FC Slavoj Vyšehrad vs. FK Motorlet Praha B
12. kolo Pražský přebor neděle 27.10.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

U 17: naši mladší dorostenci získali bod díky remíze s Bohemkou 2:2

23. 09. 2021

U 17 – Povzbuzeni výborným výkonem i výsledkem svých starších kamarádů, kteří v předzápase České ligy staršího dorostu porazili klokany 3:1, nastoupili ve středu 22. září mladší dorostenci Slavoje Vyšehrad proti Bohemians. Bodovat proti tabulkově lépe postavenému soupeři se cení, a to se povedlo i naši „sedmnáctce“ zásluhou remízy 2:2. Bohemka byla k vítězství možná o něco blíž, měla dvojnásobný počet střeleckých pokusů, v závěru utkání ale mohly oba týmy rozhodnout toto pražské derby ve svůj prospěch. Na straně domácího mužstva k tomu měl největší gólovou šanci střídající Marek Schrank. Pozitivní je ale zejména fakt, že svěřenci trenérů Zdeňka Jaroše a Olina Martince bodovali v šestém z dosavadních devíti odehraných zápasů, mají 16 bodů a v tabulce jim patří šestá příčka.

Již v 9. min. se po přihrávce od Macka ocitl sám před brankářem Kerbachem nejlepší střelec naší U 17 Šavel, rychle se zorientoval a střelou po zemi zblízka poslal balon pod brankářem do sítě: 1:0! Kerbach sice balon dokázal ztlumit, ten se ale i tak nakonec pomalu došoural za brankovou čáru.

V základní sestavě Bohemky se objevil na levé straně záložní řady náš bývalý hráč Alex Bui, a byl to právě on, kdo mohl již ve 13. min. vyrovnat. Kotlín ale jeho střelu z vyložené šance chytil! Ve 26. min. měl ještě vyloženější příležitost další hráč Bohemky Stamenovič. Pět minut před poločasem to už ale zelenobílým vyšlo, kapitán Bohemky Veselý střelou z otočky na zadní tyč srovnal na 1:1. Ještě ve 43. min. měl vyloženou gólovu šanci hostující Ředina, ale těsně přestřelil Kotlínovu bránu.

Hned po zahájení druhé půle Štěpnička na levé straně hřiště účinně atakoval Veselého, který díky tomu trochu zpanikařil a poslal pomalou malou domů. Brankář Kerbach v tu chvíli nejspíš nedával pozor a balon mu zcela nečekaně proklouzl ke vzdálenější tyči do sítě! Takže Veselý vlastní gól a vedení Vyšehradu 2:1. Jen o dvě minuty později mohl zvýšit na 3:1 Šavel. Střelou, která by určitě skončila v síti, však nechtěně trefil spoluhráče Gruntoráda! To byla nehorázná smůla, protože dvougólové vedení už by bylo hodně nadějné…

Namísto toho se ale v 58. min. domácí defenziva zcela rozevřela a Vršovičtí toho ihned využili. Takřka gólovou střelu Kračka sice Kotlín bravurně zneškodnil, míč ale vyrazil jen před sebe a další bývalý hráč Vyšehradu Winkelhöfer po pěti minutách svého pobytu na hřišti (vystřídal právě Buie) dorážkou vyrovnal na 2:2.

Pět minut nato mohl strhnout vedení na stranu Bohemky Kraček, zblízka ale hlavičkoval nad domácí bránu. V 73. min. měl naopak ohromnou příležitost Vyšehrad, dva hráči postupovali na jednoho obránce: Jon přihrál doprava Schrankovi, ten sice vypálil, ale Kerbach jeho střelu zneškodnil. A v 78. min. si poradil i s Průšovou střelou. V poslední desetiminuto´vce se zrodily ještě po jedné šanci na obou stranách. Tu z domácího týmu měl opět Schrank. Trefil ale bohužel znovu jen střed brány, kde stál Kerbach.

„Sedmnáctka“ šemíků tak remizovala 2:2 a o týden později ve středu 29. září v podvečer se představí na hřišti Petřínu Plzeň, nyní pátého v tabulce. Výkop utkání je v 18 hodin.

U 17: Slavoj Vyšehrad – CU Bohemians Praha 2:2 (1:1)

Předehrávka 7. kola České ligy mladšího dorostu, hráno ve středu 22. září 2021 na Vyšehradě. Branky: 10. Šavel, 46. vlastní Veselý – 40. Veselý, 58. Winkelhöfer. Střely na branku: 5:9. Střely mimo: 2:7. Soupeřem zblokované střely: 3:4. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 0:0. Rozhodčí: Polena – Sabulka, Zima. ŽK: Macek – Stamenovič. Diváků: 50.

Vyšehrad U 17: Kotlín – Průša, Kazda, O. Šíma, Šindler – Lopatář,. Macek – Holan, Štěpnička, Gruntorád (57. Jon) – Šavel (57. Schrank). Na lavičce byli ještě připraveni Řezáč a Frank. Trenéři Zdeněk Jaroš a Oleg Martinec.

Bohemians U 17: Kerbach – Větrovec, Veselý, Koudelka, Ondroušek – Bárta – Kratochvíl (53. Winkelhöfer), Ředina, Stamenovič (77. Ditrich), Bui (53. Kraček) – Vokrouhlík (83. Dvorščík). Trenéři Pavel Novotný, Pavel Malkovský a Dominik Škarda.

U 17: Vyšehrad – Bohemians 0:5 (0:1)

Hráno 22. září 2019. Branky: 20. a 79. Pomahač, 67. Bergmann, 88. Bukovaz, 90. Peterka. Rozhodčí: Švorc – Bočok, Navara. ŽK: Coufal, Fait – Pomahač, Janovský. Diváků: 50. Neproměněné penalty: 83. Fait – 79. Janovský.

Vyšehrad U 17: Pospíšil – Mareš (65. L. Toman), Fait, Tomáš, R. Mamudov – Molodci (65. Nováček) – Coufal, Stýblo – Zdobnický, Lupan (46. Štěpánek), Vodička (46. Tran). Trenéři Zdeněk Jaroš a Miroslav Verner.

Bohemians U 17: Všetečka – Janovský, Středa, Škorpil, Bína – Temelkovski (84. Sváta) – Müller (62. Bukovaz), D. Mareš (37. Sobotka), Damašek, Pomahač (80. Panc) – Bergmann (80. Peterka). Trenéři Daniel Korda, Jakub Hrubý a Pavel Mareš.

U 17: Vyšehrad – Bohemians 2:1 (1:1)

Hráno 4. října 2020. Branky: 19. Peterka, 71. Gerža – 17. Bělaška. Rozhodčí: Radina – Král, Tsarev. ŽK: Pokorný (Vyšehrad). ČK: 48. Kozohorský (Bohemians). Diváků: 50.

Vyšehrad U 17: Pokorný – Tomáš (55. Procházka), Dunda, Linha – Pfaf (66. Laštůvka), Slapnička, Gerža, Klaban, Nedavaška (82. Lískovec) – Peterka, Monyč. Trenéři Mirko Beuk a Dominika Gerža.

Bohemians U 17: Sedlmajer – Šurýn (66. Liška), Skořepa, Hodík, Vinš (66. Petrouš) – Kozohorský – Doležal (61. Ostapjuk), Petránek, Bělaška (61. Syladiy), Haushofer (32. Ketner) – Michálek. Trenéři Jakub Krištofek a Roman Bednář.

U 17: Vyšehrad – Bohemians 2:2 (1:1)