FK Motorlet Praha B vs. FC Slavoj Vyšehrad
27. kolo Pražský přebor sobota 18.05.2024 13:15 Butovická 35, Praha 13-Jinonice

Souboj druhého s prvním ovládla Přední Kopanina, vyhrála jasně 4:0

27. 04. 2024

„A“-muži – Z očekávaného šlágru, kterým měl být souboj prvních dvou celků tabulky Pražská teplárenská přeboru, se stala jednoznačná záležitost. Bohužel. Přední Kopanina byla v sobotu 27. dubna jednoduše lepší, zvítězila na Vyšehradě 4:0 a po třech čtvrtinách sezony vede tabulku již s šestibodovým náskokem. Ne však před naším týmem, ale před Tempem, jež se dostalo na úkor Vyšehradu na druhé místo.  Šemíci jsou nyní o další dva body zpět třetí.

Na jaře se střelecky vůbec nedaří na domácím stadionu, o čemž svědčí jen dva góly v dosavadních čtyřech zápasech na vlastním hřišti.

Oproti předchozímu utkání v Braníku nedošlo na žádnou personální změnu v základní sestavě. Jak bude asi utkání vypadat, naznačila akce Urbana už po pěti minutách hry, kdy obešel tři hráče Vyšehradu, ale těsně minul. Na druhé straně ve 12. min. centroval zprava Jáša a balon se otřel o břevno brány hostí. Pár minut nato přišly ještě další dva centry z pravé strany, oba směřovaly na nabíhajícího Prýmase, tomu ale odskočil míč.

Na druhé straně Lisa vyrazil Urbanovu střelu na roh, po němž hlavičkoval exligista Krejčí (14 sezon v české nejvyšší soutěži) z malého vápna těsně vedle. To už byla čistá gólová šance. V polovině první půle měl po akci Ptáčka další velkou šanci nabíhající Urban, zneškodnil ji vyběhnuvší Lisa. Jenomže ve 34. min. Krejčí nákopem téměř od vlastní brankové čáry nastartoval Ptáčka, jehož zrychlení a sprint podél levé postranní čáry nezachytili dva domácí zadáci. Byl z toho průnik až na malé vápno, střela a gól: 0:1.

Skóre mohlo být do poločasu ještě horší, další dvě vyložené šance hostí ale zneškodnil Lisa. Na druhé straně to mohlo být také 1:1, kdy už v nastaveném čase první půle Slapnička přiťukl doleva Prýmasovi, tomu ale odskočil míč k protihráči a bylo po možnosti srovnat skóre.

Necelých pět minut po změně stran přišel šok: Ptáček téměř z poloviny hřiště zkusil lob a podařilo se mu přehodit Lisu: 0:2.

Přesně po hodině hry byl Ptáček sám před Lisou s míčem na malém vápně, z této situace ale gól nedal, brankář Slavoje ho vychytal. Jenomže v 69. min. Mejdr obešel z pravé strany Romanishaka, vystřelil téměř z nulového úhlu, ale balon i tak skončil v síti: 0:3.

V 74. min. po rohovém kopu mohl snížit střídající Kankara, z malého vápna ale neprostřelil val hráčů před sebou. Na druhé straně v 86. min. Lisa zmařil vyloženou šanci Mainolfiho a Spizzirri hlavičkoval nad odkrytou bránu. V 89. min. byli dva hráči hostí sami na malém vápně před Lisou a Kočí dal ještě na 0:4.

V nadcházejícím 25. kole přeboru se náš tým představí v sobotu 4. května na hřišti v Kolodějích, kde jej přivítá Viktoria Žižkov B. Výkop utkání je v 10.15 hod.

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad): „Gratuluji Kopanině k zaslouženému vítězství i podobě skóre, protože odpovídá průběhu utkání. Jeho vývoj zlomil v náš neprospěch nádherný druhý gól téměř z poloviny hřiště. Zaostávali jsme ve všech aspektech a máme na čem pracovat.“

Trenér Daniel Vott (Přední Kopanina): „Hráli jsme předtím ve středu pohárové utkání s Kolovraty, a tak jsme moc sil nepošetřili. Měli jsme na Vyšehrad připravenou taktiku, že budeme hrát v bloku, čekat na brejky a pokusit se využít naše zbraně, což je rychlý přechod a proměňování šancí, a tohle nám také vyšlo do posledního záměru. Měli jsme snad osm, devět gólových šancí, u domácích si žádnou nevybavuji, jen závary. Pro Vyšehrad je tak výsledek 0:4 ještě milosrdný. My jsme zaslouženě vyhráli a odskočili na čele tabulky. Urban byl nakopnutý z předchozího zápasu přeboru, proto odstoupil už v prvním poločase.“

Slavoj Vyšehrad – FC Přední Kopanina 0:4 (0:1)

Praž. přebor (24. kolo), hráno v sobotu 27. dubna 2024 na Vyšehradě. Branky: 35. a 50. Ptáček, 69. Mejdr, 89. Kočí. Střely na branku: 2:10. Střely mimo: 3:5. Soupeřem zblokované střely: 3:5. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 1:3. Rozhodčí: K. Kučera – Vojáček, Nebáznivý. ŽK: Romanishak (Vyšehrad). Diváků: 150.

Vyšehrad: Lisa – Jáša, Stareček (71. Vodička), J. Holan, Romanishak (71. Pryšljuk) – Müller, Kazda, Slapnička, Prýmas (66. Kankara) – Jákl, Heřman (80. Škop). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Dočekal a Matějíček. Trenéři Jaroslav Klíma a Jaromír Jindráček.

Přední Kopanina: Matějka – Hollerbach (56. Mejdr), Tržický, Krejčí, Hovorka – Ali Asad – Šalanský (86. Spizzirri), L. Kučera, Ptáček (86. Kočí), Zelenka (86. Holouš) – Urban (38. Mainolfi). Trenéři Daniel Vott, Filip Bradáč a František Melounek.