Motorlet B – Vyšehrad B 4:2: výhru domácích režíroval Rossmann

28. 05. 2022

„B“-muži – Stalo se to už na podzim a nyní znovu i na jaře: Tomáš Rossmann (na snímku vlevo), bývalý hráč šemíků, byl ústřední postavou Motorletu B v zápase proti Vyšehradu B. Ten se uskutečnil v sobotu 28. května v Jinonicích a zvítězili 4:2 domácí, přičemž Rossmann na jejich první dva góly přihrával a třetí dal sám.

Rezerva šemíků prohrávala už 0:3, nicméně pak se díky trefám Miroslava Krivosheeva a střídajícího dorostence Martina Lískovce takříkajíc vrátila zpět do zápasu. Krivosheev měl dokonce příležitost vyrovnat na 3:3, na to už ale bohužel nedošlo. Toto utkání odpískal naprosto bezchybně a na úrovni rozhodčí Petr Popelka.

Tým Vyšehradu B utrpěl třetí porážku za sebou (s celkově patnácti inkasovanými góly) a tři kola před koncem sezony zůstal na 14. místě tabulky. Tímto zápasem se navíc o další tři setiny zhoršil průměr obdržených branek na zápas, a to na současných 3,26.

Oproti předešlému zápasu s Královicemi došlo na tři změny v základní sestavě: namísto Lorenze se vrátil do branky Klomínek a na postech krajních beků se objevili Zdobnický a Vodička, kteří nahradili Lískovce a distancovaného Starečka.

Tým hostí měl hodně výrazný, byť neproduktivní vstup do utkání: během úvodních jedenácti minut celkem deset střeleckých pokusů (včetně soupeřem zblokovaných střel) a pět rohových kopů. Šance měli hlavně Sejdia a Souček, nic z toho však nevzešlo.

Domácí kontrovali v polovině první půle střelou Vacka těsně nad. Ve 34. min. utekl po pravé straně hřiště Rossmann, přihrál zcela volnému Ircingovi a ten pohodlně otevřel skóre: 1:0.

V poslední minutě poločasu na druhé straně hčiště rozehrál Tokar přímý kop, domácí odvrátili a ihned přešli do rychlého brejku. Rossmann se šikovně vyhnul skluzujícímu Pryšljukovi, znovu zprava přesně „namazal“ do jasné šance a Kučerka zvýšil na 2:0.

Pět minut po změně stran rozehráli domácí přímý kop, a defenziva hostí v tu chvíli jako by ustrnula po zásahu paralyzérem. Předem dobře čitelný centr nikdo neodhlavičkoval, takže k míči se dostal Rossmann, jeho první střelu z bezprostřední blízkosti ještě Lorenz (v poločase vystřídal Klomínka) vyrazil, ale znovu získal míč, v klidu a neatakován si ho povodil ve velkém čtverci a nakonec z otočky zavěsil: 3:0. Z pohledu obranné činnosti to byl vyloženě ostudně inkasovaný gól.

V 52. min. mohl zvýšit na 4:0 Vacek, z ostrého úhlu trefil vzdálenější tyč brány Vyšehradu B. Tři minuta nato ale Lorenz výkopem na středovou čáru našel Tokara, který nakrátko přiťukl míč Krivosheevovi a ten zakončil své velké sólo ještě z vlastní poloviny hřiště a přes tři hráče domácích úspěšnou střelou po zemi: 3:1!

V 60. min. po rohovém kopu domácích Krivosheev vyvezl míč, přihrál Tokarovi a ten krásnou křížnou přihrávkou našel nabíhajícího dorostence Lískovce, který mazácky zasekl míč přes bránícího protihráče a dal brankáři housle: 3:2!

V 77. min. vybojoval míč na vlastní polovině hřiště Krivosheev, doslova proletěl mezi dvěma zadáky Motorletu B, ale jeden z nich mu přesto stihnul vypíchnout míč ještě před zakončením. Každopádně to byla šance na vyrovnání.

Ns druhé straně se několikrát vyznamenal Lorenz při šancích domácích. V 89. min. ale přesto Krajinský zvýšil na 4:2.

Ve 28. kole přeboru náš tým v neděli 5. června přivítá doma soupeře z Hostivaře, osmého v tabulce. Výkop je v 17 hodin. Potom už zbudou jen dva zápasy: v sobotu 11. června v Třebo-radicích a nakonec v neděli 19. června doma s Radotínem.

Trenér Ondřej Walter (Motorlet B): „Vedli jsme 3:0, ale nakonec z toho bylo relativně těžké utkání a vítězství si vážím. Při neúčasti trenéra Jana Rajnocha nám trvalo dvacet minut, než jsme se dostali do zápasu, co se týče soubojů a získávání odražených balonů. Až potom jsme začali hrát, co jsme si předsevzali, přidali na rychlosti, důrazu a hráli kolmo na bránu soupeře. Dali jsme krásné dva góly, brzy po zahájení druhé půle i třetí, pak jsme ale nepochopitelně přestali hrát a dvakrát inkasovali na 3:2. Potom už to byla z naší strany křeč, znovu jsme začali prohrávat osobní souboje, ale v závěru utkání se nám podařilo přidat čtvrtý gól. Klukům patří dík, že utkání vcelku solidně zvládli, máme však stále na čem pracovat.“

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad B): „V prvním poločase jsme jednoznačně Motorlet přehrávali, měli i dostatek šancí, je-nomže jsme žádnou neproměnili a naopak sami dvakrát inkasovali z brejků. Ústřední postavou zápasu byl náš bývalý hráč Tomáš Rossmann, který na první dva góly domácích přihrával a třetí dal sám. Přesto se nám ve druhé půli podařilo brzy snížit na 3:2 a sahali jsme i po vyrovnávací brance. Cením si rozhodně toho, že už ve třetím utkání za sebou jsme ani za velmi nepříznivého stavu nehodili flintu do žita a bojovali o výsledek.“

Motorlet Praha B – Slavoj Vyšehrad B 4:2 (2:0)

Praž. přebor (27. kolo), hráno v sobotu 28. května 2022 na Motorletu. Branky: 34. Ircing, 45. (+1) Kučerka, 50. Rossmann, 89. Krajinský – 55. M. Krivosheev, 59. Lískovec. Střely na branku: 13:5. Střely mimo: 5:7. Soupeřem zblokované střely: 2:6. Rohy: 9:7. Ofsajdy: 5:1. Rozhodčí: Popelka – Jakl, Suchar. ŽK: 45. Scharf (Motorlet B). Diváků: 60.

Motorlet B: Hlous – Hrabina (78. Václavík), Dolejš, Jacobovici, Kučerka – Ircing (71. Krajinský), Scharf – Rossmann (65. Fleišman), Kochan, Vacek (83. Šírl) – Blažek (90. Konstantinidis). Trenéři Ondřej Walter a Rudolf Blažek.

Vyšehrad B: Klomínek (46. Lorenz) – Zdobnický (46. Lískovec), J. Klíma ml., Pryšljuk, Vodička (67. Štěpánek) – M. Krivosheev – Souček, Kankara, Sejdia – Krčmář (56. F. Babka), Tokar. Trenér Jaroslav Klíma.