U 19 zdolala v úterý SK Nusle 4:1 a v sobotu přivítá dorost Štěchovic

30. 01. 2024

U 19 – Sousední SK Nusle je klubem slavné fotbalové historie, nicméně mnohem skromnější současnosti. Během druhé světové války působil v nejvyšší české soutěži, teď je účastníkem druhé pražské třídy. V úterý 30. ledna večer se jeho tým mužů představil na Vyšehradě v přípravném utkání s domácími staršími dorostenci. Kombinovaný tým naší U 19 a U 18 vyhrál 4:1, když spousta dalších šancí zůstala nevyužita. Do sítě nuselského soupeře se trefil do poločasu Vojtěch Nedavaška a ve druhé půli Jan Barčák, Štěpán Kefurt a Adam Štěpnička.

V polovině první půle utekl po pravé straně hřiště Nedavaška, přehodil brankáře a otevřel skóre: 1:0. Nusle ale dokázaly v první půli díky bojovmému výkonu držet krok a deset minut před poločasem Vlačuha dokonce vyrovnal na 1:1.

Šest minut po změně stran poslal mladé šemíky podruhé do vedení Barčák: 2:1. Ve druhé půli se už hrálo prakticky na jednu bránu, Nusle stále víc obtížněji dokázaly přesunout hru na druhou polovinu hřiště. V 65. min. zvýšil Kefurt na 3:1 a šest minut nato uzavřel skóre Štěpnička na 4:1. Jeho polocentr – polostřela „chytla“ teč a obloučkem propadla do sítě.

V neděli 4. února v 10 hodin naši starší dorostenci přivítají své vrstevníky ze Štěchovic, kteří hrají pod názvem Povltavská fotbalová akademie. Tým trenéra Viktora Müllera, bývalého hráče Vyšehradu, působí rovněž v České divizi U 19, ale ve skupině A, v níž přezimuje na devátém místě tabulky.

Slavoj Vyšehrad U 19 – SK Nusle muži 4:1 (1:1)

Přípravné utkání v úterý 30. ledna 2024 na Vyšehradě. Branky: 23. Nedavaška, 51. Barčák, 65. Kefurt, 76. Štěpnička – 36. Vlačuha. Střely na branku: 12:4. Střely mimo: 8:1. Soupeřem zblokované střely: 5:1. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 0:0. Rozhodčí: Růžička. Diváků: 10.

Vyšehrad U 19 první poločas: Fischer – Tesař, Kefurt, Trnka, Holý – Macek – Klinka, Schrank, Mohammed, Z. Svoboda (30. Vítovec) – Nedavaška.

Vyšehrad U 19 druhý poločas: Fischer – A. Frank, Tesař, Nedavaška, Maleček – Trnka (66. Z. Svoboda), Kefurt – Vítovec (60. Prudký), Krasikov, Štěpnička – Barčák. Trenéři Daniel Růžička, Zdeněk Jaroš a Jan Dovrtěl.