FC Slavoj Vyšehrad vs. FK Motorlet Praha B
12. kolo Pražský přebor neděle 27.10.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Šestá výhra mladších dorostenců na hřištích soupeřů: 5:3 v Roudnici

16. 03. 2024

U 17 – Co v jarní premiéře doma pokazili, to o týden později venku napravili. Mladší dorostenci Slavoje Vyšehrad po prohře 3:4 se Sokolovem naplno zabrali a v sobotu 16. března přivezli tři body z Roudnice nad Labem za vítězství 5:3. Dvěma brankami se pod něj podepsali Jakob Tegelbeckers s Nazarem Uhrynem, jednou skóroval Yanis Belcou.

Vyšehrad zůstal na 10. místě tabulky České divize U 17, v bilanci zápasů venku ale patří k nejlepším. Z dosavadních devíti zápasů na hřištích soupeřů bylo tohle už šesté vítězství (předtím na podzim v Souši, Sokolově, na Aritmě, v Litvínově a na Meteoru). Takže doma až dosud pouze sedm bodů, zatímco venku osmnáct…

Oproti jarní premiéře a utkání se Sokolovem došlo ke dvěma změnám v základní sestavě naší U 17: namísto Nguyen Duc Tiepa a Dostála se tentokrát objevili v jedenáctce Tegelbeckers a Vejvoda – úplně nový hráč, posila z Unionu Vršovice.

Do vedení šli jako první domácí, přesně po čtvrthodině hry otevřel skóre Hlaváček: 1:0. Tři minuty nato ale Tegelbeckers velmi úspěšně atakoval jejich rozehrávku, vypíchl míč gólmanu Fricovi a poslal balon do jeho odkryté brány: 1:1!

Ve 27. min. naopak chybovali při rozehrávce naši hráči a Murdych tohle potrestal, získal pro Roudnici znovu vedení: 2:1. Dvě minuty před poločasem byl faulován ve vápně domácích Vejvoda a míč si postavil na bílý bod Uhryn. Penaltu sice neproměnil, jeho pokus Fric vyrazil, ale z dorážky přece jen uspěl: 2:2!

Sedm minut po návratu ze šaten si Uhryn všimnul, že Fric stojí poměrně daleko od své brány a lobem z cca 25 metrů ho úspěšně přehodil: 2:3! Vyšehrad šel tímto poprvé do vedení, za další minutu už ale měli naši hráči znovu ruce nad hlavou. Z centru Uhryna se trefil Belcou: 2:4! A jak se později ukázalo, byl to současně vítězný gól.

Vyšehrad měl pak ještě další tři vyložené šance, dvě Belcou a jednu Uhryn. V 69. min. přihrával D'Ambrosio a zakončoval Tegelbeckers: 2:5! V 73. min. sice snížil Hubený na 3:5, ale skóre se pak už nezměnilo. Naše U 17 tak vrátila Roudnici srpnovou porážku 0:2 z prvního vzájemného souboje.

V sobotu 23. března naše „sedmnáctka“ přivítá na Vyšehradě „šestnáctku“ Dukly, druhou v tabulce. Výkop utkání je čtvrt hodiny po poledni.

U 17: VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem – Slavoj Vyšehrad 3:5 (2:2)

18. kolo České divize mladšího dorostu (skupina B), hráno v sobotu 16. března 2024 v Horních Počaplech. Branky: 15. Hlaváček, 27. Murdych, 73. Hubený  – 18. a 69. Tegelbeckers, 43. a 52. Uhryn, 53. Belcou. Rozhodčí: Řezníček – Ježek, Došek. ŽK: Hubený, Skokan – Uhryn. Diváků: 40. Ve 43. min. neproměnil Uhryn (Vyšehrad) penaltu.

Roudnice U 17: Fric – D. Malina, Arazim, Ullman, Hlaváček, L. Malina, Murdych (46. Kunc), Mikas, Kočí, Procházka (46. Hubený), Havlíček. Trenéři Václav Budka, David Plicka a Jakub Pekař.

Vyšehrad U 17: Dřevíkovský – Phung Duc Kien, Steinbauer (46. Holubovský), M. Štěpánek, M. Frank – Grýgera, Uhryn, D'Ambrosio (75. Nguyen Duc Tiep) – Vejvoda (46. Nguyen Tien Hung), Tegelbeckers, Belcou. Trenéři Jaroslav Klíma mladší a Jan Petříček.