U 16 na mladší dorost Xaverova nestačila, podlehla mu doma 1:5

17. 09. 2023

U 17 „B“ – Zopakovat umístění z minulé sezony na pátém místě tabulky Pražského přeboru mladšího dorostu se ziskem 49 bodů bude asi letos pro „šestnáctku“ Slavoj Vyšehrad hodně obtížně splnitelným úkolem. Šestnáctiletí šemíci v neděli 17. září podlehli doma Xaverovu 1:5 a po čtyřech odehraných kolech figurují se třemi body na 11. místě tabulky.

Soupeř z Horních Počernic, který těží ze spolupráce s mládeží Slavie, byl jednoduše viditelně lepší. Alespoň o čestný úspěch Vyšehradu B se postaral svým gólem pět minut před koncem utkání Nguyen Duc Tiep. V loňském ročníku 2022/23 naše U 16 porazila Xaverov v obou zápasech 7:2 a 3:0, poměr sil se ale výrazně změnil ve prospěch soupeře.

Vstup do zápasu byl nejhorší možný a jen stěží pochopitelný: jen několik vteřin po zahájení zápasu Xaverov zaútočil po levé straně a vysoký nákop (takřka svíce) na malé vápno měl být snadnou kořistí obránců nebo gólmana, namísto toho si ale na míč počkal Varha a aniž by byl před domácí bránou kýmkoliv atakován, snadno hlavičkoval zblízka do sítě: 0:1. Byl to extrémně laciný gól, spíš něco jako dárek pro soupeře, a navíc hned v první minutě.

Xaverov měl i v dalším průběhu utkání převahu, přesto mohl ve 40. min. vyrovnat Keren, což mu ale brankář Straka neumožnil. Tři minuty nato po centru zleva zůstal zcela sám před domácí bránou Vladyka a zblízka míč napálil do sítě: 0:2.

Šest minut po zahájení druhé půle mohl snížit Turunč, zblízka trefil jen brankáře Straku. V 59. min. chyboval při rozehrávce Tozbey a Káninský míč snadno kopnul do odkryté brány: 0:3. Tři minuty nato se opět Káninský prosadil mezi třemi hráči Vyšehradu B a zvýšil na 0:4. Za další tři minuty pak Sosledov neproměnil penaltu, Tozbey střelu vyrazil, ale nikdo z domácích hráčů situaci nedohrával, na míč zareagovali jen hosté a Cina dal gól na 0:5.

Pět minut před koncem utkání D'Ambrosio zatáhl míč po levé straně hřiště, přihrál a Nguyen Duc Tiep střelou z úhlu snížil na 1:5.

V neděli 24. září se naše U 16 představí na Zbraslavi, která je třetí tabulce a má týž počet 10 bodů jako první Xaverov i druhý Braník B. Výkop utkání je v 11.30 hod.

U 17: Slavoj Vyšehrad B – Xaverov Horní Počernice 1:5 (0:2)

3. kolo Pražského přeboru mladšího dorostu, hráno v neděli 17. září 2023 na Vyšehradě. Branky: 85. Nguyen Duc Tiep – 59. a 62. Káninský, 1. Varha, 43. Vladyka, 65. Cina. Střely na branku: 2:15. Střely mimo: 3:8. Soupeřem zblokované střely: 2:6. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 2:2. Rozhodčí: Hejma – Čikara, Obrtel. ŽK: Timurbek, Phung Duc Kien (oba Vyšehrad B). Diváků: 35. V 61. min. neproměnil Sosledov (Xaverov) penaltu.

Vyšehrad U 16: Tozbey – Phung Duc Kien, M. Frank, Steinbauer, Nguyen Tien Hung – Timurbek – Tegelbeckers, M. Štěpánek, D'Ambrosio, Keren – Bílek. Formou hokejového střídání se zapojili do hry také Vachler, Grýgera, Turunč a Nguyen Duc Tiep. Trenér Papa Daouda Gueye.

Xaverov U 17: Straka – Šídlo, Med, Vacík, Quiroz – Sosiedov, Suchan – Varha, Friedrich, Velebil – Vladyka. Na střídání Káninský, Fajt, Knop, Habiak, Možný, Cina a Hlaváček. Trenéři David Lukeš, Oldřich Liška a Jiří Velebil.