TJ Spoje Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání středa 31.07.2024 18:30 Na Balkáně 450/25, Praha 3-Žižkov

U 19 prohrála na půdě Admiry 2:4, góly za Vyšehrad Šoškič a Prýmas

29. 01. 2023

U19 – Tradiční soupeř v mistrovské soutěži i v přípravě: naši starší dorostenci v neděli 29. ledna dopoledne změřili své síly se stejně starými hráči Admiry a na její umělce nakonec prohráli 2:4. V první půli se trefil do sítě domácích Petar Šoškič a ve druhé Matěj Prýmas.

„Devatenáctka“ Vyšehradu nastoupila tentokrát pod vedením trenéra Jaromíra Jindráčka a brzy po úvodním hvizdu, přesněji po třech minutách hry, se ujala vedení. Šoškič vystihl přihrávku soupeře a otevřel skóre: 0:1!

Po necelé čtvrthodině hry a nešetrném zákroku protivníka se ale zranil stoper Holan a musel střídat. Jeho absence se pravděpodobně podepsala i pod vyrovnávací branku, kdy ve 30. min. přišla chybá rozehrávka, takže A. Čermák snadno srovnal na 1:1.

Také ve druhé půli dávali černobílí poměrně snadno góly. V 53. min. po rohovém kopu hlavičkoval z malého vápna Kohoutek: 2:1 a přesně po hodině hry dal Kőrbler přímo z trestného kopu na 3:1. Ještě krátce předtím Kőrbler trefi zdálky břevno brány Vyšehradu.

V 71. min. předvedli mladí šemíci krásnou akci, kdy šel míč od Klabana přes Romanishaka k Šavelovi, který zpoza vápna trefil břevno. Dvě minuty nato ale právě Šavel obstaral finální přihrávku a Prýmas snížil: 3:2.

V 82. min. mohl vyrovnat Šavel, těsně minul. Po něm měli šance také Prýmas a Průša, zatímco domácí trefili tyč. V 84. min. upravil Kohoutek z penalty na 4:2. Pak měl ještě jednu příležitost Šavel, ale nevyužil ji.

Naše U 19 v dalším přípravném střetnutí přivítá doma v neděli 5. února od 10 hodin své vrstevníky z Příbrami.

U 19: Admira Praha – Slavoj Vyšehrad 4:2 (1:1)

Přípravné utkání staršího dorostu, hráno v neděli 29. ledna 2023 na Admiře (hřiště UMT). Branky: 53. a 84. Kohoutek (druhá z pen.), 30. A. Čermák, 60. Kőrbler – 4. Šoškič, 73. Prýmas. Střely na branku: 9:7. Střely mimo: 8:2. Soupeřem zblokované střely: 2:0. Rohy: 4:3. Ofsajdy. 3:1. Rozhodčí: Řečník. ŽK: Burkuš (Vyšehrad). Diváků: 30.

Vyšehrad U 19: Havlíček (46. Bedrník) – Burkuš, Holan (15. Blín, 64. Kazda), Kefurt, Průša – Klinka, Laštůvka (46. Šavel), Klaban, Bartošek (64. Laštůvka) – Šoškič (46. Prýmas), Slapnička (64. Romanishak). Trenér Jaromír Jindráček.