Hattrick Tegelbeckerse a 5 gólů nestačily na výhru: U 17 hrála 5:5

29. 03. 2024

U 17 – Až neuvěřitelnou normu v podobě pěti nastřílených branek v zápasech na hřištích soupeřů plní opakovaně mladší dorostenci Slavoje Vyšehrad. Podařilo se jim to už počtvrté za sebou! Jednak v poslední dvou podzimních zápasech venku v Litvínově (5:2) a na Meteoru (5:3), jednak prvních dvou jarních – na trávnících Roudnice nad Labem (5:3) a Neratovic (5:5).

Bohužel poslední z těchto utkání v pátek 29. března v Byškovicích neskončilo vítězstvím: ani pět vstřelených branek na plný bodový zisk tentokrát nestačilo, zápas U 17 Neratovice – Vyšehrad skončil remízou 5:5. Utkání s řadou zvratů mělo vývoj skóre doslova jako na houpačce: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3, 4:5 a 5:5.

Hattricku dosáhl Jakob Tegelbeckers (na snímku), po jedné brance připojili Nazar Uhryn a David Dobiaš. Sedmnáctiletí šemíci mohli klidně nastřílet až dvacet gólů, pokud by proměnili všechny své vyložené šance – tolik jich v tomto utkání bylo… I po devatenácti odehraných kolech zůstal Vyšehrad na 10. místě tabulky skupiny B České divize U 17, na deváté Karlovy Vary ale ztrácí už jen bod.

Oproti předchozímu utkání s Duklou B (1:2) došlo na pět změn v základní sestavě: Tozbeye nahradil v brance Dřevíkovský, v poli pak namísto kvarteta Nguyen Tien Hung, Štěpánek, Grýgera a Vejvoda nastoupili v základní jedenáctce Phung Duc Kien, Gumiňski, Dovrtěl a Uhryn.

V úvodní čtvrthodině zápasu, tedy ještě než padl první gól, měl tým Vyšehradu čtyři vyložené šance, které neproměnil: dvě Uhryn a po jedné Tegelbeckers a Belcou. V 15. min. po akci Stracha načal skóre trefou do odkryté domácí brány Tegelbeckers: 0:1! Dvě minuty nato ale vyrovnal Rejšek a ve 24. min. poslal domácí do vedení 2:1 Kalina.

Za další dvě minuty ale po přihrávce od Uhryna běžel sám na brankáře Tegelbeckers a svým druhým gólem v tomto utkání vyrovnal: 2:2! Ve 33. min. účinně přihrál za obranu domácích pro změnu Steinbauer a Uhryn vrátil Vyšehradu vedení: 2:3! V závěru první půle ale přišel další zvrat: ve 42. min. vyrovnal Durdoň na 3:3 a dvě minuty nato Seifert zajistil Neratovicím poločasové vedení 4:3.

První polovina druhého poločasu byla najednou jiná – bez šancí a tudíž i bez gólů. Až v polovině druhé půle v 67. min. po střele Stracha završil svůj hattrick Tegelbeckers a znovu vyrovnal: 4:4! Tři minuty nato Phung Duc Kien loboval za obranu a Dobiaš dal vedoucí gól: 4:5! Těsný náskok mohli pojistit Belcou i Dobiaš, své velké šance ale neproměnili. Naopak, místo toho, v 77. min. Ledvina vyrovnal na konečných 5:5.

Ještě za tohoto stavu měl Vyšehrad ve zbývající zhruba čtvrthodině hry pět (!) možností vstřelit vítězný gól, konkrétně Dobiaš, Belcou, Grýgera a dvakrát Nguyen Duc Tiep. Bohužel nikdo z nich už gól nedal, a tak náš tým v utkání, které měl určitě dotáhnout k zisku tří bodů, získal jen jeden bod.

V sobotu 6. dubna ve 14.30 hod. „sedmnáctka“ přivítá doma na Vyšehradě Aritmu. V podzimním vzájemném utkání v září ve Vokovicích vyhráli naši mladší dorostenci nad Aritmou gólem Davida Dobiaše 1:0.

U 17: FK Neratovice-Byškovice – Slavoj Vyšehrad 5:5 (4:3)

20. kolo České divize mladšího dorostu (skupina B), hráno v pátek 29. března 2024 v Byškovicích. Branky: 17. Rejšek, 24. Kalina, 42. Durdoň, 44. Seifert, 77. Ledvina – 15., 26. a 67. Tegelbeckers, 33. Uhryn, 70. Dobiaš. Rozhodčí: Mižič – Louda, Zuskin. ŽK: Ledvina, Kalina – Dovrtěl, Strach, Belcou. Diváků: 80.

Neratovice U 17: Znamenáček – Novotný, Kunfront, Chlapec (46. Balaba), Ledvina, Roček (46. Kundrát), Durdoň, Kalina (81. M. Šíma), Škrabálek (62. Tříska), Rejšek, Seifert (62. J. Šíma). Trenér Michal Mára.

Vyšehrad U 17: Dřevíkovský – Phung Duc Kien, M. Frank, Steinbauer, Gumiňski (59. Krpeš) – Holubovský (69. Dobiaš) – Strach, Dovrtěl (59. Nguyen Duc Tiep), Uhryn, Belcou – Tegelbeckers (77. Grýgera). Na lavičce byl ještě připraven brankář Nedvídek. Trenér Erik Šlechta.