U 17 již pošesté za sebou bodovala venku: remíza 3:3 s Motorletem B

27. 04. 2024

U 17 – Bylo to jen tak tak, sérii výborných výsledků na hřištích soupeřů se ale mladším dorostencům Slavoje Vyšehrad podařilo zachránit a prodloužit. V sobotu 20. dubna v Dobrovízi prohrávali s Motorletem B ještě v 77. minutě 1:3, nakonec se jim však podařilo uhrát remízu 3:3. Dva góly našeho týmu dal Jakob Tegelbeckers a jeden Jakub Špaček.

Naše „sedmnáctka“ tak má z posledních šesti zápasů na hřištích soupeřů bilanci tři výhry – tři remízy – nula porážek a po 23 odehraných kolech České divize U 17 (skupina B) zůstává na 9. místě tabulky.

Oproti předchozímu utkání s Teplicemi B došlo na devět změn v základní sestavě naší U 17: namísto brankáře Dřevíkovského, M. Franka, Krpeše, Holubovského, Stracha, Nguyen Duc Tiepa, D'Ambrosia, Tegelbeckerse a Vejvody se v ní tentokrát objevili gólman Nedvídek, Koza, Steinbauer, Stěpčuk, Turunč, Grýgera, Belcou, Špaček a Tozbey.

„Šestnáctka“ Motrletu šla po necelé čtvrthodině hry do vedení 1:0 gólem Kelleva. Deset minut před poločasem (a současně deset minut po svém příchodu na hřiště) tečoval střelu Belcou a vyrovnal Tegelbeckers: 1:1!

Ale brzy po změně stran, dvěma brankami v 50. min. a 55. min., Tsouassa získal Motorletu B cvedení 3:1. V 78. min. Špaček převzal průnikovou přihrávku a střelou na zadní tyč snížil: 3:2! Již v nastaveném čase šel do útoku i brankář Nedvídek, který také po centru do vápna hlavičkoval a odražený míč poslal do sítě Tegelbeckers: 3:3! Radost hráčů Vyšehradu byla obdobná jako před týdnem, kdy porazili doma lídra tabulky Teplice B.

Tegelbeckers dal na jaře celkem už třináct gólů, z toho desetkrát skóroval za áčko mladšího dorostu v České divizi U 17 a třikrát za béčko v Pražském přeboru U 17.

V sobotu 4. května naše U 17 přivítá doma na Vyšehradě tým Braníku, jemuž má vracet podzimní porážku 0:4. Výkop utkání je ve 14.30 hod.

U 17: Motorlet Praha B – Slavoj Vyšehrad 3:3 (1:1)

24. kolo České divize mladšího dorostu (skupina B), hráno v sobotu 27. dubna 2024 v Dobrovízi. Branky: 50 a 55. Tsouassa, 14. Kellev – 35. a 90. (+1) Tegelbeckers, 78. Špaček. Rozhodčí: Bednář – Štípek, Tenkrát. Bez karet. Diváků: 30.

Motorlet U 16: Pavlíček – Nikl, Sopko, Kryšpín, Rui (46. Pejšek), Žigič (81. Eliáš), Petrák, Kellev (60. Riccio), Kirakosjan, Tsouassa (60. Křeček), Hroník (60. Dočekal). Trenéři Matěj Skopec, Milan Matějka a Jaroslav Šimek.

Vyšehrad U 17: Nedvídek – Koza, Steinbauer, M. Štěpánek, Nguyen Tien Hung – Stěpčuk (64. Nguyen Duc Tiep) – Turunč (46. Phung Duc Kien), Grýgera, Belcou, Špaček – Tozbey (24. Tegelbeckers). Trenéři Papa Daouda Gueye, Jaroslav Klíma mladší a Erik Šlechta.