FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

Jarní premiéra nejvyšších soutěží žáků: porážky 0:6 a 0:5 v Teplicích

28. 03. 2022

U 15/U 14 – Stejně jak zakončili podzimní část nejvyšší soutěže starších žáků, konkrétně prohrou 0:6 s Mladou Boleslaví, tak také vstoupili do jarní části. Naše U 15 v premiéře odvetné fáze sezony v sobotu 26. března inkasovala půltucet branek v Teplicích, prohrála tedy rovněž 0:6. V pozápase o rok mladší hoši ve svém utkání dostali o gól méně, podlehli 0:5.

Zápas patnáctiletých poznamenaly, z pohledu Vyšehradu, katastrofální vstupy do obou poločasů: vždy s inkasovanou brankou. Navíc brankou doslova darovanou soupeři, protože po vlastních chybách. To také určilo ráz utkání.

První gól padl už v zahajovací minutě utkání po centru, kdy brankář Fischer srazil míč jen před sebe a dobíhající hráč domácích Rejfek zakončoval do odkryté branky.

V kombinaci uprostřed hřiště se patnáctiletí šemíci Severočechům vyrovnali, bohužel ale produkovali příliš mnoho chyb na jejich polovině hřiště. Hra byla vyrovnaná, bez větších šancí, dokud nepřišla další chybě v defenzivě Vyšehradu, tentokrát při rozehrávce. Z následného protiútoku padl druhý gól: Březina 2:0. Zbytek poločasu byl opět převážně vyrovnaný.

Ani vstup do druhého poločasu se nepovedl, při hře dozadu přišla chyba, již soupeř ihned trestal gólem Rejfka na 3:0. Pomohla střídání, nicméně ráz utkání už byl dán a soupeř toho využil k dalším třem brankám: v 57. a 64. min. Březina završil svůj hattrick a v 77. min. Řepka zvedli skóre až na 6:0.

„Celý tým se snažil, kluci hráli naplno. Bojovali a po herní stránce se domácím většinou vyrovnali, jenomže pouze do dvou třetin hřiště. Vinou bojácnosti v ofenzivní fázi po celé utkání jsme si bohužel nevytvořili žádnou výraznější šanci. Vzít míč do útoku, dovolit si jej podržet i se soupeřem za zády a jít odvážně do soubojů jeden na jednoho, to nám chybělo. Teplice byly dravější, jistější v práci s míčem a prosadily se díky své kvalitě, nicméně my jim to svými chybičkami až zbytečně ulehčili. Hráči v zimě prokázali, že tyto atributy máme také a s týmem věříme, že to bude znát v dalším utkání doma s Libercem,“ uvedl po utkání trenér naší U 15 Daniel Růžička.

Také pozápas U 14 se podobal podzimní derniéře proti Mladé Boleslavi. Alespoň v tom smyslu, že i v Teplicích uhráli čtrnáctiletí šemíci bezbrankový poločas a poprvé inkasovali až pět minut po změně stran.

Do utkání vstoupil Vyšehrad U 14 dobře, hra se odvíjela spíš uprostřed hřiště a domácí se pokoušeli o zakončení jen z větší vzdálenosti. Naši kluci je ohrožovali náběhy za obranu a také zakončením ze střední vzdálenosti. První poločas, jak už bylo řečeno, proto skončil 0:0.

Po obrátce přišel tlak Teplic a jejich první gól. Pomohlo však střídání a naši mladí borci začali soupeře přehrávat. K vlastní smůle však koncovka Vyšehradu většinou postrádala kvalitní finální přihrávku a také dostatečnou podporu hráčů v poslední třetině hřiště.

Po hodině hry se dostal Adam Kapitán k míči, na polovině hřiště krátkou rychlou kličkou obehrál protivníka a upaloval sám na teplickou bránu, bohužel ale svoje sólo neproměnil. A bylo čeho litovat! Prakticky hned nato, vinou nedostatečného důrazu a chybné reakce na odražený míč, totiž přišel naopak inkasovaný gól a Teplice vedly 2:0. Tohle naše hráče přirozeně poznamenalo: namísto toho, aby vyrovnali na 1:1, dostali gól na 2:0. A vzápětí, během pouhých sedmi minut, byl Sebastián Tozbey přinucen znovu třikrát vytahovat míč ze své sítě.

„Kromě posledních dvaceti minut, kdy už jsme v utkání víceméně nebyli, kluky chválím. Celou hodinu zápasu hráli skvěle. Šedesát minut to byl výkon, od něhož se můžeme do dalších zápasů odrazit,“ připojil svůj komentář trenér U 14 Ondřej Horák a dodal: „Hráčem teplického utkání byl z naší strany kapitán Patrik Strach. Celé utkání odehrál na vysoké úrovni a byl našim rozdílovým hráčem.“

V sobotu 2. dubna odpoledne doma na Vyšehradě přivítají naši starší žáci týmy Slovanu Liberec. Zápas patnáctiletých začíná ve 14.30 hod., zápas čtrnáctiletých o dvě hodiny později.

U 15: FK Teplice – Slavoj Vyšehrad 6:0 (2:0)

14. kolo České ligy starších žáků U 15, hráno v sobotu 26. března 2022 v Teplicích. Branky: 20., 57. a 64. Březina, 1. a 42. Rejfek, 77. Řepka. Rozhodčí: Míč – Saifert, Rubáš. Bez karet. Diváků: 60.

Teplice U 15: Macek – Řehák (47. Plicka), Matkovič, Kodeš, Vlček, Neckář (47. Řepka), Rejfek (47. Rajchert), Port, Březina, Ilco (53. Baroš), Studený (67. Tyl). Trenéři David Köstl, Jindřich Hefner a Patrik Gedeon.

Vyšehrad U 15: Fischer – Son Šíma, Gumiňski, Dovrtěl, Vu Viet – Pavlík, Luu Truong – Azilinon, Špaček (64. Prachař), Nguyen Tien Hung (47. Pospíšil) – Dobiaš (70. Mohamed Abubakr). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Škubal a Holubovský. Trenéři Daniel Růžička, Daniel Jon a Jan Dovrtěl.

U 14: FK Teplice – Slavoj Vyšehrad 5:0 (0:0)

14. kolo České ligy starších žáků U 14, hráno v sobotu 26. března 2022 v Teplicích. Branky: 45. Čejka, 59. Kus, 69. Kálna, 75. Šimánek, 77. Džuban. Rozhodčí: Míč – Saifert, Rubáš. Bez karet. Diváků: 40.

Teplice U 14: Rabas (41. Četverik) – Souček (60. Kočí), Salák, Šťovíček, Soldan, Šimánek, Kasl (52. Kus), Eiselt, Čejka (55. Kálna), Bílek (60. P. Džuban), J. Džuban. Trenéři Miroslav Šašek a Jiří Černý.

Vyšehrad U 14: Tozbey – Mustafa Abubakr, M. Štěpánek, Kapitán (64. P. Bílek), Nguyen Duc Tiep (62. Wollner), Timurbek, Strach, Phung Duc Kien (45. D’Ambrosio), M. Frank, Grýgera (45. Mikoláš), Krpeš. Na lavičce byli ještě připraveni Turunč a Dostál. Trenéři Ondřej Horák a Papa Daouda Gueye.