FC Slavoj Vyšehrad vs. FK Motorlet Praha B
12. kolo Pražský přebor neděle 27.10.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Další zápas juniorky plný zmaru: přišla o body i o střelce Šrejbera

17. 09. 2023

„B“-muži – Ještě větší Den blbec, než jsme čekali… Zápasy juniorky Slavoje Vyšehrad v I. B třídě, v nichž přijde o body až v samotném závěru, už za sebou následují s takřka železnou pravidelností. Po výsledkově zbabraných duelech s Bílou Horou a v Braníku se tak stalo už potřetí v řadě, a to v neděli 17. září, kdy rezerva šemíků podlehla doma céčku Dukly Praha. Nic nebylo platné vedení 3:2 ještě v 82. minutě, zápas skončil 3:4.

Aby neutuchajícího zmaru s patologickým vyústěním nebylo málo, autor dvou branek Otto Šrejber (na podzim dal celkem už 10 gólů) skončil v závěru první půle na nosítkách a musela jej odvézt záchranka do nemocnice. Po sedmi odehraných kolech Vyšehrad B propadl do spodní poloviny tabulky pražské I. B třídy (skupina A) na 9. místo.

Oproti předchozímu zápasu v Braníku došlo na sedm změn v základní sestavě: brankáře Čepelu nahradil Ženatý a v poli, namísto Vodičky, Blína, Přecha, D. Holana, Romanishaka a Schranka nastoupili tentokrát Lískovec, Matějíček, Nechepurenko, Borský, Kubies a mladší dorostenec Uhryn.

Vstup do zápasu byl naprosto příznačný. Hned na úvod dvě neproměněné šance za sebou, soupeř jde do protiútoku a ze svého prvního střeleckého pokusu skóruje. V 7. min. se dostal s míčem do velkého čtverce S. Koller a ostrou i falšovanou střelou, jež se zatočila přesně k tyči, dal nechytatelný první gól: 0:1. Pět minut nato, po centru z pravé strany, hlavičkoval Gruzínec Jalaghonia: 0:2. Druhý střelecký pokus, druhý gól... Po dvaceti minutách hry běželi dva hráči Dukly C sami na brankáře Ženatého, ze třetího střeleckého pokusu dal 53letý bývalý stoper Slavie L. Koller třetí gól hostí, ten už ale kvůli ofsajdu neplatil.

Ve 35. min. Matějíček obešel před vlastním vápnem dva protihráče, vyvezl míč až k velkému čtverci soupeře, přiťukl nakrátko Šrejberovi a ten přesnou střelou k tyči snížil: 1:2! Dvě minuty nato se po centru Lískovce ocitl v čisté gólové šanci Klinka, brankář R. Klíma ale jeho střelu zblízka vyrazil. Další šanci měl Šrejber, jenž vystihl rozehrávku soupeře, ale minul bránu. Ve 41. min. byl ale Šrejber faulován ve vápně a sám s jistotou proměnil penaltu: 2:2!

Za další dvě minuty byl Šrejber znovu faulován ve vápně, znovu se měla kopat penalta, k druhé exekuci v krátkém sledu se už ale 17letý rozhodčí neodhodlal. Horší ale byl fakt, že nejlepší střelec Vyšehradu v nové sezoně (už 10 gólů za B-mužstvo v I. B třídě) zůstal ležet zraněn na zemi, musel být odnesen na nosítkách a odvezen záchrankou do nemocnice…

Deset minut po změně stran vypálil Káža z Dukly C a jen těsně minul Ženatého bránu. V 57. min. Matějíček našel Dimitrova, který se ocitl zcela sám před brankářem hostí, trefil ale jen jeho. Tři minuty nato Dimitrov přihrával a podobnou „tutovku“ měl také Kubies: brankáře přehodil a jen těsně minul prostor mezi třemi tyčemi. Za další tři minuty se zrodila třetí vyložená šance, po přihrávce Matějíčka ji spálil opět Dimitrov.

V polovině druhého poločasu to ale napravil. Kubies se probil podél pravé strany hřiště, odcentroval, míč se vzápětí odrazil od tyče a Dimitrov jej dorazil do sítě: 3:2!

Vedení vydrželo do 82. min., než Káža křížnou střelou z levé strany trefil do šibenice: 3:3. Vzápětí měl obrovskou šanci S. Koller, takřka jistému gólu ale zabránil na brankové čáře vynikajícím obranným zákrokem Škop. V 90. min. ale přišel nákop před domácí bránu, od Ženatého se míč odrazil k S. Kollerovi a ten rozhodl zápas: 3:4, Takže další fatální vyústění zápasu, pro Vyšehrad B už třetí za sebou…

V nadcházejícím osmém kole I. B třídy se Vyšehrad B představí v sobotu 23, září v Nebušicích, na půdě čtvrtého celku tabulky. Výkop utkání je v 10.30 hod.

Slavoj Vyšehrad B – Dukla Praha C 3:4 (2:2)

7. kolo pražské I. B třídy (skupina A), hráno v neděli 17. září 2023 na Vyšehradě. Branky: 35. a 42. Šrejber (druhá z pen.), 67. Dimitrov – 7. a 90. S. Koller, 13. Jalaghonia, 82. Káža. Střely na branku: 10:8. Střely mimo: 7:3. Soupeřem zblokované střely: 8:4. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 2:3. Rozhodčí: Obrtel – Hejma, Čikara. ŽK: Kubies, J. Klíma st., Škop, Mohammed – S. Koller, Müller, Kulvajt. Diváků: 30.

Vyšehrad B: Zenatý – Lískovec, Škop, Matějíček, Nechepurenko – Klinka (68. A. Frank), Uhryn – Borský, Dimitrov, Kubies (80. Mohammed) – Šrejber (46. J. Klíma st.). Hrající trenér Jaroslav Klíma starší, asistent Jaroslav Klíma mladší.

Dukla C: R. Klíma – Müller, Hanáček, V. Babka (46. Bošek), Hudec (61. Budař) – Káža, Švestka (46. Čížek), Rakotomavo, L. Koller (46. Kulvajt) – S. Koller, Jalaghonia. Hrající trenér Tomáš Kulvajt.