Ze souboje s mladšími dorostenci Kladna vytěžila U 17 jeden bod

24. 08. 2020

U 17 – Bojovali o co nejlepší výsledek, seč mohli, herní projev však zatím nebyla takový, jak by si všichni přáli. Občas to zaskřípalo jak v mezihře, tak hlavně v koncovce. „Sedmnáctka“ Slavoje Vyšehrad v premiéře nové sezony České ligy mladšího dorostu v neděli 23. srpna 2020 remizovala na domácí půdě 1:1 s Kladnem a v následném penaltovém rozstřelu mu podlehla 1:4. Naše U 17, jež nastoupila pod vedením trenérů Mirko Beuka a Daniela Jona, tak vytěžila z prvního utkání jeden bod.

Zápas nezačal pro domácí tým moc dobře, už po dvanácti minutách hry se totiž zranil Peterka. Nahrdil jej Štěpánek, který měl už v nohou předzápas U 19. Právě on se dostal ve 24. min. k první střele, ale trefil jen brankáře Švestku. Vzápětí hlavičkoval v záklonu nad.

Ve 43. min. utekl po pravé straně hřiště Sirůček, svoji šanci ale neproměnil, jen těsně minul kladenskou bránu.

Nedáš – dostaneš a soupeř hned nato udeřil. Již v nastaveném čase první půle  otevřel skóre Duda: 0:1. Byla to současně první kladenská střela, jež mířila mezi tři tyče.

Tři minuty po změně stran se však uvolnil na pravé straně hřiště Klaban, odcentroval a Laštůvka (posila z Dukly Praha) vyrovnal: 1:1!

Hned po rozehrání mohlo jít Kladno podruhé do vedení, leč Chlumský svoji obrovskou šanci spálil – zmalého vápna přehodil bránu Vyšehradu. Na druhé straně se ocitl v jasné šanci také Sirůček, ale ani on nedokázal dopravit míč do sítě.

Kladno získávalo stále víc půdu po nohama, nicméně v 80. min. mohl rozhodnout utkání ve prospěch Vyšehradu střídající Prýmas, jenž po přihrávce od Klabana trefil vnější tyč.

V 86. min. v čisté gólové šanci minul kladenský Hoffmann a o dvě minuty později jeho spoluhráč Fajka trefil tyč Pokorného brány. Dostal se i k odraženému míči, naštěstí pro domácí tým přestřelil. Ještě nastaveném čase měli hosté po trestném kopu další příležitost, balon však skončil opět v zámezí.

Penaltový rozstřel se stal pro Vyšehrad pohromou, proměnil pouze Klaban, zatímco Linhovu střelu kladenský gólman chytil a Laštůvka přestřelil. Hosté naopak proměnili všechny čtyři své pokusy.

V utkání 2. kola České ligy U 17 mladší dorostenci Vyšehradu nastoupí v neděli 30. srpna v Rokycanech. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

U 17: Slavoj Vyšehrad – SK Kladno 1:1 (0:1), pen. 1:4

1. kolo České ligy mladšího dorostu, hráno v neděli 23. srpna 2020. Branky: 48. Laštůvka – 45. (+1) Duda a rozhodující penalta v rozstřelu Grumlík. Penalty v rozstřelu proměnili: Klaban – Bokša, Justra, Kácl, Grumlík. Penalty v rozstřelu neproměnili: Linha a Laštůvka (oba Vyšehrad). Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 3:7. Soupeřem zblokované střely: 0:4. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 2:3. Rozhodčí: Míč – Havel, Kolář. ŽK: Bon, Klaban – Veselý, Justra. Diváků: 60.

Vyšehrad U 17: Pokorný – M. Procházka, Bon (35. Šavel), Linha, J. Toman – Klaban, Slapnička – Laštůvka, Pfaf, Peterka (13. Štěpánek) – Sirůček (60. Prýmas). Na lavičce byli ještě připraveni Dimitrov, Krutina, Borský a Vácha. Trenéři Mirko Beuk a Daniel Jon.

Kladno U 17: Švestka – Novák (72. Grumlík), Fajka, Bokša, Justra – Kalina (64. Fiala) – Truhlář (46. Hoffmann), Duda, Kácl, V. Veselý (79. Mysliveček) – Chlumský. Trenéři Jan Pejša, Milan Mikula a Václav Kalina.

FC Slavoj Vyšehrad U 17  (23. srpna 2020)