TJ Spoje Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání středa 31.07.2024 18:30 Na Balkáně 450/25, Praha 3-Žižkov

Mladí fotbalisté Vysokého Mýta vyrýžovali na Vyšehradě 6 bodů

26. 09. 2021

U 19 „B“ – Nečekané a nepříjemné porážky utrpěly v sobotu 25. září doma na Vyšehradě dva naše dorostenecké týmy v zápasech s Vysokým Mýtem. Rezerva staršího dorostu neboli „osmnáctka“ prohrála 1:2 a v pozápase rezerva mladšího dorostu alias „šestnáctka“ padla dokonce s tříbrankovým deficitem: 1:4. Jak U 18, tak i U 16 tím pádem prohospodařily možnost potvrdil své výhry ze Svitav o týden dříve.

Co se týče utkání U 18, v porovnání se svitavským zápasem se základní sestava obměnila po týdnu na devíti (!) postech: zůstali v ní jen Laštůvka a Šavel. A právě tito dva hráči se po čtvrthodině hry postarali o vedoucí gól. Po faulu v šestnáctce na Šavela totiž Laštůvka z penalty otevřel skóre: 1:0!

Těsné vedení udrželi naši hráči jen jednu minutu, v 17. min. totiž vyrovnal kapitán hostí Švejda na 1:1. Za tohoto stavu měli Karas a Lískovec šance znovu poslat Vyšehrad do vedení, ale neproměnili je. Tři gólovky měli i Východočeši, ale Borka už do poločasu další gól nepustil.

Až po změně stran v 54. min. J. Novák rozhodl celý zápas gólem na 1:2. Ve druhé půli si naši hráči vytvořili další tři vyložené šance, kdy postupovali na brankáře Spálenku, dvakrát Šavel a jednou Karas je však bohužel nevyužili.

Naše U 18 po šesté podzimní prohře klesla z dvanáctého na třínácté místo skupiny C České divize staršího dorostu. Již v úterý 28. září v 10 hodin se představí v Kolíně, na půdě sedmého týmu tabulky. V sobotu 2. října rovněž v 10 hodin pak nastoupí ve Vlašimi, která je nyní dvanáctá.

U 19: Slavoj Vyšehrad B – SK Vysoké Mýto 1:2 (1:1)

7. kolo České divize staršího dorostu, hráno v sobotu 25. září 2021 na Vyšehradě. Branky: 16. Laštůvka z pen. – 17. Švejda, 54. J. Novák. Rozhodčí: Ježek – Lukáš, Janků. Hráno bez karet. Diváků: 30.

Vyšehrad U 18: Borka – Kazda, Přech, J. Toman, Jon – Laštůvka, Zíka (67. Borský) – Lískovec, Karas, Monyč – Šavel. N lavičce byli ještě připraveni Krutina a Dimitrov. Trenér Mirko Beuk.

Vysoké Mýto U 19: Spálenka – Škrabal (87. Habas), Briol, Švejda, Kabrhel (87. Diaz), Mikulecký, Jireček, Řehák (58. Pechanec), J. Novák (89. Pavliš), R. Novák, Jeřábek. Trenéři Jaroslav Novák a Jiří Bednář.