U 19 prohrála s Trutnovem 0:3, když zahodila i ty největší šance

10. 02. 2024

U 19 – Mládežnickým celkům Trutnova se v posledních letech při zápasech na Vyšehradě hodně daří, a to nejen v mistrovských soubojích, také v přípravě. Prokázalo to měření sil „devatenáctek“ obou klubů v sobotu 10. února, jež skončilo výsledkem 0:3. Domácí starší dorostenci všechny své šance zahodili, a tak nemohli pomýšlet na lepší rezultát. Z vítězství se radoval soupeř z Krkonošského podhůří, který přezimuje na dvanáctém místě tabulky skupiny C České divize U 19.

Domácí bránu tentokrát hájil patnáctiletý Dřevíkovský a v úvodní půlhodině se mu dařilo držet čisté konto. Ve 27. min. byl blízko ke gólu hostující hráč Rada, jehož střela takřka z třiceti metrů skončila na břevnu. Ve 31. min. ale po rohovém kopu hlavičkoval zblízka u vzdálenější tyče zcela sám, nikým neobsazený, Doležal: 0:1. Šanci vyrovnat měl hlavně Krejčí, zblízka trefil pouze brankáře Trutnova.

Hned na začátku druhé půle to byli Macek a Šavel, kteří těsně minuli, zatímco střela Schranka byla zblokována. Také další příležitosti přišly vniveč. V 81. min. zvýšil Páv na 0:2 a tři minuty nato Doležal svým druhým gólem na konečných 0:3.

V sobotu 17. února naši starší dorostenci přivítají na Vyšehradě své vrstevníky z Příbrami. Ti hrají Českou ligu U 19, v níž přezimují na posledním dvacátém místě tabulky. Výkop utkání je v 10 hodin. Za příbramskou „devatenáctku“ nastupují naši bývalí hráči Filip Šindler a Nikita Kireev.

U 19: Slavoj Vyšehrad – MFK Trutnov 0:3 (0:1)

Přípravné utkání v sobotu 10. února 2024 na Vyšehradě. Branky: 31. a 84. Doležal, 81. Páv. Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 4:10. Soupeřem zblokované střely: 5:8. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:0. Rozhodčí: M. Pytlíček. Diváků: 40.

Vyšehrad U 19 první poločas: Dřevíkovský – Tesař, Šavel, Šíma, Klinka (30. Holý) – Trnka, Macek – Schrank (30. Vítovec), Kefurt, Krasikov (30. Z. Svoboda) – Krejčí.

Vyšehrad U 19 druhý poločas: Dřevíkovský – Tesař (66. Šťastný), Šavel, Šíma, Holý – Kefurt, Macek (61. Mohammed) – Vítovec (67. Klinka), Schrank (79. Z. Svoboda), Z. Svoboda (75. Prudký) – Krejčí (61. Barčák). Trenéři Zdeněk Jaroš a Jan Dovrtěl.

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Mládež (sezona 2023/24)