FC Slavoj Vyšehrad vs. FK Motorlet Praha B
12. kolo Pražský přebor neděle 27.10.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Již druhá zahozená penalta stála U 19 body: doma 0:1 s Českou Lípou

17. 09. 2023

U 19 – Podobně jako v Suchdole proti Dukle B, ani v sobotu 16. září proti České Lípě neproměnila „devatenáctka“ Slavoje Vyšehrad penaltu a přišla o všechny body. Zápas skončil 0:1, což znamenalo současně první domácí porážku a v tabulce skupiny B České divize staršího dorostu pokles ze čtvrtého na šesté místo.

Oproti předchozímu zápasu na Aritmě došlo na dvě změny v základní sestavě: namísto zraněných Azilinona a Štěpničky nastoupili Romanishak a Dobiaš. Šance se ve vyrovnaném  zápase nerodily a jediný gól zápasu také rozhdně z žádné šance nepadl. Deset minut před poločasem obránce hostí Rasel získal míč u levé postranní čáry, mezi čtyřmi (!) hráči domácích si jej posunul směrem k velkému čtverci a jeho falšovaný nákop zdálky zapadl k tyči Čepelovy brány. Bylo to v tu chvíli naprosté selhání defenzivní činnosti: protože nikdo z hráčů v modrých dresech proti hráči hostí nevystoupil, nikdo jej neatakoval, jinak by ani nemohl vystřelit.

Ani ve druhé půli šance moc nebyly, ani za stavu 0:1 se tlak na bránu hostí nijak zvlášť nevystupňoval. Až deset minut před koncem utkání byl ve vápně faulován Dovrtěl, jenomže Šavel neproměnil penaltu, brankář Benda jeho střelu vystihl.

V dalším 8. kole hraje naše U 19 v sobotu 23. září v Teplicích proti tamní U 18, která je druhá v tabulce. Výkop utkání je v 10.30 hod.

U 19: Slavoj Vyšehrad – Arsenal Česká Lípa 0:1 (0:1)

7. kolo České divize staršího dorostu (skupina B), hráno v sobotu 16. září 2023 na Vyšehradě. Branka: 36. Rasel. Rozhodčí: Polena – Hudek, Jandus. ŽK: Průša – Hrňa, Webera. Diváků: 70.  V 80. min. neproměnil Šavel (Vyšehrad) penaltu.

Vyšehrad U 19: Čepela – Průša, Dovrtěl, Gumiňski, Kazda – Macek (87. A. Frank), Kefurt – Klinka (46. Sommer), Romanishak (73. Holubovský), Dobiaš (46. Šavel) – Špaček. Na lavičce byl ještě připraven brankář Nedvídek. Trenéři Zdeněk Jaroš, Jan Dovrtěl a Vojtěch Nedavaška.

Česká Lípa U 19: Benda – Rasel, Krejčík, Švarc, Lacina (46. J. Mach) – Valenta (46. Bohatý), Hrňa (79. V. Mach), Jandač, Wendler, Benedikt (65. Webera) – Šámal (90. Šulc). Trenéři Jan Starý, Lukáš Valta a Marek Ladra.

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Mládež (sezona 2023/24)