U18 v poháru: hattrick Gruntoráda a vítězství 7:1 s Přední Kopaninou

21. 09. 2022

U 19 „B“ – Vcelku poklidné tempo stačí zatím „osmnáctce“ Slavoje Vyšehrad k postupům v Pražském poháru dorostu. Jak v 1. kole na hřišti Sokola Řepy, tak i ve 2. kole doma s Přední Kopaninou zvítězila shodně 7:1. Oba zápasy měla plně pod kontrolou a nedala oběma soupeřům vůbec "čichnout".

Náš tým U 18 nastoupil ve středu 21. září proti Přední Kopanině s několika hráči „áčka“ devatenáctky, které působí ve druhé nejvyšší dorostenecké soutěži. A branek v síti soupeře bylo ve skutečnosti devět, dvě z nich ale neplatily pro ofsajd.

Hráči v zelených dresech měli v tomto utkání celkem 36 střeleckých pokusů, gólem tudíž skončil každý pátý z nich. Čtyřikrát se trefil do černého Adam Gruntorád, uznány mu ale byly „jen“ tři branky. Dva góly dal Dominik Klinka, po jednom připojili Filip Šindler a Yevhen Romanishak. Sít jednou rozvlnil také Petar Šoškič, ani jeho trefa ale neplatila kvůli ofsajdu. Šindler si kromě autorství jednoho gólu připsal i tři asistence.

Ve 12. min. po přihrávce od Cvoreně otevřel skóre Šindler: 1:0! Ve 24. min. Šindler naopak přihrával a střelou po zemi zakončoval Gruntorád: 2:0! Ve 38. min. po přihrávce od Laštůvky Klinka zdálky falšovanou střelou k tyči nachytal brankáře hostí: 3:0! Tři minuty nato se znovu trefil Gruntorád, ale byl mu odmáván ofsajd.

V poločase došlo ke čtyřnásobnému střídání. V 51. min. si Gruntorád sám vybojoval míč a lobem trefil odkrytou bránu: 4:0! V 65. min. po rychlé akci Klinky a Gruntoráda zakončoval Šoškič, gól ale neplatil – ofsajd. V 70. min. přihrával Šindler a hattrick završil Gruntorád: 5:0! Tři minuty nato po akci Kylara a přihrávce Kautského skóroval Romanishak: 6:0! V 85. min. Čvirk snížil na 6:1, ale minutu nato po přihrávce od Šindlera Gruntorád trefil tyč a míč dorazil Klinka: 7:1!

Ve čtvrtfinále Pražského poháru dorostu Vyšehrad U 18 narazí na někoho z těchto soupeřů: Radotín, Xaverov, ČAFC, Praga, Střešovice, Vršovice a vítěz utkání Stodůlky/Bohnice. Nejtěžšími protivníky by měly být teoreticky Střešovice a Praga, protože – stejně jako náš B-tým staršího dorostu – mají rovněž zkušenosti z působení v České divizi U 19.

Teď ale přijde na řadu utkání Pražského přeboru U 19 a v něm souboj „osmnáctek“ Vyšehradu s Admirou. Hraje se v neděli 25. září od 10 hodin na Vyšehradě.

U 19: Slavoj Vyšehrad B – FC Přední Kopanina 7:1 (3:0)

2. kolo Pražského poháru dorostu, hráno ve středu 21. září 2022 na Vyšehradě. Branky: 24., 51. a 70. Gruntorád, 38. a 86. Klinka, 12. Šindler, 73. Romanishak – 85. Čvirk. Střely na branku: 18:1. Střely mimo: 13:5. Soupeřem zblokované střely: 5:3. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 7:1. Rozhodčí: Vondráček. ŽK: Nechepurenko – Hrdina. Diváků: 30.

Vyšehrad U 18: Pihera – Halíř (46. Burkuš), Holan, J. Toman, Klinka – Šindler, Laštůvka (46. Kylar), Cvoreň (46. Nechepurenko), Štěpnička (46. Romanishak) – Gruntorád, Šoškič (67. Kautský). Trenéři Dominik Gerža a Zdeněk Jaroš.

Přední Kopanina U 19: Hrubý – Hrdina, Bíro, Valenta, Novák – Kysilka, Čvirk, Dimitrov, Sellers (73. Cigánek) – Živkovski (46. Sokol), Bouzek. Trenér Jaroslav Bíro.