Dorostenci Vyšehradu podlehli velmi dobře hrající U 19 Tempa 0:1

12. 06. 2021

U 19 – Po třech výhrách (7:2 s Aritmou, 4:2 ve Vlašimi a 3:2 v Říčanech) tentokrát narazila kosa na kámen. Ve čtvrtém přípravném jarním utkání se představila „devatenáctka“ Slavoje Vyšehrad v sobotu 12. června dopoledne na hřišti Tempa, jemuž podlehla 0:1. Domácí tým, který také působí ve druhé nejvyšší dorostenecké soutěži, se hlavně v první půli prezentoval výborným výkonem, který zhodnotil vedoucí brankou. Jak se později ukázalo, zůstala jedinou. Po změně stran se sice mladí šemíci výrazně zlepšili hlavně v ofenzivní činnosti, vyrovnat se jim ale i tak nepodařilo.

Tým Vyšehradu nastoupil limitován absencí řady hráčů a domácí brzy udeřili, v 9. min. po přihrávce z pravé strany překonal Lorenze Šmerda: 1:0. Další dvě vyložené šance Tempa v první půli skvěle zneškodnil Lorenz.

Po změně stran se karta otočila, i když bohužel ne co do vývoje skóre. Po Klabanově centru pálil Lískovec z voleje těsně nad a podobně dopadl i Vu, zakončující centr Zdobnického. V závěru utkání přišly ještě tři šance: v 83. min. po trestném kopu zleva od Gerži (na snímku) hlavičkoval Lískovec vedle, v 85. min. rozehrál standardku zprava Klaban a Vodička těsně přestřelil. Minutu nato pak znovu centroval zprava Klaban a Vu hlavičkoval také jen těsně vedle domácí brány.

Další přípravné utkání odehraje naše U19 v sobotu 19. června doma na Vyšehradě, kde se utká se svými vrstevníky z Viktorie Žižkov. Výkop je hodinu po poledni.

U 19: FC Tempo Praha – Slavoj Vyšehrad 1:0 (1:0)

Přípravné utkání starších dorostenců v sobotu 12. černa 2021 na Praze 4-Lhotce. Branka: 9. Šmerda. Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 5:8. Soupeřem zblokované střely: 2:4. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 1:2. Rozhodčí: Štěrba – Malaník, Holík. Bez karet. Diváků: 30.

Vyšehrad U 19: Lorenz – L. Toman, Nováček, Přech (46. Lískovec), Vodička – Klaban, Slapnička, Gerža, Vu – Peterka (46. Burkuš), Zdobnický. Trenéři Dominik Gerža a Mirko Beuk.