Až tři minuty před koncem souboje v Chrudimi přišla U 15 o bodový zisk

08. 05. 2024

U 15/U 14 – Jen tři dny po úspěšném vystoupení v podobě vítězství 3:0 ve Vysokém Mýtě se starší žáci Slavoje Vyšehrad ve středu 8. května znovu vydali na cestu do východních Čech. V Chrudimi, na stadionu jednoho z předních týmů skupiny C České divize U 15, který stále bojuje o prvenství v tabulce, vyhráli první poločas díky gólu Mikuláše Váchy 1:0. Po změně stran ale domácí favorit zápas dvěma brankami otočil ve svůj prospěch, přičemž o svém vítězství rozhodli Chrudimští až tři minuty před koncem utkání.

Pět kol před koncem sezony má Vyšehrad z 15. příčky i nadále tříbodový odstup na poslední Vysoké Mýto, jenomže tříbodová zůstala i ztráta na čtrnáctý Kolín. Ten má navíc k dobru domácí utkání s Čáslaví.

„Nastoupilo proti nám velmi kvalitní družstvo Chrudimi s pohyblivými, technicky i takticky vyspělými hráči. My jsme opět chtěli hrát aktivní fotbal s vysokým napadáním, jenomže soupeř nám to moc nedovoloval. Kromě jeho kvality byl důvodem i velký počet našich nepřesných přihrávek po zisku míče. Domácí měli sice míč častěji na svých kopačkách, přesto se nemohli dostat přes náš dobře organizovaný obranný blok. My jsme hrozili především rychlými protiútoky. S přibývajícím časem však tlak domácích ubýval. Navíc, po půlhodině hry a centru z levé strany, hlavičkoval nepříliš prudce Vácha a k překvapení všech se míč překulil přes domácího brankáře za brankovou čáru: 0:1. To hráče Chrudimi trochu šokovalo, hra se postupně vyrovnala a nepřesnosti se přenesly na kopačky domácích. Ti ale nastoupili do druhého poločasu velmi namotivováni. Přidali opět na aktivitě a podařilo se jim po třinácti minutách druhé půle vyrovnat na 1:1. Žel tři minuty před koncem utkání, při rohovém kopu domácích, jsme situaci podcenili v domnění, že míč bude za brankovou čarou, domácí hráč jej však stihl odehrát před branku, kde ho jeho spoluhráč dorazil do sítě: 2:1. Pro nás hořká prohra, protože s favoritem jsme drželi nerozhodný stav až téměř do konce utkání. Bohužel nyní potřebujeme body, to nám kalí radost z našeho bojovného výkonu, kdy jsme měli možnost se důstojně poměřit s velmi kvalitním soupeřem. Jinak byl zápas veden z obou stran férově. Rád bych vyzdvihl naprosto skvělý výkon pana rozhodčího Bouze, za který bych tímto rád poděkoval,“ uvedl po utkání trenér Aleš Carmine.

Souboj „čtrnáctek“ skončil rovněž 2:1 pro Chrudim – s tím rozdílem, že domácí vedli už v poločase 2:0 a za náš tým korigoval až v poslední minutě utkání z penalty kapitán U 14 Jan Stolz.

Již v sobotu 11. května dopoledne naši starší žáci přivítají na hřišti v Krči soupeře ze Svitav.  Zápas patnáctiletých se hraje od 10 hodin, pozápas čtrnáctiletých začne v pravé poledne.

U 15: MFK Chrudim – Slavoj Vyšehrad 2:1 (0:1)

Předehrávka 27. kola České divize starších žáků U 15 (skupina C), hráno ve středu 8. května 2024 v Chrudimi. Branky: 53. Dušek, 77. O. Benák – 30. Vácha. Rozhodčí: Bouz – Pečinka, Zbudil. ŽK: Benák (Chrudim). Diváků: 70.

Chrudim U 15: Mikan (41. Paták) – Flaška, Holešínský (41. Polák), Záleský, Vencl, Dvořák (41. Makovský), Kaška (58. Nehoda), M. Benák, Vágner, O. Benák, Dušek (58. Bodnár). Trenéři Radek Šprta, Josef Lukášek a Richard Koblížek.

Vyšehrad U 15: Debnár – Kadlec (66. Moltaš), Matič (58. Surmyk), Jireček, Cuc (66. Fojtl) – Čeněk, Fiktus (50. Nevrlý) – Vácha (63. Cacara), Cvrček (66. Carmine), Prokop – Dorey (58. Kozhukhar). Trenéři Aleš Carmine a Vítězslav Felčárek.

Střelci branek Vyšehradu U 15 v České divizi starších žáků

8 – Vácha, 6 – Matič, 4 – Dorey, 3 – Prokop, 2 – Carmine, Cuc, 1 – Čeněk, Moltaš, Saroian.

U 14: MFK Chrudim – Slavoj Vyšehrad 2:1 (2:0)

Předehrávka 27. kola České divize starších žáků U 14 (skupina C), hráno ve středu 8. května 2024 v Chrudimi. Branky: 20. Wenzl, 42. Pecháček – 80. Stolz z pen. Rozhodčí: Pečinka – Zbudil, Bouz. ŽK: Záleský, Wenzl, Barvík – Štěpanovský. Diváků: 70.

Chrudim U 14: Smrček – Kučera (55. Barvík), Letocha (55. Suk), Dibelka, Pecháček, Janeš (63. Koblížek), Ficek, Záleský, Voňka (47. Uhlíř), Wenzl, Chaloupka. Trenéři Josef Lukášek, Radek Šprta a Jan Šprta.

Vyšehrad U 14: Marcsa – Šnejdar (55. Štěpanovský), Stolz, Liegert, Pšenička – Staněk, Tesařík, Lillard (55. Brenn) – Neubert (55. Saroian), Beriša (55. Petlach), Siládi. Trenéři Aleš Carmine a Vítězslav Felčárek.