FC Slavoj Vyšehrad vs. FK Motorlet Praha B
12. kolo Pražský přebor neděle 27.10.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Utrápené vítězství 1:0 nad Podolí, posun do čela tabulky přeboru

17. 03. 2024

„A“-muži – Získat tři body v zápase, kdy se herně nedaří, je asi mnohem těžší, než soupeře převálcovat. Fotbalistům Slavoje Vyšehrad se v neděli 17. března opravdu nedařilo – co mohlo váznout a drhnout, to také vázlo a drhlo, ale i tak se protrápili k vítězství 1:0 nad sousedem z Podolí. Vzhledem k porážce dosud vedoucí Přední Kopaniny to současně znamená posun na vedoucí příčku tabulky Pražská teplárenská přeboru. Po sedmnácti odehraných kolech mají nyní šemíci náskok dvou bodů na druhou Přední Kopaninu, tří bodů na třetí Tempo a šesti bodů na čtvrtý Zličín, svého nadcházejícího soupeře.

Jediný gól zápasu vstřelil už po čtvrthodině hry Jiří Heřman z penalty, a má tudíž na svém kontě celkově už dvacet branek. Ve druhé půli kopal další penaltu, tu už ale neproměnil. Za zmínku stojí rozhodně i fakt, že brankář Petr Dočekal, jenž se po třech a půl letech vrátil na Vyšehrad, v obou dosavadních jarních duelech uhájil čisté konto.

Výkon poznamenal nepříznivě i fakt, že kvůli zranění vypadli ze hry další dva hráči, další dva obránci: Lískovec s Vodičkou. Oproti zápasu na Dukle Jižní Město je nahradili v základní sestavě Kubies a Souček.

Herní trápení se v tomto utkání předznamenala situace ze 3. minuty, kdy se po akci Matějíčka a Součka dostal do čisté gólové šance Heřman, ale trefil brankáře Šumníka.

V 15. min. Dočekal rozehrál míč z vápna na Prýmase, ten s ním prošel podél celé pravé postranní čáry až do vápna hostí, kde jej fauloval bránící Šimák a Heřman z penalty trefil k tyči: 1:0! Jak se nakonec ukázalo, byla to rozhodující chvíle celého utkání.

Přesně po půlhodině hry mohl vyrovnat kapitán hostí Čmelík, střelou z hranice velkého čtverce jen těsně minul Dočekalovu bránu. Na druhé straně hřiště všechny centry i pouhé náznaky ohrožení své brány spolehlivě pochytal a zneškodnil Šumník. Týmu v modrých dresech se tentokrát ofenziva moc nedařila, natož pak přečíslení a účinné zakončení.

Až pět minut po změně stran Heřman přiťukl míč M. Krivosheevovi, ten se vřitil až před vyběhnuvšího brankáře hostí, přehodil ho, jenomže na malém vápně odvrátil míč Kocour, a zabránil mu tak, aby doskákal do sítě. Zelenočerní se ale stále víc osmělovali směrem dopředu a Dočekal musel řešit hodně nebezpečnou střelu k tyči. Velkou šanci promarnil Kocour, jenž po rohovém kopu hlavičkoval z malého vápna nad.

V 78. min. Šimák fauloval pronikajícího M. Krivosheeva, další penaltu už ale Heřman neproměnil – Šumník jeho druhý pokus z bílého bodu tentokrát zneškodnil.

Dvě minuty nato mohl vyrovnat po rohu Krob, ale hlavičkoval nad. V 82. min. vybojoval míč a přešel do nadějného kontru M. Krivosheev, střela mu však nesedla a minul. A podobně dopadl o šest minut později, kdy po přihrávce od Heřmana zase minul bránu. Moc to tentokrát nešlo, místy vůbec, takže tým Slavoje byl nakonec hodně rád za vysvobozující závěrečný hvizd.

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad): „Z naší strany fotbal plakal, horkotěžko jsme se protrápili do 95. minuty a konce zápasu. Od nás prostě katastrofa, a to hlavně od zkušenějších hráčů. Naopak pochválit mohu ty nejmladší: dorosteneckou stoperskou dvojici Holan - Kazda, kterou tímto také vyhlašuji za naše nejlepší hráče tohoto utkání.“

Trenér Petr Majer (Podolí): „Dnes bohužel prohrálo lepší mužstvo. Byli jsme na tom fotbalově lépe, a tak výsledek 1:0 pro Vyšehrad nekoresponduje s obrazem hry. Odehráli jsme znovu dobrý zápas, bohužel se špatným koncem. S výkonem našeho týmu i nasazením jsem spokojen, radost nám ale samozřejmě kazí ten výsledek, jenž opravdu neodpovídá tomu, co se dělo na hřišti. Vyšehrad kopal dvě penalty, ty ale nerozpuruji, obě byly jasné. V mezihře jsme však byli jednoznačně lepší a zápas jsme neměli prohrát.“

V nadcházejícím 19. kole přeboru dojde na utkání Zličín – Vyšehrad, a sice v sobotu 23. března od 10.30 hod.

Slavoj Vyšehrad – Slavoj Podolí 1:0 (1:0)

Praž. přebor (18. kolo), hráno v neděli 17. března 2024 na Vyšehradě. Branka: 16. Heřman z pen. Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 4:6. Soupeřem zblokované střely: 1:1. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 2:4. Rozhodčí: Tikal – Plášil, Pazderský. ŽK: M. Krivosheev – Němeček, Šimák, Čmelík. ČK: 87. Němeček (Podolí). Diváků: 80.  V 79. min. neproměnil Heřman (Vyšehrad) penaltu.

Vyšehrad: Dočekal – Kubies, Kazda, J. Holan, Pryšljuk – Müller, Matějíček, Prýmas – M. Krivosheev – Souček (54. Slapnička), Heřman. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Ženatý, J. Toman, Habor, Škop a Borský. Trenéři Jaroslav Klíma a Jaromír Jindráček.

Podolí: Šumník – Šimák, Hrubý, Němeček, Čmelík – Brezina, Bednář – Kocour, V. Procházka, Krob – Jůzek. Trenéři Petr Majer a Lukáš Michl.

Střelci branek Slavoje Vyšehrad v přeboru a Teskahor Cupu

20 – Heřman, 8 – Prýmas (z toho 2 v poháru), 7 – Krčmář, 5 – M. Krivosheev (z toho 1 v poháru), 3 – A. Krivosheev, Matějíček (z toho 1 v poháru), 2 – F. Babka, Junek, Pryšljuk, 1 – Dimitrov (v poháru), J. Holan, Mohammed (v poháru).

14 – A. Krivosheev (z toho 2 v poháru), 13 – M. Krivosheev (z toho 1 v poháru), 11 – Matějíček (z toho 2 v poháru), Prýmas (z toho 2 v poháru), 10 – Heřman, Junek, 8 – Krčmář (z toho 1 v poháru), 4 – Pryšljuk, 2 – Kubies (z toho 1 v poháru), Lískovec (z toho 1 v poháru), Souček, Vodička, 1 – F. Babka, Dimitrov, J. Holan, Lisa, Romanishak, Škop.