FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

První vítězství v přípravě: šemíci porazili divizní tým Humpolce 6:4

10. 02. 2024

„A“-muži – Po dvou týdnech si fotbalisté Slavoje Vyšehrad konečně opět zahráli přípravné utkání. V sobotu 10. února zdolali doma Humpolec 6:4 a jak už napovídá výsledek, stalo se tak hlavně díky dobré koncovce. Sedmý tým podzimní tabulky moravské divize D se představil pod vedením bývalého kouče Vyšehradu Romana Veselého a ještě v poločase vedl 3:2, domácí tým ale po změně stran čtyřmi góly otočil zápas ve svůj prospěch. Dvakrát se trefil Theodor Matějíček, jednou pak Jaroslav Holan, Jiří Heřman, Marek Kazda a střídající Dominik Slapnička.

V úvodní dvacetiminutovce měl domácí tým dvě šance či pološance ohrozit bránu hostí, Heřman ale z přímého kopu přestřelil a pokus Prýmase zneškodnil gólman Humpolce.

Pak ale Humpolec udeřil, a to hnec tuplovaně, díky dvěma „slepeným“ a navíc takřka stejným gólům. Ve 22. min. po rohovém kopu z pravé strany hlavičkoval u vzdálenejší tyče Kameš: 0:1. Dvě minuty nato přišel druhý roh hostí, tentokrát zleva a z něj opět centr na vzdálenější tyč. Zde byl opět neustrážený Kameš a opět hlavičkoval zblízka do sítě: 0:2.

Po půlhodině hry ale přišel naopak domácí roh, zprava jej rozehrál Müller a ve vápně nejvýš „vyrostl“ hlavičkující J. Holan: 1:2! Minutu nato po výkopu brankáře Lisy M. Krivosheev odclonil protihráče, Heřman se dostal s míčem do brejku a vyrovnal: 2:2! Vzápětí mohl z Müllerova centru znovu skórovat, ale míč hlavou jen lehce líznul a ten skončil v zámezí.

Naopak ve 41. min. Luňáček zajistil Humpolci poločasové vedení: 2:3.

Sedm minut po změně stran mohl dát gól Matějíček, těsně minul. Jen o pár vteřin později si to ale vynahradil. Po autovém vhazování Kubiese M. Krivosheev přiťukl míč a Matějíček střelou z vápna vyrovnal: 3:3!

Sestava se pak dost obměnila, Vyšehrad ale pokračoval v ofenzivní hře. Obrovskou šanci měl po centru od Matějíčka Dimitrov, ale neproměnil ji. V 67. min. po akci Romanishaka a Prýmase Kazda vypálil zpoza vápna a trefil přesně k tyči: 4:3! Tři minuty nato, po přihrávce od Slapničky, Matějíček střelou zleva trefil na vzdálenější tyč: 5:3! A za další dvě minuty přišla zblokovaná střela Kazdy a po ní dorážka Slapničky: 6:3!

V 80. min. Savi už jen korigoval na konečných 6:4.

Již v neděli 11. února ve 14 hodin dojde na další přpravné utkání Slavoj Vyšehrad – SK Posázavan Poříčí nad Sázavou, tj. se čtvrtým celkem podzimní tabulky Středočeského krajského přeboru. Za mužstvo z městečka poblíž Čerčan hrají čtyři bývalí fotbalisté Vyšehradu: Petr Tlustý (38 let), Petr Galuška (27 let), Michael Azilinon (24 let) a Natanael Fritz (18 let). V sobotu 17. února v 15 hodin se představí náš tým venku, a sice na půdě Arsenalu Česká Lípa, účastníka ČFL.

Slavoj Vyšehrad – AFC Humpolec 6:4 (2:3)

Přípravné utkání, hráno v sobotu 10. února 2024 na Vyšehradě. Branky: 53. a 76. Matějíček, 30. J. Holan, 31. Heřman, 67. Kazda, 72. Slapnička – 22. a 24. Kameš, 41. Luňáček, 80. Savi. Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 7:7. Soupeřem zblokované střely: 2:1. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 1:3. Rozhodčí: Jindráček – Petříček, Klinka. Diváků: 40.

Vyšehrad: Lisa – Lískovec (46. Kubies), J. Holan (57. J. Toman), Vodička (57. Linha), Romanishak – Müller – Kazda, Matějíček (73. Ženatý), Prýmas – M. Krivosheev (57. Slapnička), Heřman (57. Dimitrov). Trenér Jaroslav Klíma.