Juniorka vedla v Čakovicích 3:0, zápas ale nezvládla, prohrála 4:5

09. 06. 2024

„B“-muži – S blížícím se koncem sezony začala B-mužstvu Slavoje Vyšehrad hodně „vynechávat“ defenzivní činnost. V posledních třech zápasech inkasovalo celkem 14 branek a všechny tři také prohrálo: naposledy v neděli 9. června 4:5 v Čakovicích. Rezerva šemíků s řadou dorostenců v sestavě přitom vedla už 3:0, potom zahodila velkou šanci zvýšit na 4:0 a ještě na sklonku první půle, za stále příznivého stavu 3:1, dal krásný čtvrtý gól Petr Borský, neplatil však pro údajný ofsajd. Domácí ve druhé půli zápas otočili a dali nakonec pět gólů – navzdory faktu, že brankář Ota Švábenický podal vynikající výkon, dosud nejlepší v dresu Vyšehradu. Výsledek není a ani nemůže být ničím jiným než zklamáním, protože vedení o tři branky by se rozhodně nemělo prohospodařit.

Dva góly dal Ivan Habor, po jednom pak dorostenci Dieudonné Ahizan a Adam Šavel. U tří z nich asistoval Dan Holan. Naše juniorka zůstala před posledním dějstvím na osmém místě tabulky skupiny A pražské I. B třídy.

Oproti předešlému utkání se Stodůlky došlo na tři změny v základní sestavě, v níž Starečka, J. Klímu mladšího a Dimitrova nahradilo tentokrát trio hráčů, kteří letos vycházejí z dorostu mezi dospělé: Klinka, Kefurt a Šavel. Domácí dali brzy najevo, že budou slní hlavně při standardkách, zatímco mladý tým Vyšehradu B sázel spíš na rychlost provedení kombinačních akcí a pohyblivost. Z centru D. Holana se ocitl v první gólové šanci Přech, před domácí bránou se mu ale nepodařilo zasáhnout letící míč. Ve 12. min. ale D. Holan vybojoval na levé straně míč, krásným křížným entrem našel Habora a ten parádní (i když tečovanou) trefou z téměř třiceti metrů načal skóre. 0:1!

Avia zase zahrozila po standardce, po jejím rohovém kopu míč líznul břevno. Na druhé straně po přímém kopu Klinky si naběhl před čakovickou bránu D. Holan a jeho lob přes vyběhnuvšího brankáře Kovacha těsně přeletěl břevno. V polovině první půle však D. Holan na levé straně obešel protihráče, posunul víc na střed Klinkovi, ten patičkou Ahizanovi, který střelou po zemi na vzdálenější tyč skvěle trefil: 0:2! Ahizan dal na jaře celkem už 15 gólů, z čehož byly čtyři za béčko mužů, jeden za U 19 a deset za U 18.

Tři minuty nato Kefurt poslal balon za obranu, nastartoval tím Šavela a ten z dvaceti metrů přesně přeloboval Kovacha: 0:3! Třetí střela na domácí bránu, třetí gól… To už vypadalo hodně nadějně a ve 35. min. mohl domácí v podstatě „dorazit“ Habor, jenž po centru Šavela zblízka bez přípravy zakončoval, bohužel v jasné šanci přestřelil.

Nedáš – dostaneš a ve 38. min. Maivald kontroval na 1:3. Dvě minuty před poločasem se z pravé strany hřiště krásně trefil Borský, jeho efektní gól ale neplatil pro údajný ofsajd. Podle mínění hostujícího týmu to byla zcela regulérní trefa a jeho neuznání Vyšehrad B v tomto utkání samozřejmě poškodilo.

Ve druhé půli domácí zvýšili aktivitu, nebezpečný byl hlavně útočník Hodžič. Po hodině hry Valíček vystihl nevydařenou malou domů a vcelku lacino dal kontaktní gól na 2:3. Tohle Čakovice ještě víc namotivovalo, tlačily se do dalších šancí a vynikající zákroky předváděl Švábenický. V 77. min. ale kapituloval, kdy jej z dvaceti metrů přehodil Replyuk a vyrovnal na 3:3. Švábenický vícekrát vychytal především Hodžiče, jenomže v 81. min. jej po rohovém kopu překonal z malého vápna hlavičkující Tymochuk: 4:3. Tohle byl asi nejlacinější ze všech pěti inkasovaných gólů... Zvýšit mohli Hodžič a Valíček, jejich stoprocentní šance skončily jen razítkem na tyčích – také i kvůli dalším vynikajícím zákrokům Švábenického. Ten zneškodnil i sólový únik Hodžiče.

V 87. min. D. Holan zleva prošel do vápna, přihrál Ahozanovi, jehož střelu vyrazil Kovach na břevno. Od něj se míč odrazil k Haborovi a ten vyrovnal: 4:4! Zpětný obrat se ale nepodařilo dokonat, naopak ve druhé minutě nastaveného času dal čakovický kapitán Kraus rozhodující gól na 5:4.

Zbývá už jen derniéra sezony: v neděli 16. června od 17 hodin Vyšehrad B – Praga B.

Avia Čakovice – Slavoj Vyšehrad B 5:4 (1:3)

30. kolo pražské I. B třídy (skupina A), hráno v neděli 9. června 2024 v Čakovicích. Branky: 38. Maivald, 60. Valíček, 77. Replyuk, 81. Tymochuk, 90. (+2) Kraus – 13. a 87. Habor, 23. Ahizan, 26. Šavel. Střely na branku: 14:5. Střely mimo: 9:6. Soupeřem zblokované střely: 0:2. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 12:8. Rozhodčí: Ludvík – Hejsler, Jarina. ŽK: Brabec, Glavan, Tymochuk, Replyuk, Adjei Kwamé – Habor. Diváků: 70.

Čakovice: Kovach – Pálenkáš, Glavan, Kraus, V. Bihun (58. I. Bihun) – Adjei Kwamé – Pliško (58. Replyuk), Smajlovič (36. Tymochuk), Brabec (58. Valíček) – Šedivý (34. Maivald), Hodžič. Trenéři Pavel Mráz a Michal Babka.

Vyšehrad B: Švábenický – Borský, Škop, Přech, Nechepurenko – Habor, Klinka (46. Romanishak), Kefurt  (61. Holubovský), D. Holan – Šavel, Ahizan. Trenér Jaromír Jindráček.