FC Slavoj Vyšehrad vs. FC Přední Kopanina
24. kolo Pražský přebor sobota 27.04.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Další velmi hratelný soupeř U 18, ale další porážka: 1:2 s Xaverovem

11. 09. 2022

U 19 „B“ – Zatímco Motorlet B, který hrál v minulé sezoně rovněž Českou divizi staršího dorostu, v Pražském přeboru (tedy soutěži mnohem nižší úrovně) podle očekávání vyhrává, Vyšehrad B zde naopak prohrává. A to už čtyřikrát za sebou.

Po Dolních Chabrech, Střešovicích a FAAZ Praha položil „osmnáctku“ šemíků na lopatky i další soupeř, jehož lze při vší úctě označit také jako soupeře velmi hratelného: Xaverov, a to dokonce na Vyšehradě. V neděli 11. září zde vyhráli mladí fotbalisté z Horních Počernic díky lépe zvládnutým standardkám 2:1 a Vyšehrad B, po pěti odehraných kolech, klesl na dvanácté místo tabulky přeboru…

Po čtvrthodině hry si hostující trenéři svým povykováním vymodlili přímý kop před šestnáctkou domácího týmu (původně rozhodčí faul/nefaul nepískal, vzápětí ale přece jen vyhověl hlasitému projevu lavičky Xaverova), a z tohoto kontroverzního verdiktu rezultoval samozřejmě gól. Domácí hráči neprotestovali, a tak byli potrestáni. Kitnovskyi z trestného kopu tečovanou střelou poslal svůj tým do vedení: 0:1. Vzhledem k teči před bránou se to nedalo chytat.

Vyrovnat mohli Halíř či Burkuš, ale nevyrovnali. Naopak Xaverovu vyšla další standardka, ve 29. min. po rohovém kopu z pravé strany hlavičkoval z malého vápna trestuhodně neobsazený Jandus: 0:2.

Ve 33. min. Burkuš z trestného kopu, z dobrých třiceti metrů, trefil do šibenice, jenomže brankář hostí Litera robinzonádou vyrazil míč do zámezí. Pět minut nato ale po průnikové přihrávce od Blína ze středu hřiště doprava Halíř trefil přesně ke vzdálenější tyči: 1:2! Dvě minuty před pauzou po přihrávce od Burkuše mohl Halíř skórovat podruhé a vyrovnat, trefil ale jen brankáře Literu.

Vypadalo to, že po změně stan přijde obrat, to byl ale velký omyl. Druhý poločas, to už byla totiž jen bezradnost a sterilita v ofenzivní fázi hry. Šance měl naopak Xaverov, Neufus hlavičkoval nad a v 72. min. dali černočervení už třetí gól ze standardky – po trestném kopu se trefil Kaucký, ale byl mu odmáván ofsajd. Vzápětí měl šanci Elkán, ale Piheru nepřekonal.

Domácí tým ve druhém poločase bohužel neudělal nic podstatného, čím by mohl zvrátit nepříznivé skóre. A dostal také jedno ponaučení: uhádat a vynutit si z lavičky soupeře lze takřka cokoliv, hlavně tehdy, pokud zápasy pískají velmi mladí rozhodčí. Verdikt ze 14. minuty tohoto utkání měl naprosto zásadní vliv na jeho výsledek... Na to je potřeba dát si pozor a hájit v průběhu utkání své vlastní zájmy. Nota bene dokonce na vlastním stadionu...

V neděli 18. září v 16.30 hod. se naše U 18 představí na hřišti Unionu Vršovice, aktuálně desátého v tabulce. Bez ochoty trochu víc se porvat o výsledek to ale nepůjde.

U 19: Slavoj Vyšehrad B – Xaverov Horní Počernice 1:2 (1:2)

5. kolo Pražského přeboru staršího dorostu, hráno v neděli 11. září 2022 na Vyšehradě. Branky: 38. Halíř – 15. Kitnovskyi, 29. Jandus. Rozhodčí: Kortanová – Hanzlík, Morávek. ŽK: Blín – Elkán. ČK: 45. min. asistent trenéra Neufus (Xaverov). Diváků: 20.

Vyšehrad U 18: Pihera – Frank, Králík (64. Barčák), Kylar, Borský – Blín – Halíř, Uhryn, Burkuš (56. Nechepurenko), Mohammed (56. Holý) – Schrank (56. Špaček). Trenér Zdeněk Jaroš.

Xaverov U 19: Litera – Vojta, R. Neufus, Veržbický, Husenský – Soukup, Jandus (56. Elkán) – Kaucký (75. Březina), Honka, Kitnovskyi – Kučera (56. Pecka). Trenéři Michal Kaucký, Libor Neufus a Michal Georgián.