FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

U 18 porazila dorostence FAAZ 6:2, rázně se odlepila ode dna tabulky

31. 03. 2024

U 19 „B“ – Jeden z nejlepších výkonů v této sezoně, pokud ne ten úplně nejlepší, podala o Velikonocích rezerva staršího dorostu Slavoje Vyšehrad. V neděli 31. března porazila „devatenáctku“ Fotbalové akademie Alexe Zbura 6:2 a posunula se z posledního čtrnáctého na jedenácté místo tabulky Pražského přeboru U 19. Dva góly dal defenzivní záložník Ondřej Šíma, po jednom připojili David Dobiaš, Nazar Uhryn z penalty, Dieudonné Ahizan a Jakub Špaček.

Oproti předešlému utkání na Hájích došlo na pět změn v základní sestavě, obměnila se tak polovina hráčů z pole: namísto kvinteta A. Frank, Vítovec, Trnka, Macek a Krasikov se objevili tentokrát v jedenáctce Dovrtěl, Šavel, Kazda, Kefurt a Dobiaš.

Již po dvou minutách hry dostal míč od Kazdy Šíma a nečekaně napřáhl – jeho střela z pětadvaceti metrů zaskočila hlavně brankáře Ševčíka natolik, že mu propadla mezi rukama do sítě: 1:0! Hned nato mohl vyrovnat Uchal, ale jeho vyloženou šanci zneškodnil pohotovým zákrokem Kautský.

Zajímavé situace se rychle střídaly na obou stranách, v 7. min. si naběhl do šance Uhryn, trefil jen brankáře Ševčíka. Dvě minuty nato byl faulován ve vápně hostí Dobiaš, penalta se zdála být naprosto jasná, hvizd píšťalky se ale neozval – hrálo se dál… Ve 14. min. pálil pohotově záložník FAAZ Rys, střelou z voleje minul. Na druhé straně ve 20. min. se dostal do velmi nadějné pozice Dobiaš, zakončoval z místa penalty, ale trefil jen gólmana Ševčíka. Vzápětí Uhryn ze střední vzdálenosti napálil břevno brány FAAZ.

Ve 26. min. Krejčí našel Kefurta a ten Dobiaše, který falšovanou střelou zpoza šestnáctky trefil krásně do šibenice: 2:0! Z dalšího pokusu Dobiaš minul bránu. Ve 40. min. Kazda z levého rohu hřiště přistrčil míč Krejčímu, ten odcentroval a Šima z místa penalty skóroval hlavou: 3:0!

Hned po zahájení druhé půle však prošel domácí defenzivou jako nůž máslem Dostálek a kontroval na 3:1. V 55. min. byl znovu faulován ve vápě Dobiaš, tentokrát se už ale hvizd sudího ozval a Uhryn z penalty klidnou a jistou střelou po zemi bezpečně proměnil: 4:1!

V 63. min. Ahizan minutu poté, co přišel na hřiště, vyzval přihrávkou ke skórování Špačka, ten ale střelou po zemi trefil tyč. Chvíli nato se dostal Ahizan do šance, trefil jrn brankáře, který si také poradil s Kefurtovou střelou pod břevno. V 74. min. ale Špaček přihrál Uhrynovi, ten Ahizanovi, který obešel brankáře a poslal balon do prázdné brány: 5:1!

V 85. min. snížil Rys na 5:2, ale za další minutu Uhryn ze středu hřiště přihrál doprava nabíhajícímu Špačkovi a ten střelou po zemi ke vzdálenější tyči konečně protrhl svoji střeleckou smůlu: 6:2! Hned nato měl Špaček další šanci, ale těsně minul.

V sobotu 6. dubna se naše U 18 představí ve Střešovicích, na půdě pátého týmu tabulky. Výkop je půl hodiny před polednem. V prvním vzájemném souboji v září na Vyšehradě naše U 18 díky trefám Davida Mohammeda a Yaroslava Korkotse vyhrála 2:0, jenomže potom bylo utkání vinou administrativní chyby zkońtumováno ve prospěch soupeře z Prahy 6.

U 19: Slavoj Vyšehrad B – Fotbalová akademie Alexe Zbura 6:2 (3:0)

16. kolo Pražského přeboru staršího dorostu, hráno v neděli 31. března 2024 na Vyšehradě. Branky: 2. a 40. Šíma, 26. Dobiaš, 56. Uhryn z pen., 74. Ahizan, 86. Špaček – 12. Dostálek, 85. Rys. Střely na branku: 16:8. Střely mimo: 9:10. Soupeřem zblokované střely: 3:1. Rohy: 10:6. Ofsajdy: 7:1. Tyče nebo břevna: 2:0 (23. Uhryn, 63. Špaček).. Rozhodčí: Iannarella – O´Keefe, Hanzlík. ŽK: Dobiaš – Kaabi, Bakridinov. Diváků: 25.

Vyšehrad U 18: Kautský – Gumiňski, Dovrtěl, Šavel, Kazda (62. Binder) – Šíma – Špaček (72. Krasikov), Kefurt, Uhryn, Dobiaš – Krejčí (62. Ahizan). Trenéři Daniel Růžička, Zdeněk Jaroš a Jan Dovrtěl.

FAAZ U 19: Š. Ševčík – Fišer (46. Badyk), Procházka, Kaabi (74. Krueger), Horčička – Rys, Bakridinov, Folprecht, Uchal (74. Šimánek) – Dostálek, Chalupa (31. Štěpán). Trenéři Jiří Michal a Richard Kulík.