Ani v Řeporyjích juniorka šemíků nepřekročila svůj stín: prohra 0:7

24. 09. 2022

„B“-muži – Nebýt mnoha vynikajících zákroků brankáře Matěje Zvoníčka, skončilo by to zcela jistě dvouciferným fiaskem. Nicméně ani porážku ve výši 0:7, již utrpěla v sobotu 24. září v Řeporyjích, si juniorka Slavoje Vyšehrad nedá za rámeček. Už po půlhodině hry prohrávala 0:5, ve druhé půli však už domácí hráči – někteří z nich s viditelnou nadváhou – slevili na tempu hry a hráče v modrých dresech pustili i do řady šancí, všechny ale zůstaly nevyužity.

Po polovině podzimní části tak má Vyšehrad B na svém kontě, vedle jediné výhry, už sedmou vysokou porážku. S dosavadním ziskem tří bodů tak zůstává na předposledním 15. místě tabulky skupiny B pražské I. A třídy. A také šíleným průměrem šesti inkasovaných branek na zápas…

V Řeporyjích se představil tým Vyšehradu B po téměř šestnácti letech: poprvé od listopadu roku 2006, kdy zde vyhrál 6:0.

Domácí si od úvodního hvizdu začali vytvářet jednu šanci za druhou, všechny jim zmařil Zvoníček. Vydržel 17 minut, ale pak se domácí začali naopak trefovat ze všeho, a tak během 13 minut pětkrát skórovali. Autor dvou gólů Pánek přidal po změně stran další dva, a tak dal většinu z celkově sedmi branek.

Již ve středu 28. září v 16.30 hod. čeká tým Vyšehradu B předehrávka 10. kola v Modřanech. V sobotu 1. října v 16 hodin potom přivítá doma tým Prague Raptors.

FK Řeporyje – Slavoj Vyšehrad B 7:0 (5:0)

Pražská I. A třída, skupina B (8. kolo), hráno v sobotu 24. září 2022 v Řeporyjích. Branky: 23., 30., 47. a 71. Pánek, 20. a 24. Linhart, 17. Vejsada. Rozhodčí: Machová – Plášil, Císař. ŽK: Vodička (Vyšehrad B). Diváků: 175.

Řeporyje: Tesař – Zedník (65. Petrla), Pavelka, Táborský, Heim – Linhart (55. Kovařík), Bartůněk, Pánek, Šírl (55. Svoboda) – Vejsada (46. Šmat), Graf (83. Hlaváček). Trenéři Vladimír Zeman a Roman Slaný.

Vyšehrad B: Zvoníček – Borský, P. Siruček, Stareček (65. Sakhulov), Zíka (46. Vodička) – Romanishak (29. Lískovec), D. Siruček, Nechepurenko – Š. Klíma – Škop, Schrank. Trenér Jaroslav Klíma.