ABC Braník vs. FC Slavoj Vyšehrad
23. kolo Pražský přebor sobota 20.04.2024 10:15 Za Mlýnem 1774, Praha 4-Braník

U 19 podlehla Petřínu Plzeň 0:5, čekání na body se tak prodlužuje

14. 09. 2022

U 19 – Přesně pět let se nestalo, aby „devatenáctka“ Slavoje Vyšehrad prohrála na domácí půdě mistrovské utkání České ligy staršího dorostu rozdílem pěti branek nebo vyšším. Dne 17. září 2017 podlehla béčku Viktorie Plzeň 0:5, potom až ve středu 14. září 2022 Petřínu Plzeň rovněž 0:5. Před pěti lety to bylo v Krči, tentokrát na Vyšehradě. I po devíti odehraných kolech tak zůstává naše mužstvo bez bodového zisku na posledním 20. místě tabulky.

Tři dny po zápase v Pardubicích provedli trenéři dvě změny v základní sestavě: namísto Klinky a Šoškiče se do ní vrátili Laštůvka se Stamenovičem. Ale již po pěti minutách hry zahrál Kefurt rukou v šestnáctce a Frank z penalty otevřel skóre: 0:1. Zvýšit mohl Šedivý, ale ve skluzu těsně minul. V 9. min. po rohovém kopu a odraženém míči Šmíd trefil do šibenice: 0:2.

Ve 22. min. po faulu na Monyče Gruntorád z trestného kopu těsně přestřelil. Dvě minuty nato byl Monyč znovu faulován, přímý kop rozehrál Klaban a zakončoval Cvoreň, žel bez gólového vyústění. Jen o minutu později po rohovém kopu Cvoreň krásnou střelou přímo z voleje trefil přesně k tyči, jenomže míč letící do brány stihl v poslední chvíli jeden z bránících protihráčů špičkou kopačky odvrátit do zámezí.

Ve 27. min. si dal nešťastný vlastní gól, po brejku soupeře a jeho centru do vápna, Kefurt: 0:3.

Po půlhodině hry mohl snížit Slapnička, jeho střela byla zblokována. Ve 36. min. Slapnička přihrál Gruntorádovi, který prodloužil na Monyče a ten střelou z levé strany trefil tyč brány Západočechů! Mladí hráči Vyšehradu tak měli zase, i v tomto devátém utkání podzimu, stále přetrvávající sportovní smůlu.

Tři minuty po změně stran po centru z pravé strany trefil bez přípravy ke vzdálenější tyči Hofman upravil na 0:4 a dál už nebylo o co hrát, i kdyžpo necelé hodině hry z centru Stamenoviče mohl snížit Šindler, ale přestřelil. To Petřín Plzeň své šance proměňoval. V 62. min. po centru zleva Hofman zblízka hlavičkoval do sítě: 0:5. Vzápětí mohl Hofman zkompletovat svůj hattrick, ale zabránil mu v tom Pokorný, jenž si poradil i s vyloženou šancí Urbánka. Ve zbývající čtvrtině utkání se již nestalo de facto nic.

Naše U 19 hraje v neděli 18. září opět doma: naVyšehradě přivítá dvanáctou Viktorii Žižkov. Dorostenecké derby má výkop v 10 hodin.

Trenér U 19 Dominik Gerža: „Po trochu zlepšených výkonech v předchozích dvou zápasech je tohle pro nás znovu zklamání. Špatně jsme do utkání vstoupili, po necelé půlhodině hry bylstav už 0:3 a bylo vidět, že nám chybí tasprávná, pozitivní energie. Soupeř byl fyzicky zdatný a přetlačil nás v soubojích a byl ochoten víc běhat než my, kteří jsme se nedokázali včas vracet. Naše snaha hrát fotbal na krásu nás nikam nedovedla: měli jsme sice pár šancí, ale neproměnili je. Právě zejména při hře ve vápnech nad námi mají soupeři navrch.“

U 19: Slavoj Vyšehrad – Petřín Plzeň 0:5 (0:3)

Předehrávané 18. kolo České ligy staršího dorostu, hráno ve středu 14. září 2022 na Vyšehradě. Branky: 48. a 62. Hofman, 5. Frank z pen., 9. Šmíd, 27. vlastní Kefurt. Střely na branku: 4:11. Střely mimo: 7:6. Soupeřem zblokované střely: 5:4. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 2:4. Rozhodčí: Švorc –Popelka, Jeřábek. ŽK: Flachs (Petřín Plzeň). Diváků: 20.

Vyšehrad U 19: Pokorný – Holan, Klaban, Šindler – Kefurt, Laštůvka (46. Průša) – Cvoreň (74. J. Toman), Slapnička (46. Linha), Monyč – Stamenovič (66. Šoškič), Gruntorád. Na lavičce byl ještě připraven brankář Pihera. Trenéři Dominik Gerža, Mirko Beuk a Zdeněk Jaroš.

Petřín Plzeň U 19: Petr – Šmíd, Flachs, Žídek, Treml – Urbánek (74. Kolářík), Salák – Šneberger (46. Trojan), Frank (63. Hrdina), Hofman (71. Žemlička) – Šedivý (71. Kyklhorn). Trenéři Jan Pleticha a Marek Hofman.