TJ Sokol Nespeky vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání sobota 27.07.2024 10:15 Sokolská ulice, Nespeky (okres Benešov)

Obrat v zápase s Královicemi: z 0:2 jej dovedl Vyšehrad k vítězství 5:2

12. 05. 2024

„A“-muži – Možná si mysleli, že se bude vše odvíjet tak dobře jako o týden dříve proti žižkovskému béčku, kdy se víceméně vše dařilo a výsledkem bylo vítězství 4:0. V neděli 12. května proti Královicím to ale prakticky celý první poločas vypadalo všelijak. Fotbalisté Slavoje Vyšehrad prohrávali se soupeřem bojujícím o záchranu 0:2, naštěstí ale těsně před poločasem stihli vstřelit kontaktní gól, po změně stran pak další čtyři, a tak nakonec dovedli zápas k vítězství 5:2. Díky tomu dosáhli padesátibodové hranice.

Do sítě Sokola se dvakrát trefil Matěj Müller, jednou Marek Kazda z penalty, Adam Jákl a v závěru utkání opět také střídající Tomáš Kankara. Jiří Heřman tentokrát gól nedal, zato u tří asistoval. Naše mužstvo vyhrálo na domácím stadionu poprvé od 17. března a utkání s Podolí.

Na čele tabulky Pražská teplárenská přeboru se nic nezměnilo: stále vede Přední Kopanina o 6 bodů před druhým Tempem a o 8 bodů před třetím Vyšehradem, leč odstup našeho mužstva od čtvrtých Střešovic nyní narostl na 7 bodů.

Oproti předešlému utkání v Kolodějích (s Vikt. Žižkov B) došlo na jednu změnu v základní sestavě: chyběl tentokrát zraněný obránce Jáša a do jedenáctky se naopak vrátil uzdravený Matějíček. Již ve 2. min. hosté zahrozili, Šemro střelou z úhlu těsně minul. Na druhé straně se zrodila první opravdu gólová šance po třinácti minutách hry, kdy Müller přes bránícího protihráče odcentroval z pravého rohu hřiště na bližší tyč a Heřman hlavičkoval z malého vápna vedle. Minutu nato Prýmas převzal kolmou přihrávku od Jákla, již uvnitř pokutového území jej fauloval Borsuk, ozval se hvizd sudího, který ale nařídil jen přímý kop. Tohle byla přitom naprosto JASNÁ PENALTA!!!!

Potom se dostaly třikrát za sebou ke slovu Královice: střely či šance Nevařila a Šemra ještě Lisa stihl zneškodnit, jenomže ve 33. min. hosté rozehráli zleva rohový kop, Malík se prosadil v souboji s M. Krivosheevem v rohu malého vápna a otevřel skóre: 0:1.

Ve 38. min. Heřman prodloužil na M. Krivosheeva a ten z nadějné pozice střelou po zemi jen těsně minul vzdálenější tyč. Nedáš – dostaneš, z protiútoku přišla velmi jednoduchá a přímočará akce, již zakončil přesným lobem Síkora: 0:2. Zrychlení autora gólu v poslední fázi akce bylo v ostrém kontrastu s tím, jak ani nezareagovali hráči domácích.

Dvoubrankový deficit ale naštěstí netrval dlouho. Müller ve 41. min. z přímého kopu sice přestřelil, ve 45. min. ale Matějíček uprostřed hřiště přiťukl nabíhajícímu M. Krivosheevovi, ten zatáhl míč až k brankové čáře a z jeho zpětné přihrávky trefil bez přípravy na vzdálenější tyč právě Müller: 1:2!

Hned po zahájení druhé půle vybojoval míč Slapnička, přes M. Krivosheeva a Prýmase se k němu vrátil míč na malé vápno, vzápětí Slapnička ideální zpětnou přihrávkou vyzval ke skórování Heřmana, ten ale z vyložené pozice přestřelil. V 54. min. ale zatáhl míč po levé straně M. Krivosheev, přihrál Heřmanovi a toho strčil a poslal k zemi ve vápně Malík. Kazda z penalty bezpečně proměnil a vyrovnal: 2:2!

Po hodině hry potom na pravé straně hřiště Mtějíček vhodil aut na nabíhajícího Heřmana, ten se už ve vápně zbavil protihráče a na jeho zpětnou přihrávku si velmi důrazně naskočil a přesně zakončil z voleje Jákl: 3:2! Jak se později ukázalo, byl to rozhodující gól utkání, vítězný pro domácí tým. Pro Jákla šlo o první trefu v mistrovském utkání za Vyšehrad.

V 67. min. zakončoval složitou kombinaci střelou z úhlu M. Krivosheev, byl z toho jen rohový kop. Minutu nato opět střílel M. Krivosheev, brankář Hubínek opět vyrazil na další roh. V 69.min. ale Matějíček na vlastní polovině hřiště posunul míč na Romanishaka, ten na Jákla, od něhož šel pak doprava na Müllera, jenž klamavým pohybem zamotal hlavu bránícímu protihráči, trefil přesně na vzdálenější tyč a dal svůj druhý gól: 4:2!

Sestava se potom výrazně obmenila, modří už ale s vědomím dvoubrankového náskoku hráli v pohodě. V 89. min. odhlavičkoval míč před vlastním vápnem Kazda, Přech nákopem z otočky našel Heřmana, ten sklepl Kubiesovi, jenž zprava odcentroval a Kankara (stejně jako před týdnem opět z voleje) završil skóre: 5:2! Pět nebo více branek v utkání dal tým Vyšehradu popáté v této sezoně.

V nadcházejícím 27. kole přeboru náš tým čeká v sobotu 18. května od 13.15 hod. zápas Motorlet B – Vyšehrad, tedy na trávníku devátého týmu tabulky přeboru.

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad): „K zápasu jsme nastoupili jako k plážovému fotbalu na koupališti Džbán: všichni si mysleli, že to půjde samo, a to byl velký klam. Dali jsme si v prvním poločase dva polovlastní góly, možná ten první byl úplně vlastní. Takové nedostane ani mateřská školka. Takže první půle z naší strany katastrofa, bez podstupování soubojů, osobní odvahy, zkrátka bez ničeho. Těsně před pauzou jsme snížili na 1:2, i tak jsme si ale následně popovídali zvýšeným hlasem. Po bouřce v kabině jsme dali ve druhé půli čtyři góly a nebylo už co řešit, protože jich mohlo být i víc. To už jsme totiž hráli tak, jak jsme měli hrát hned od začátku utkání: zodpovědně, ryhle, důsledně a důrazně.“

Trenér René Ollé (Královice): „Dostali jsme se do dvougólového vedení, bohužel těsně před poločasem jsme však zbytečně inkasovali. Věděl jsem, že Vyšehrad má svoji kvalitu, v první půli jsme jej ovšem hodně zaskočili a řekl bych, že jsme až překvapivě byli daleko lepší a aktivnější. Schází nám však hodně hráčů, a to i těch klíčových, lepíme to, jak se dá, proto se nedalo očekávat, že bychom nasazené tempo vydrželi. K tomu přispěla i zajímavá, sporná penalta, kdy i někteří domácí říkali, že nebyla. To samozřejmě soupeře nakoplo a pak už byla otázka času, když to začali otáčet, kolik dostaneme branek. Musím naše pochválit, že to zvládli bez červené karty, protože frustrace v nich určitě byla. Pokud se nám nevrátí někteří klíčoví hráči, je pro nás těžké zvládat utkání na takové úrovni.“

Slavoj Vyšehrad – Sokol Královice 5:2 (1:2)

Praž. přebor (26. kolo), hráno v neděli 12. května 2024 na Vyšehradě. Branky: 45. a 70. Müller, 55. Kazda z pen., 60. Jákl, 90. Kankara – 33. Malík, 39. Síkora. Střely na branku: 11:4. Střely mimo: 8:4. Soupeřem zblokované střely: 3:1. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 3:2. Rozhodčí: Císař – Havel, Vondráček. ŽK: Prýmas, Kankara – Borsuk, Lády, Semančík, Síkora. Diváků: 100.

Vyšehrad: Lisa – Matějíček (86.Kubies), J. Holan, Kazda, Romanishak – Müller (76. Kankara), Jákl (86. Přech), Slapnička (86. Linha), Prýmas (76. Vodička) – Heřman, M. Krivosheev. Na lavičce byl ještě připraven brankář Ženatý. Trenéři Jaroslav Klíma a Jaromír Jindráček.

Královice: Hubínek – Borsuk, Lády, Vacík, Malík – Nevařil, Leibl, Semančík, Síkora – Šemro, Staněk. Trenéři René Ollé a Josef Navrátil.

Střelci branek Slavoje Vyšehrad v přeboru a Teskahor Cupu

27 – Heřman, 8 – Prýmas (z toho 2 v poháru), 7 – Krčmář, 6 – M. Krivosheev (z toho 1 v poháru), 4 – Matějíček (z toho 1 v poháru), Müller, 3 – Kankara, A. Krivosheev, 2 – F. Babka, J. Holan, Junek, Kazda, Pryšljuk, 1 – Dimitrov (v poháru), Jákl, Jáša, Mohammed (v poháru).

18 – Prýmas (z toho 2 v poháru), 17 – M. Krivosheev (z toho 1 v poháru), 16 – Heřman, Matějíček (z toho 2 v poháru), 14 – A. Krivosheev (z toho 2 v poháru), 10 – Junek, 8 – Krčmář (z toho 1 v poháru), 4 – Jákl, Pryšljuk, Romanishak, 3 – J. Holan, Kubies (z toho 1 v poháru), Slapnička, 2 – Jáša, Lískovec (z toho 1 v poháru), Souček, Vodička, 1 – F. Babka, Dimitrov, Kankara, J. Klíma ml., Lisa, Müller, Přech, Škop.

neděle 21.07.2024 17:00