FC Slavoj Vyšehrad vs. FK Motorlet Praha B
12. kolo Pražský přebor neděle 27.10.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Vítězství 6:0 s Duklou Jižní Město! Vyšehrad vede po 2. kole tabulku

13. 08. 2023

„A“-muži – Takové vítězství v mistrovském zápase zažili fotbalisté Slavoje Vyšehrad naposledy před třemi roky, tedy v době, kdy byli ještě účastníky II. ligy: dne 16. srpna 2020 zvítězili v utkání Mol Cupu na půdě divizního Tatranu Sedlčany 6:0. Tento výsledek dokázali zopakovat až v neděli 13. srpna 2023, kdy doma nastříleli půltucet branek Dukle Jižní Město a po dvou kolech se ujali vedení v tabulce Pražská teplárenská přeboru.

Do střelecké listiny se dvakrát zapsal František Babka, jednou pak Matěj Prýmas, Petr Krčmář, Jiří Heřman a Theodor Matějíček. Mužem zápasu byl však zejména Alexandr Krivosheev, jenž obstaral čtyři brankové asistence.

Utkání však nebylo ani zdaleka tak snadné, jak napovídá výsledek. Šemíci však byli mnohem efektivnější, o čemž zřetelně vypovídá statistika: střely na branku  10:1, střely mimo 1:9. Ať tak či onak, Dukla Jižní Město sehrála až dosud v přeboru 177 zápasů, v žádném z těch předchozích však neprohrála rozdílem šesti branek. Až nyní...

Oproti prvnímu zápasu sezony na Tempu došlo na dvě změny v základní sestavě, v níž nepřítomné Vodičku a M. Krivosheeva nahradili Lískovec se Součkem. Ve 14. min. po faulu na Prýmase Junek rozehrál od pravé postranní čáry přímý kop, Lískovec sklepl míč do rohu velkého čtverce A. Krivosheevovi a ten poslal přetažený centr na vzdálenější tyč. Odsud, přesněji z rohu malého vápna, Heřman hlavičkoval míč před bránu, kde Prýmas vyhrál hlavičkový souboj a poslal míč zblízka do sítě: 1:0!

První poločas ale přinesl vyrovnaný souboj, šance měli i hosté, jenomže z nich nebyli sto trefit prostor mezi třemi tyčemi. Tu největší měl asi Novák, ale nakonec ho zastavil ofsajd. Na druhé straně ve 27. min. po Heřmanově centru Holan hlavičkoval z místa penalty nad, to byla velmi dobrá příležitost. Dvě minuty nato Heřman přihrával tentokrát v pádu a procedil míč k Lískovcovi, jenž trefil tyč. Kontrovali kanonýr Kotlík a Temelkovski, z velmi dobrých pozic ale minuli Lisovu bránu.

Jen pár okamžiků po zahájení druhé půle Prýmas vyhrál souboj s Benešem, míč se odrazil ke střídajícímu Krčmářovi, ten si jej vyměnil s Heřmanem a z úhlu propálil brankáře Skokánka: 2:0! Hrálo se teprve 26 vteřin.

V 52. min. po autovém vhazování Matějíčka odcentroval zprava Lískovec a Heřman z malého vápna neomylně hlavičkoval: 3:0! Za tohoto stavu měli hosté ještě možnost korigovat, ale nevyužili ji. Naopak zvýšit mohl v 70. min. Holan, jeho střela však byla zblokována. V 77. min. po spolupráci dvou střídajících hráčů Šrejber přihrál Kubiesovi, ten těsně přestřelil.

V 82. min. hluboko na vlastní polovině hřiště získal míč A. Krivosheev, křížnou přihrávkou našel nabíhajícího Babku, jenž přeřadil na vyšší rychlost, obešel brankáře Skokánka a ve skluzu a z úhlu poslal míč do sítě: 4:0!

V 84. min. zakončil obléhání brány hostí A. Krivosheev dloubáčkem za obranu a Matějíček v krkolomné pozici propasíroval balon do sítě: 5:0!

V 90. min. Stareček odvrátil míč z hranice vlastního vápna, míč opět získal hluboko na vlastní polovině hřiště A. Krivosheev, opět včasnou a přesnou přihrávkou nastartoval k brejku tentokrát Krčmáře a ten našel u vzdálenější tyče Babku: 6:0!

V dalším dějství 3. kola přeboru čeká náš tým lokální derby na hřišti Slavoje Podolí. Hraje se v sobotu 19. srpna v 10.15 hod.

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad): „Samozřejmě jsme velmi spokojeni s výsledkem, který jsme dosáhli díky našemu týmovému výkonu. Rozdílovým faktorem bylo to, že zatímco my jsme dokázali trefovat prostor mezi třemi tyčemi, Dukla mířila prakticky pokaždé vedle. V prvním poločase jsme ale ještě neměli nic jistého, protože za stavu 1:0 měl soupeř určitě tak dvě vyložené šance, to ale i my: neproměnili je Lískovec, který trefil tyč, a pak také hlavičkující Holan. Na začátku druhé půle jsme přidali druhý i třetí gól, a tím už bylo o majiteli tří bodů rozhodnuto.“

Trenér Josef Světlík (Dukla JM): „Zcela jednoznačně zasloužené vítězství domácích. Vyrovnaným soupeřem jsme jim byli ještě v prvním poločase. Ten druhý byl již z naší strany faulem na fotbal.“

Slavoj Vyšehrad – Dukla Jižní Město 6:0 (1:0)

Praž. přebor (2. kolo), hráno v neděli 13. srpna 2023 na Vyšehradě. Branky: 82. a 90. F. Babka, 14. Prýmas, 46. Krčmář, 52. Heřman, 84. Matějíček. Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 1:9. Soupeřem zblokované střely: 3:2. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 1:2. Rozhodčí: Zloch – Tikal, Pytloun. ŽK: A. Krivosheev, Prýmas, Lisa, Šrejber, Krčmář (všichni Vyšehrad). Diváků: 55.

Vyšehrad: Lisa – Matějíček, Stareček, Pryšljuk (77. Kubies) – A. Krivosheev, J. Holan – Lískovec (77. Šrejber), Prýmas (83. Borský), Junek – Souček (46. Krčmář), Heřman (71. F. Babka). Na lavičce byl ještě připraven brankář Ženatý. Trenéři Jaroslav Klíma starší, Jaromír Jindráček a Jaroslav Klíma mladší.

Dukla Jižní Město: Skokánek – Jerie, Beneš (84. Lafek), Brabenec – Kulhavý, P. Konjević (74. Sýkora) – Temelkovski (66. Dudek), Dominik Farkaš, Gill – Novák – Kotlík. Trenéři Josef Světlík a Igor Šefraný.