U 17 vyhrála v Chomutově 4:2; venku zabodovala posedmé v řadě

11. 05. 2024

U 17 – Téměř dvě třetiny ze svého dosavadního zisku 37 bodů vybojovali mladší dorostenci Slavoje Vyšehrad na hřištích soupeřů. V sobotu 11. května zvítězili v Chomutově 4:2, když do sítě domácích se postupně trefili Alan Grýgera, Jakob Tegelbeckers, David Sommer a Jakub Špaček. Brankář Jakub Fischer za stavu 2:3 (tj. vedení Vyšehradu) Chomutovu penaltu.

Naše „sedmnáctka“ má z posledních sedmi venkovních zápasů bilanci 4 výhry – 3 remízy – 0 porážek a po 25 odehraných kolech České divize U 17 (skupina B) zůstává na 10. místě tabulky.

Oproti předchozímu utkání s Braníkem došlo na šest změn v základní sestavě naší U 17: namísto Nedvídka, M. Franka, Zárybnického, Kozy, Uhryna a Belcou se v ní tentokrát objevili gólman Fischer, Gumiňski, Dovrtěl, Grýgera, Phung Duc Kien a Dostál. Zápas ale nezačal pro náš tým dobře, v 18. min. po individuální akci jednoho z domácích hráčů, který přešel přes tři hráče Vyšehradu a přihrál zajistil domácím Podzimek vedení 1:0.

Vyrovnat mohl Tegelbeckers, běžel sám na brankáře domácích, ale neproměnil. Až ve 36. min. Gumiňski přihrál právě Tegelbeckersovi, ten zatáhl míč k brankové čáře, odcentroval a nabíhající Grýgera zhruba z místa penalty vyrovnal: 1:1! Pouhé dvě minuty nato se Sommerovi vyplatilo narušovat chomutovskou rozehrávku, získal míč a jeho přihrávku zhodnotil do vedoucí branky Tegelbeckers: 1:2! Byl to jeho už čtrnáctý jarní gól (jedenáct za U 17, tři za U 16).

Druhý poločas přinesl vyrovnanou hru a zvýšit na 1:3 mohl Dostál, bohužel svoji šanci ale neproměnil. Namísto toho v 70. min. Bernas srovnal na 2:2. Vyrovnaný stav ale trval naštěstí jen dvě minuty, než Sommer převzal míč od Špačka, obešel protihráče, „nasadil“ jesle brankáři a dal vítězný gól Vyšehradu: 2:3!

V 87. min. však mohli domácí znovu vyrovnat, ale neproměnili penaltu za faul Fischera – sám Fischer pak střelu z bílého bodu vyrazil. V 89. min. přihrával Nguyen Duc Tiep a zakončoval Špaček: 2:4!

V sobotu 18. května naše U 17 přivítá doma na Vyšehradě tým Litvínova, který je poslední v tabulce. Výkop utkání je ve 14.30 hod.

U 17: FC Chomutov – Slavoj Vyšehrad 2:4 (1:2)

26. kolo České divize mladšího dorostu (skupina B), hráno v sobotu 11. května 2024 v Chomutově. Branky: 18. Podzimek, 70. Bernas – 36. Grýgera, 38. Tegelbeckers, 72. Sommer, 89. Špaček. Rozhodčí: Davídek – Flade, Sitarčík. ŽK: Dostál, Fischer (oba Vyšehrad). Diváků: 30.  V 87. min. neproměnil Chomutov penaltu.

Chomutov U 17: Skliarenko (46. Beneš) – Hek, Vitvar (62. Babiček), Kocourek (46. Štěpán Hes, 60. Penk), Gedeon, Bernas, Kupilík, Studnička (46. Šimon Hes), Belák, Zaťko, Podzimek. Trenéři Jan Eiselt a Miroslav Krejčík.

Vyšehrad U 17: Fischer – Gumiňski, M. Štěpánek, Dovrtěl  (46. Špaček), Nguyen Tien Hung – Grýgera (78. Zárybnický), Nguyen Duc Tiep, Phung Duc Kien – Sommer (84. Koza), Tegelbeckers (90. Tozbey), Dostál. Trenéři Papa Daouda Gueye a Zdeněk Jaroš.