Juniorka hrála s uhlíři 3:3, branky Vyšehradu B: všechny tři Madej

16. 06. 2021

„B“-muži – Čtyřiadvacetiletý Tadeáš Madej, nejzkušenější hráč současného B-týmu Slavoje Vyšehrad s devatenácti starty ve II. lize a pak také angažmá v Anglii (Mickleover SFC), dal tři góly v přípravném utkání s Uhelnými sklady, jež se hrálo ve středu 16. června na hřišti soupeře Na Cibulkách. Třikrát se však trefili i domácí, a tak tento duel skončil remízou 3:3.

Hattricku v dresu rezervy šemíků dosáhl Madej takřka na den přesně po dvou letech: předtím 15. června 2019 v utkání pražského přeboru Union Vršovice – Vyšehrad B 5:7.

Čtyři dny po sobotním vystoupení na Tempu došlo k osmi změnám v základní sestavě, kde tak zůstali jen Macej, Madej a Vodrážka. Uhlíři působili v úvodu těžkopádným dojmem a hráči hostí se poměrně snadno dostávali do šancí, a to i těch z kategorie vyložených. Jančí a po něm i Vodrážka zblízka přestřelili, v 10. min. už ale padnul první gól. Kolmou přihrávku od Gerži převzal Madej, dostal se až před brankáře a prostřelil jej: 0:1!

Dvě gólové šance pak měli domácí, první odvrátil před brankovou čarou Linha a druhou zneškodnil gólman Lorenz.

Ve 33. min. Macej vystihl nepřesnou rozehrávku domácích, přihrál Vodrážkovi, od něj šel míč k Jančímu a ten trefil tyč. Tři minuty nato po centru od Vlasáka měl Jančí další příležitost, ale ztroskotal na brankáři.

Náskok se tedy nepodařilo pojistit, namísto toho přišlo v úplném závěru první půle vyrovnání na 1:1, autorem branky byl Svoboda. Hned nato sudí odpískal poločas.

Čtyři minuty po změně stran a centru z pravé strany hlavičkoval zblízka u vzdálenější tyče Lorenzovy brány V. Klán: 2:1.

Vyrovnat potom mohli R. Procházka a po něm i Madej, oba ztroskotali na brankáři domácích. V 64. min. ale Kafka našel přesnou přihrávkou nabíhajícího Madeje, ten ukázal domácím obráncům záda a přece jen vyrovnal: 2:2!

Šance se střídaly na obou stranách a v 83. min. dali uhlíři téměř stejný gól jako předtím ten druhý: centr zprava a u vzdálenější tyče hlavičkující Šafránek: 3:2.

Dvě minuty nato Madej vyslal do úniku Kankaru, tomu ale chyběla potřebná rychlost a navíc namísto zakončení zvolil přihrávku, z níž nic nebylo. V 87. min. však Madej doslova ukradl míč stoperovi Uh. skladů a ostrou křížnou a hlavně přesnou ranou znovu vyrovnal: 3:3! Tím také zkompletoval svůj hattrick.

V 90. min. po kombinaci Gerži, Madeje, Kankary a Vodrážky byla ještě šance či minimálně pološance vstřelit vítěznou branku, bez důrazné koncovky to ale nešlo. Vzápětí měl Vodrážka po výborném centru Gerži ještě větší příležitost, jeho hlavičku u vzdálenější tyče ale brankář domácích reflexivně vyrazil do zámezí. Ani to nebylo vše, v nastaveném čase totiž ještě pálil R. Procházka, i on však nepřelstil brankáře domácích.

Uhelné sklady Praha – Slavoj Vyšehrad B 3:3 (1:1)

Přípravné utkání, hráno ve středu 16. června 2021 na hřišti Uh. skladů v Košířích. Branky: 45. T. Novotný, 49. V. Klán, 83. Šafránek – 10., 64. a 87. Madej. Střely na branku: 10:10. Střely mimo: 9:6. Soupeřem zblokované střely: 8:5. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 4:7. Rozhodčí: Nebáznivý – Plzák, Vondráček. Bez karet. Diváků: 60.

Vyšehrad B: Lorenz – Vlasák (72. Macej), Novichikchin, Linha, Kafka – Macej (46. Kankara) – Jančí, Gerža, Madej, R. Procházka – Vodrážka. Trenér Vladimír Pokorný.