Jednoznačné vítězství: Vyšehrad přehrál divizní celek Tochovic 7:1

05. 02. 2023

„A“-muži – Nastřílet v utkání sedm nebo více branek, něco takového si fotbalisté Slavoje Vyšehrad užili po téměř třech letech. Dne 22. února 2020 šemíci, tehdy druholigoví, porazili v rámci zimní přípravy Motorlet 8:3. A v neděli 5. února 2023 rovněž v přátelském střetnutí přehráli Tochovice 7:1. Do sítě čtrnáctého týmu podzimní tabulky divize A se dvakrát trefil Jiří Heřman, v obou případech z penalt. Po jedné brance připojili Petr Krčmář, Martin Lískovec, Otto Šrejber, Marek Schrank a Filip Zíka. Trenér mužstva a šéf klubu Jaroslav Klíma tak dostal od hráčů hezký dárek ke svým nadcházejícím středečním narozeninám.

Modrý dres oblékli vůbec poprvé dva noví hráči Vyšehradu: brankář Daniel Sulánský (ročník 2002) z TJ Spoje Praha a ofenzivní hráč Tobiáš Zbořil (2003) z TJ Ludgeřovice, mužstva I. A třídy Moravskoslezského kraje.

Již ve 3. min. Souček zleva přihrál před bránu hostí a Krčmář zblízka otevřel skóre: 1:0! Byl to první střelecký pokus v utkání.

Šance se střídaly na obou stranách, z domácího týmu hned tři neproměnil v první půli Heřman, Velké příležitosti měli i Krčmář a Souček. Pět minut před pauzou ale M. Krivosheev posunul míč doleva na Součka, který přesně odcentroval na vzdálenější tyč, odkud Lískovec zblízka a pohotově doklepl: 2:0! Rychlá, přesně provedená a navíc velmi pohledná akce…

Hned po zahájení druhé půle A. Krivosheev posunul míč na Lískovce, ten odcentroval zprava až z rohu hřiště a nabíhající Šrejber zblízka důrazně zavěsil: 3:0!

Sestava se mezitím hodně obměnila, ale i tak góly padaly dál. V 55. min. byl faulován brankářem Šrejber a Heřman z penalty zvýšil: 4:0!

V 59. min. hosté z malé vísky na Příbramsku (jež proslula jako centrum jezdeckého sportu s chovem koní) dosáhli čestného úspěchu, Hadáček korigoval na 4:1. Avšak v polovině druhé půle v 67 min. byl faulován ve vápně Schrank a znovu Heřman z penalty skóroval: 5:1!

V 77. min. Vodička svým centrem od levé postranní čáry trefil tyč. Vzápětí A. Krivosheev u pravé postranní čáry prodloužil na Kubiese, ten z rohu hřiště přesně a v pravou chvíli odcentroval a Schrank zblízka napálil balon do sítě: 6:1!

V 84. min. Schrank posunul na Zbořila, jehož centr zprava na vzdálenější tyč našel nabíhajícího Zíku a také on zblízka doklepl: 7:1! Pak se znovu trefil Schrank, ale osmý gól už neplatil kvůli ofsajdu.

Naše mužstvo odehraje další přípravné utkání v sobotu 11. února, kdy opět doma přivítá ve 12 hodin Sokol Nespeky, tj. druhý tým podzimní tabulky Středočeského krajského přeboru. V pozápase od 14 hodin B-tým neboli juniorka Vyšehradu změří síly s Kralupy na Vltavou, účastníkem středočeské I. A třídy.

Slavoj Vyšehrad – SK Tochovice 7:1 (2:0)

Přípravné utkání, hráno v neděli 5. února 2023 na Vyšehradě. Branky: 54. a 67. Heřman, 3. Krčmář, 40. Lískovec, 46. Šrejber, 77. Schrank, 84. Zíka – 59. Hadáček. Střely na branku: 13:7. Střely mimo: 4:4. Soupeřem zblokované střely: 2:2. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 5:2. Rozhodčí: Šlechta. Diváků: 25.

Vyšehrad: Sulánský – F. Babka (60. Schrank), Stareček, J. Klíma ml. (46. Přech), Vodička (55. Nechepurenko) – Lískovec (55. Kubies), A. Krivosheev, M. Krivosheev (60. Zbořil), Souček (46. Zíka) – Heřman (70. Vodička), Krčmář (46. Šrejber). Trenér Jaroslav Klíma.