TJ Spoje Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání středa 31.07.2024 18:30 Na Balkáně 450/25, Praha 3-Žižkov

Další neadekvátní, bizarní výprask juniorky: 1:7 na trávníku Střešovic

10. 09. 2022

„B“-muži – Až do 73. minuty utkání ve Střešovicích, které se hrálo v sobotu 10. září, měla juniorka Slavoje Vyšehrad reálnou naději na bodový zisk. Za stavu 2:1 pro domácí se snažila vyrovnat, pak ale inkasovala dva laciné „slepené“ góly a vše se zhroutilo.

Výsledek 7:1 tak nakonec vyloženě zdeklasoval a vygumoval veškerou předchozí snahu. Ani tentokrát si mladí fotbalisté Vyšehradu v žádném případě nezasloužili takový výprask, jenomže k němu zase došlo… Po šesti odehraných kolech se rezerva šemíků i nadále krčí na předposledním 15. místě tabulky skupiny B pražské I. A třídy.

Domácí mužstvo koučoval trenér Richard Havlík, který na jaře roku 2013 vedl „devatenáctku“ Slavoje Vyšehrad: tehdy za ni hráli i Tomáš Rothe a Stefan Zvolenský, kteří nastoupili do tohoto střetnutí za Střešovice.

B-tým mužů Slavoje Vyšehrad se představil v mistrovském utkání ve Střešovicích přesně po šestnácti letech. 9. září roku 2006 dopadlo utkání I. A třídy Střešovice – Vyšehrad B 0:4, s čímž se ale tentokrát nedalo moc počítat…

V týdnu před zápasem opustil Vyšehrad další hráč: brankář Petr Lorenz, jenž odešel do Trnavanu Rožďalovice, týmu z nymburského okresního přeboru. Kromě něj doznala základní sestava, oproti předchozímu zápasu s Uhelnými sklady (0:6), ještě další dvě změny. Zatímco Lorenze nahradil Steiner, v poli Kankaru se Škopem dvojice Stareček, Šrejber.

A právě posledně jmenovaný hráč měl už po sedmi minutách hry na svém kontě dvě šance; po přihrávkách od Zíky byl dvakrát velmi blízko vedoucímu gólu. V 5. min. vypálil pohotově zblízka k tyči, nicméně 39letý brankář Hampl prokázal obdivuhodný reflex a míč takřka zázračně vytěsnil do zámezí. Dvě minuty nato Šrejber zakončil brejk z levé strany hřiště střelou ke vzdálenější tyči, ta ale jen těsně minula cíl.

Dvakrát potom zahrozili naopak domácí a v 18. min. se již ujali vedení. Kouklík prošel hostující defenzivou jako nůž máslem a trefil přesně ke vzdálenější tyči: 1:0. Ve 26. min. po zpětné přihrávce od Šrejbera mohl vyrovnat Š. Klíma, ale přestřelil. Tři minuty nato ale zužitkoval rychlý brejk Lískovce podél pravé postranní čáry finální přihrávkou nakrátko Šrejber a 17letý dorostenec Schrank vyrovnal: 1:1!

Ve 38. min. měl vyloženou šanci domácí Štyks, ale minul. Vše spělo k remízovému poločasu, leč nedospělo. Ve 39. min. Burýšek obešel i brankáře Steinera a zasunul míč do odkryté brány: 2:1. To ale nebylo vše, protože těsně před pauzou se po standardce dostal do čisté gólové šance P. Siruček – z bezprostřední blízkosti před bránou se míč od něj odrazil a přeletěl břevno do zámezí! Bylo až neuvěřitelné, že z této situace nepadl vyrovnávací gól…

Po změně stran měli domácí dvě gólové šance, obě zneškodnil Steiner. To už ale současně tlak hráčů Vyšehradu B na domácí bránu začínal pomalu sílit, jenomže doslova jej zmrazilo tuplované k.o. V 73. min. se odkop hostujícího brankáře odrazil od domácího Rožce a zapadl nešťastně mezi tři tyče: 3:1. Dvě minuty nato po hrubé chybě v defenzivě zvýšil Alba na 4:1.

V 77. min. Rothe fauloval ve vápně Romanishaka, Š. Klíma ale penaltu neproměnil – jeho střelu po zemi Hampl kryl. Poté už se zápas doslova zvrhnul do ještě větší a mnohem hlubší negace, Střešovice vstřelily ve zbývajícím čase de facto z každé své útočné akce gól: v 75. min. Alba na 5:1, v 83. min. Štyks na 6:1 a v 86. min. Burger na 7:1.

Rezerva šemíků v utkání 7. kola I. A třídy přivítá doma v neděli 18. září od 17 hodin Spartak Kbely, dalšího soupeře z horní poloviny tabulky.

SK Střešovice 1911 – Slavoj Vyšehrad B 7:1 (2:1)

Pražská I. A třída, skupina B (6. kolo), hráno v sobotu 10. září 2022 ve Střešovicích. Branky: 39. a 88. Burýšek, 18. Kouklík, 73. Rožec, 75. Alba, 83. Štyks, 86. Burger – 29. Schrank. Střely na branku: 11:4. Střely mimo: 6:4. Soupeřem zblokované střely: 4:1. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 2:3. Rozhodčí: Havel – Kortanová, Pazderský. ŽK: Fischer, Hampl, Mařík – Š. Klíma, Holyk, Schrank, Přech. Diváků: 70.  V 78. min. neproměnil Š. Klíma (Vyšehrad B) penaltu.

Střešovice: Hampl – Rožec (80. Burger), Zumr, Charvát, Štyks – Fischer (80. Zvolenský) – Alba (87. Yelinskyi), Věchtík, Rothe (84. Mařík) – Kouklík (46. Němec), Burýšek. Trenéři Richard Havlík, Stanislav Žuček a Roman Kubíček.

Vyšehrad B: Steiner – Lískovec (46. Holyk), Stareček (60. Nechepurenko), Přech, Pryšljuk (60. Romanishak) – P. Siruček (68. Halíř), Molodci, Š. Klíma, Zíka – Schrank, Šrejber (75. Sakhulov). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Klomínek a Škop. Trenér Jaroslav Klíma.