SK Dolní Chabry vs. FC Slavoj Vyšehrad
21. kolo Pražský přebor sobota 06.04.2024 16:30 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Potlesk na otevřené scéně! U 15 porazila žáky FC Háje Již. Město 4:0

07. 09. 2022

U 15/U 14 – Bouřlivý a vytrvalý potlesk od rodičů provázel do kabin ve středu 7. září večer hráče naší U 15. V předehrávce 11. kola České divize starších žáků se představili v areálu Nad Přehradou v Horních Měcholupech, kde porazili Háje Jižní Město 4:0. S dosavadním ziskem sedmi bodů se tak Slavoj Vyšehrad aktuálně posunul do čela tabulky divizní skupiny C.

V prvním poločase byl přitom soupeř mnohem aktivnější, ze svých šestnácti střeleckých pokusů však nedal ani jeden gól – také díky několika vynikajícím zákrokům brankáře Daniela Dřevíkovského. Do vedení poslal náš tým Nguyen Duc Tiep a po změně stran už Vyšehrad plně zužitkoval své zkušenosti z předchozího působení v nejvyšší soutěži starších žáků: další branky připojili Yanis Belcou, Alan Grýgera a Patrik Strach. Belcou navíc trefil břevno.

Háje měly v první půli převahu, vycházela jim kombinace a dostávaly se často i k zakončení. Jejich střely se podařilo někdy i s trochou štěstí odvrátit, nebo jindy těsně minuly bránu Dřevíkovského.

Na druhé straně hřiště ve 14. min. vystřelil Strach a odražený míč poslal do sítě Nguyen Duc Tiep: 0:1!

Druhou půli již ovládli hráči v růžových dresech. Nejprve po rohovém kopu hlavičkoval Belcou nad. Ve 47. min. rozehrál Štěpánek přímý kop, k odraženému míči se dostal Belcou a střelou po zemi zvýšil: 0:2! V 50. min. se předvedl zajímavým lobem zdálky Strach, ale minul v tu chvíli opuštěnou bránu. Čtyři minuty nato zleva odcentroval kapitán Dostál a Belcou trefil hlavou břevno. Šanci měl po standardce i Štěpánek, ale minul. V 67. min. zatáhl míč po levé straně hřiště Dostál, odcentroval téměř z rohu hřiště a u vzdálnější tyče našel Grýgeru, jenž zblízka poslal míč do sítě: 0:3! V 84. min. ze Štěpánkova centru skóroval také Strach: 0:4.

Tři minuty před koncem domácí téměř snížili, ale těsně před brankovou čarou zblokoval míč a zabránil takřka jistému gólu Hájů Štěpánek.

Hůř dopadli čtrnáctiletí šemíci, kteří prohráli své utkání 1:2, když snížili kontaktním gólem Maksyma Kokishe až v úplném závěru.

V neděli 11. září se naši starší žáci představí ve Svitavách, ve městě na rozhraní Čech a Moravy. Zápas patnáctiletých začíná v 10 hodin, čtrnáctiletých v pravé poledne.

U 15: Háje Jižní Město – Slavoj Vyšehrad 0:4 (0:1)

Předehrávka 11. kola České divize starších žáků U 15 (skupina C), hráno ve středu 7. září 2022 v areálu Nad přehradou v Horních Měcholupech. Branky: 14. Nguyen Duc Tiep, 47. Belcou, 67. Grýgera, 75. Strach. Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 8:6. Soupeřem zblokované střely: 8:2. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 2:0. Rozhodčí: Matějka – Sýkora, Barčák. Bez karet. Diváků: 40.

Háje U 15: Nikodým – Jakub Jirgl, Rechnovský, Jáchym Jirgl, Žižka (60. Gryc) – Maleta (50. Tichý) – Feigl (50. Chavikov), Havrda, Brož (60. Martan), Krčka (41. Volek) – Rui. Trenéři Denis Savin a Filip Černík.

Vyšehrad U 15: Dřevíkovský – Mikoláš (67. Turunč), M. Frank, M. Štěpánek, Forst (41. Bílek) – Belcou  (62. Phung Duc Kien), Strach, Timurbek, D'Ambrosio – Nguyen Duc Tiep (60. Grýgera), Dostál. Na lavičce byl ještě připraven brankář Tozbey. Trenér Daouda Papa Gueye.