Nevyužité šance v první půli přišly šemíky draho: prohra 0:1 na Zličíně

25. 03. 2023

„A“-muži – Bez vstřeleného gólu nelze vyhrát. Podobně jako v předchozích dvou jarních zápasech, také v sobotu 25. března na Zličíně promarnili fotbalisté Slavoje Vyšehrad již v prvním poločase několik gólových šancí, a utrpěli tak nakonec další bodovou ztrátu. Šemíci prohráli 0:1, vyšli tak na jaře podruhé střelecky naprázdno a celkově už posedmé. Po 18. kole Pražská teplárenská přeboru zůstává náš tým na dně tabulky se čtyřbodovou ztrátou na předposlední Radotín.

Oproti předchozímu zápasu s Podolím se obměnila více než polovina základní sestavy – na šesti postech. Chybělo trio zraněných J. Klíma mladší, Vodička, F. Babka, distancovaný A. Krivosheev a do jedenáctky se tentokrát nevešli ani brankář Sulánský se Zíkou. Nahradili je gólman Lisa, Kubies, Pryšljuk, Junek, Souček a dorostenec Holan. Kapitánskou pásku si namísto J. Klímy ml. navlékl další stoper Stareček.

Již ve 2. min. se dostal k nadějnému zakončení Krčmář, minul však domácí bránu. Ve 13. min. se snažil překvapit brankáře Hlouse střelou z úhlu Heřman, byl z toho roh. Ve 28. min. si M. Krivosheev připravil velmi dobrou pozici pro zakončení, z té ale bohužel přestřelil. Tři minuty nato Junek rozehrál přímý kop a jeden z domácích hráčů si dal téměř vlastní gól – míč v poslední chvíli vyrazil Hlous. Vzápětí ale musel Junek střídat. Vystřídal jej Zíka, který se hned dostal ke dvěma střeleckým pokusům za sebou, oba však byly zblokovány.

Až v závěru první půle zahrozili domácí. Nejprve to byl centr zličínského kapitána Kohouta, bývalého hráče Vyšehradu, který proletěl těsně před brankovou čarou. Potom se dostal k první střele týmu v modrých zličínských dresech Kučera – byla nebezpečná, směřovala k tyči, ale Lisa ji vytěsnil.

V nastaveném čase první půle předvedl krásnou akci M. Krivosheev, zradila jej však zase koncovka – z gólové šance přestřelil.

Po změně stran už byli domácí mnohem aktivnější, Lisa musel zneškodnit velkou šanci Žáka a poradil si i s trestným kopem Merty. Po hodině hry ale Kohout odcentroval z levé strany hřiště a hlavičkující Merta byl ve skrumáži před bránou tím, kdo zasáhl míč. Ten se pak obloučkem snesl do sítě: 1:0. Navzdory veškeré snaze se už pak hráčům v červených dresech nepodařilo ani vyrovnat.

V příštím 20. kole tým Slavoje Vyšehrad přivítá na domácím hřišti Sokol Kolovraty, sedmý v tabulce. Hraje se v neděli 2. dubna v 16.30 hod.

Trenér Zdeněk Kudela (Zličín): „Hrozně těžké utkání. Vyšehrad je sice poslední, ale to, co předvedl, neodpovídá jeho umístění, na dno tabulky absolutně nepatří. Městský přebor je natolik vyrovnaný, že není rozdíl mezi mužstvy a hráči z horní a dolní poloviny tabulky, i když pravdou je, že Spoje jsou asi trochu jinde, ty mají divizní tým. Počínaje druhým a konče posledním místem tabulky je to však herně vyrovnané. Utkání bylo navíc ovlivněno silným větrem a přestože nám zatím nevychází jaro, jako bychom si představovali, tentokrát jsme vyhráli – zásluhou přesného centru a přesné hlavičky Ivana Merty. To také rozhodlo, protože na obou stranách už podobné další příležitosti nebyly.“

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad): „Přestože nám chybělo pět hráčů základní sestavy a další se poměrně brzy zranil, odehráli jsme dobrý zápas. Neproměnili jsme však tři obrovské šance již v první půli, kdy jsme soupeře přehrávali a měli vést alespoň 2:0. Ve druhé půli jsme pak dostali polovlastní, nešťastný gól a prohráli. Je to stále dokola.“

FC Zličín – Slavoj Vyšehrad 1:0 (0:0)

Praž. přebor (19. kolo), hráno v sobotu 25. března 2023 na Zličíně. Branka: 62. Merta. Střely na branku: 5:0. Střely mimo: 1:5. Soupeřem zblokované střely: 3:4. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 2:0. Rozhodčí: Zima – Tikal, Štěrba. ŽK: Šmalcl, Plánička, Žák, Pyšek – Zíka, Pryšljuk, M. Krivosheev. Diváků: 60.

Zličín: Hlous – Šmalcl, Kučera, Žák, Ondrejka – Plánička (73. Jíra) – Hák (46. Stýblo), Kohout, Jiras (80. Bous) – Pyšek (87. Forejtek), Merta. Trenéři Zdeněk Kudela, Marek Müller a Aleš Rosendorf.

Vyšehrad: Lisa – Kubies (80. Linha), Stareček, Holan, Pryšljuk (80. Škop) – Souček (61. Lískovec), Coufal, Junek (34. Zíka), M. Krivosheev – Heřman, Krčmář (61. Schrank). Na lavičce byl ještě připraven brankář Sulánský. Trenér Jaroslav Klíma.