Výprask 0:6 od Vikt. Žižkov: starší dorostenci padli na Bílé Hoře

31. 07. 2021

U 19/U 18 – Dvojitá konfrontace starších dorostenců Slavoje Vyšehrad a Viktorie Žižkov v sobotu 31. července na Bílé Hoře těm našim hrubě nevyšla: „devatenáctka“ šemíků prohrála vysoko 0:6, zatímco utkání B-týmů skončilo 1:3 v náš neprospěch.

První zápas U19 byl do 25. min. vyrovnaný a po chybě v rozehrávce soupeře jsme neproměnili velkou šanci, již měl Vu. Následně střelu Gerži domácí zachytili na brankové čáře. Vývoj utkání změnila úvodní branka po chybě našeho středního záložníka a v dalších dvaceti minutách se naše obrana zhroutila. Ve 30. min. a 35. min. jsme inkasovali dvě branky po chybách na pravém okraji naší obrany. Další jsme dostali ve 40. min. po střele ze střední vzdálenosti a ve 45. min. Do šatny nás vyprovodili Žižkovští brankou hlavou po akci znovu z naší pravé strany.

Druhý poločas již uplynul v poklidném tempu. Viktoria vystřídala své nebezpečné útočníky a spokojila se s dostatečným vedením. Naši hráči se i díky tomu dostali do několika slibných příležitostí, ale bez efektu: Linha trefil břevno, vu neproměnil samostatný únik a Molodci z trestného kopu rovněž gól nedal. Naopak přišla další inkasovaná branka: po úniku soupeře po naší levé straně v 85. min.

V utkání rezerv šel Vyšehrad do vedení ve 25. min. gólem Filipa Zíky, kdy přeloboval žižkovského gólmana. Příležitosti skórovat měli i Lískovec a Krutina, leč nevyužili je. V závěru poločasu vychytal šance soupeře gólman Kotlín.

Ve druhém poločase byli Žižkovští výrazně lepší a zaslouženě vyrovnali v 65. min. po průniku středem obrany. Dobrou příležitost vrátit Vyšehradu vedení si pak vypracoval Gruntorád, ale trefil pouze tyč. V 75. min. a 85. min. skóroval naopak soupeř, a tak zápas Vyšehrad B – Žižkov B skončil 1:3.

U 19: Slavoj Vyšehrad – Viktoria Žižkov 0:6 (0:5)

Přípravné utkání starších dorostenců v sobotu 31. července 2021 na Bíle Hoře.

Vyšehrad U 19: Borka – Procházka (46. Mareš), Linha (46. Molodci), Nedavaška, Šrejber – Monyč, Slapnička (46. Holan), Gerža, Zdobnický – Vu, Lískovec (46. Laštůvka). Trenéři Dominik Gerža a Mirko Beuk.

U 18: Slavoj Vyšehrad – Viktoria Žižkov 1:3 (0:1)

Přípravné utkání starších dorostenců v sobotu 31. července 2021 na Bíle Hoře. Branka Vyšehradu: Zíka.

Vyšehrad U 18: Kotlín – J. Toman, Přech, Molodci, Borský (46. Škop) – Schrank (46. Laštůvka), Zíka (46. Štěpnička), Krutina (46. Dimitrov), Holan – Lískovec, Gruntorád. Trenéři Dominik Gerža a Mirko Beuk.