Import tří bodů z Dobrovíze! U 19 tam porazila béčko Motorletu 3:2

27. 04. 2024

U 19 – Starší dorostenci Slavoje Vyšehrad se vrátili do horní poloviny tabulky České divize U 19 (skupina B) a hned o dvě místa výš: z deváté na sedmou příčku: před Českou Lípu  a Motorlet B, který v sobotu 27. dubna porazili na jeho hřišti 3:2. Utkání se hrálo v obci Dobrovíz (okres Praha-západ) a do sítě domácích se dvakrát trefil nejlepší střelec našeho dorostu Antoni Dinov (na snímku v modrém dresu). Třetí a rozhodující branku připojil Dominik Klinka.

Tým Vyšehradu měl v tomto utkání navrch a vyhrál naprosto zaslouženě. Motorlet B dokázal skórovat jen z penalty, přičemž druhý gól byl vlastní.

Oproti předchozímu utkání s béčkem Teplic došlo na jedinou změnu v základní sestavě: namísto Kautského se vrátil do brány Čepela. V jedenáctce Motorletu B se objevili dva bývalí hráči Vyšehradu Dang Le Truong Khanh a Petar Šoškič.

Už po pěti minutách hry holý odcentroval do vápna a nabíhající Dinov nadvakrát prostřelil brankáře Bareše: 0:1! Náš tým měl dál převahu i šance, například Dovrtěl s Dinovem šli ve dvou prakticky sami  na brankáře, ale pokazili finální přihrávku.

Po změně stran autor vedoucího gólu trefil spojnici tyče a břevna. V polovině druhého poločasu pak zužitkoval přihrávku od Klinky opět Dinov: 0:2! V 75. min. po faulu Šavela ve vápně Šimák z penalty snížil na 1:2, tento stav ale trval naštěstí jen pět minut – žádné velké závěrečné drama se tudíž nekonalo. V 80. min. z centru Špačka skóroval Klinka: 2:3! Nakobec se ukázalo, že to byl rozhodující gól zápasu, protože v šesté minutě nastaveného času, po rohovém kopu domácích, si nechtěně srazil míč do vlastní branky Čepela, a tak utkání skončilo 2:3.

V sobotu 4. května čeká naši „devatenáctku“ další pražské derby: doma na Vyšehradě přivítá své vrstevníky z Braníku, které na podzim porazili na jejich hřišti 3:1 (branky Průša, Belcou a Dinov). Výkop utkání je čtvrt hodiny po poledni.

U 19: Motorlet Praha B – Slavoj Vyšehrad 2:3 (0:1)

24. kolo České divize staršího dorostu (skupina B), hráno v sobotu 27. dubna 2024 v Dobrovízi. Branky: 75. Šimák z pen., 90. (+6) vlastní Čepela – 6. a 68. Dinov, 80. Klinka. Rozhodčí: Štípek – Bednář, Tenkrát. ŽK: Dang, Kožený – Dinov. Diváků: 50.

Motorlet U 18: Bareš – Mužík, Kořenek, Dang Le Truong Khanh, Šmerda (70. Kožený), Svoboda, Borka (56. Novák), Jurkevič, Štěrba, Kačur, Šoškić (56. Šimák). Trenér Tomáš Chaloupka.

Vyšehrad U 19: Čepela – Gumiňski, Šavel, Dovrtěl, Holý (90. +2 A. Frank) – Macek, Kefurt – Klinka (90. +2 Krejčí), Schrank (83. Trnka), Štěpnička (66. Špaček) – Dinov (90. +2 Ahizan). Na lavičce byl ještě připraven brankář Nedvídek. Trenéři Daniel Růžička, Zdeněk Jaroš a Jan Dovrtěl.