FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

Prýmas, Dimitrov a Mohammed trefili vítězství 3:0 ve Vršovicích

20. 09. 2023

„A“-muži – Devatenáctiletý, osmnáctiletý a nakonec i sedmnáctiletý fotbalista Slavoje Vyšehrad se ve středu 20. září postarali svými góly o pohárové vítězství 3:0 na půdě Unionu Vršovice, účastníka I. A třídy.

Z celkově devatenácti střeleckých pokusů našeho týmu se nakonec ujaly tři. Po bezbrankovém poločase otevřel skóre Matěj Prýmas a další dvě branky přidali v závěrečné čtvrthodině utkání střídající hráči Viktor Dimitrov a David Mohammed. Navíc 17letý brankář Jakub Čepela uhájil čisté konto. Dvě brankové asistence si připsal v tomto utkání kapitán týmu Alexandr Krivosheev.

Šemíci si tak vybojovali postup z 2. kola do osmifinále Poháru Pražského fotbalového svazu alias Teskahor Cupu. Náš tým po čtyřech přeborových nezdarech za sebou konečně naplno zabral a po jednom měsíci a jednom dni oslavil vítězství: poprvé od 19. srpna a výhry 5:1 v Podolí…

Čtyři dny po zápase přeboru v Záběhlicích došlo na pět změn v základní sestavě: namísto brankáře Lisy, Pryšljuka, Lískovce, nemocného M. Krivosheeva a zraněného Šrejbera se v ní objevili Čepela, Kubies, Škop, Krčmář a alespoň zčásti uzdravený Junek.

V prvním vyrovnaném poločase nabídl Vyšehrad takřka totéž, co proti ČAFC: nemastný a neslaný, vlažný výkon se sterilním zakončením. Naopak domácí mohli jít už po sedmi minutách hry do vedení, šanci Rejla však výborně vykryl a tudíž zneškodnil Čepela. Až po necelé půlhodině hry „vyprášil“ rukavice vršovického brankáře Čiháka Heřman ostrou střelou zpoza vápna, první mezi tři tyče.

Tři minuty před pauzou odcentroval zprava Kubies, míč propadl mezi hráči až na zadní tyč, kde se k němu dostal Junek, ale gólman Čihák vyrazil na roh. Po něm pálil Kubies, brankář znovu vyrazil a Junek ho ani napodruhé nepřekonal.

Šest minut po návratu ze šaten ale založil kombinační akci Vodička, míč šel od něj přes Matějíčka k A. Krivosheevovi a nakonec jej dostal Prýmas, který už byl posledním článkem při vyšachování domácí obrany a míč poslal zblízka do sítě: 0:1! Po vedoucím gólu už mněl tým hrající v červených dresech zápas plně pod kontrolou a místy i viditelnou převahu. Šest minut po svém vedoucím gólu měl na kopačce další branku Prýmas, jeho střela byla zblokována.

V polovině druhé půle, po přihrávce od Junka, Krčmář v šanci přestřelil. V 72. min. Dimitrov obral o míč domácího stopera Protivínského a řítil se zleva na brankáře Unionu, ale minul bránu. Tři minuty nato Krčmář z mnohem větší vzdálenosti, zpoza velkého čtverce, také těsně minul, protože míč nabral vnější faleš. Za další minutu Krčmář přihrál Dimitrovovi a ten ve své druhé gólové šanci trefil zblízka gólmana. V 77. min. ale A. Krivosheev vyvezl míč z vlastní poloviny hřiště, přihrál doleva Kubiesovi a z jeho centru se přece jen prosadil Dimitrov: 0:2!

V 81. min. si Kankara dvakrát vyměnil míč s Dimitrovem, ale trefil jen vršovického brankáře. Z protiútoku zahrozil Rejl, střelou z úhlu ale těsně minul. V 87. min. Krčmář sklepl míč Mohammedovi a ten obloučkem, který zapadl k tyči, završil skóre: 0:3! V utkání 3. kola, tedy osmifinále (úřední termín pátek 17. listopadu) Teskahor Cupu, dojde na souboj Sokol Kolovraty - Slavoj Vyšehrad.

V neděli 24. září Slavoj Vyšehrad přivítá doma Braník v utkání, jež přepůlí podzimní část přeboru. Souboj devátého se čtrnáctým celkem tabulky má výkop již ve 14 hodin, aby všichni stihli večer sledovat derby všech derby, tedy prvoligový zápas Slavia – Sparta.

Union Vršovice – Slavoj Vyšehrad 0:3 (0:0)

2. kolo Poháru Pražského fotbalového svazu (Teskahor Cupu), hráno  ve středu 20. září 2023 ve Vršovicích. Branky: 51. Prýmas, 77. Dimitrov, 87. Mohammed. Střely na branku: 1:8. Střely mimo: 7:8. Soupeřem zblokované střely: 1:3. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 0:3. Rozhodčí: Tikal – Janšta, Čikara. ŽK: Kadeřábek, Kučera – Heřman, Škop, Vodička. Diváků: 50.

Vršovice: Čihák – Šantrůček, Protivínský, Špulka, Kučera (84. Bareš) – Pazdera (46. Minařík), Kadeřábek – Rejl, Freitas (81. Čáslavský), Cízner (70. Adámek) – Bláha. Trenéři Michal Bareš, Michal Pazdera a Jan Šimr.

Vyšehrad: Čepela – Kubies (84. Borský), Vodička, J. Holan, Škop (60. Romanishak) – A. Krivosheev, Matějíček – Prýmas (60. Kankara), Krčmář, Junek (70. Dimitrov) – Heřman (84. Mohammed). Na lavičce byl ještě připraven brankář Lisa. Trenér Jaroslav Klíma.

Střelci branek Slavoje Vyšehrad v přeboru a Teskahor Cupu

6 – Heřman

2 – F. Babka, Krčmář, Prýmas (z toho 1 v poháru)

1 – Dimitrov (v poháru), J. Holan, Junek, M. Krivosheev, Matějíček, Mohammed (v poháru), Pryšljuk