. srpna podlehla doma Kladnu 2:3. Utkání přineslo dva zvraty, a tak góly, jejichž autory byli Stanislav Novichikchin a Vasyl Markovych, svěřencům nově utvořené trenérské dvojice Vladimír Pokorný – Jaromír Jindráček nakonec k bodovému zisku nestačily.

V sestavě se objevil jediný hráč, který nastoupil v posledním vzájemném měření sil letos v dubnu na Kladně: Matyas Mlejnek. Právě on se dostal velmi brzy do šance, bohužel ale zůstala neproměněna. Naopak Kladenští podnikli protiútok, který skončil faulem brankáře Hanslíka na pronikajícího Čermáka v šestnáctce. Ve 4. min. tak Kolářský z penalty otevřel skóre. 0:1.

Mladí šemíci se snažili vyrovnat, vypracovali si tři pološance – dvě stoper Přech a jednu Vodrážka – podařilo se to však až díky standardce. Ve 27. min. po faulu na Vodrážku Mlejnek rozehrál z levé strany trestný kop a u vzdálenější tyče nabíhající Novichikchin zblízka dotlačil balon do sítě: 1:1!

O deset minut později střelu V. Markovyche tečoval kladenský stoper Kolářský a na balon, který se snesl zezhora přesně pod břevno, brankář Cimrman nedosáhl: 2:1!

Ve 41. min. ale domácí defenziva zazmatkovala, na centr z levé strany si naběhl L. Pospíšil a vyrovnal ještě před poločasem na 2:2.

Rozhodnutí o výsledku padlo sedm minut po změně stran. T. Pospíšil rozehrál zleva trestný kop a u vzdálenější tyče hlavičkoval neobsazený L. Pospíšil: 2:3.

Snahu o vyrovnání notně zmrazil moment, který přišel přesně po hodině hry. Stoper Novichikchin viděl po faulu na pronikajícího soupeře druhou žlutou a tudíž i červenou kartu, a musel proto předčasně pod sprchy. Ve zbývající půlhodině hry tak už bylo velmi složité pokusit se ještě něco s výsledkem učinit. Střelu Vodrážky po zemi kryl brankář Cimrman, nicméně větší příležitost měl čtvrt hodiny před koncem a po trestném kopu Mlejnka hlavičkující V. Markovych, bohužel ale poslal balon těsně nad břevno kladenské brány.

Vyšehrad v České lize staršího dorostu sice porazil soupeře z Kladna ve čtyřech předešlých vzájemných utkáních za sebou, tentokrát se ale karta otočila.

Naši U 19 nyní čeká cesta do západních Čech: v neděli 18. srpna v 10 hodin nastoupí na půdě nováčka v Rokycanech.

Trenér U 19 Vladimír Pokorný: „Byl to náš první mistrovský zápas, a zpočátku jsem tam viděl jistou nervozitu. Hned v úvodu jsme si vypracovali brankovou příležitost, ale neproměnili ji. Prakticky z protiútoku vzešla penalta proti nám a už jsme prohrávali. Ale dokázali jsme to otočit, naše hra nebyla v první půli špatná, jenomže těsně před poločasem, po brejku přes naši pravou stranu, jsme bohužel inkasovali naprosto zbytečnou vyrovnávací branku. Druhý poločas ovlivnilo vyloučení Novichikchina a ve zbývajícím čase za stavu 2:3 nám už chyběly síly na to, znovu vyrovnat, natož pak zápas otočit.“

U 19: Slavoj Vyšehrad – SK Kladno 2:3 (2:2)

1. kolo České ligy staršího dorostu, hráno 11. srpna 2019. Branky: 27. Novichikchin, 37. V. Markovych – 41. a 52. L. Pospíšil, 4. Kolářský z pen. Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 3:8. Soupeřem zblokované střely: 2:0. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 0:2. Rozhodčí: Starý – Vojnovič, Zloch. ŽK: Novichikchin – Kolářský, Janda, L. Pospíšil. ČK: 60. Novichikchin (Vyšehrad). Diváků: 70.

Vyšehrad U 19: Hanslík – Pařízek (57. Šticha), Novichikchin, Přech (88. Pryshlyuk), Herden – Petrach (84. Janík), Melíšek – Krejzl (79. Vlasák), Mlejnek, V. Markovych – Vodrážka (74. Douša). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Klomínek a Škobis. Trenéři Vladimír Pokorný a Jaromír Jindráček.

Kladno U 19: Cimrman – Veselý, Kolářský, Janda, Veiner – Donát – Čermák (79. Kreisinger), Krpálek (78. Kukla), L. Pospíšil, T. Pospíšil (90. Lunger) – Šnobl (64. Chvojka). Trenéři Radek Duda, Tomáš Váňa a Petr Himl.