FC Slavoj Vyšehrad vs. FK Motorlet Praha B
12. kolo Pražský přebor neděle 27.10.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

U 16 zastavila od branky na 2:2 tyč, nakonec prohrála na Meteoru 1:4

10. 09. 2023

U 17 „B“ – Zatím dva zápasy venku, dvě porážky a celkem deset inkasovaných branek. V premiéře nové sezony Pražského přeboru U 17 rezerva mladšího dorostu Slavoje Vyšehrad prohrála na Hájích 1:6 a ve svém druhém vystoupení v sobotu 9. září 1:4 na Meteoru.

V souboji „šestnáctek“ obou klubů domácí vedli brzy 2:0, čtvrt hodiny před koncem utkání ale snížil Nguyen Duc Tiep a za stavu 2:1 Yanis Belcou trefil tyč domácí brány. Zelenobílí pak znovu odskočili ve skóre zásluhou velmi přísné penalty a nakonec dali ještě jeden gól. Namísto remízy 2:2, k níž zápas směřoval, tak skončil 4:1. Naše U 16 po dvou kolech soutěže figuruje až na 12. místě čtrnáctičlenné tabulky Pražského přeboru U 17.

Domácí vstoupili do zápasu aktivněji a už po necelé čtvrthodině hry je poslal do vedení střelou po zemi Domgjoni: 1:0. Čtyři minuty nato zvýšil z přímého kopu Veverka na 2:0. Potom si ještě před poločasem vypracoval tři velmi nadějné gólové šance hrotový útočník Vyšehradu Belcou: dvakrát jej skvěle vychytal brankář Kornfeld a potřetí uklouzl.

Po změně stran a trestném kopu znovu zakončoval Belcou, brankář domácích jeho střelu opět zneškodnil. V 75. min. ale po přihrávce od Aslanova trefil Nguyen Duc Tiep technickou střelou břevno a od něj se míč odrazil za brankovou čáru: 2:1!

Ve druhé půli se snažili hráči v bílých dresech o nátlakovou hru na domácí bránu, zrazovala je však koncovka. Blízko k vyrovnávací trefě byl v 79. min. Belcou, bohužel trefil jen tyč brány Meteoru.

Deset minut před koncem utkání brankář Dřevíkovský fantastickým reflexivním zákrokem zabránil takřka jistému gólu z kopačky domácího Adjeie, ten však vzápětí získal pro domácí tým výhodu penalty. Z pohledu hostujícího týmu byla více než přísná a nemístná, neodpovídající souboji: zdálo se, že hráč domácích situaci na hranici velkého čtverce notně přifilmoval. Ale rozhodčí ji po jisté chvíli váhání přece jen odpískal. V 82. min. tak Pokorný z penalty zvýšil na 3:1 a zelenobílí se od té chvíle už nemuseli obávat a tři body. V 90. min. ještě zvýšil právě Adjei na 4:1.

Již ve středu 13. září v podvečer se naše U 16 představí poprvé v nové sezoně doma: v 17.30 hod. přivítá na Vyšehradě mladší dorostence Pragy, kteří jsou zatím rovněž bez bodového zisku. A v neděli 17. září ve 14.15 hod. znovu na domácím stadionu šestnáctiletí šemíci změří síly s Xaverovem, který je aktuálně na vedoucí příčce tabulky.

U 17: Meteor Praha VIII B – Slavoj Vyšehrad B 4:1 (2:0)

2. kolo Pražského přeboru mladšího dorostu, hráno v sobotu 9. září 2023 v areálu Meteoru ve Štěpničné ulici. Branky: 14. Domgjoni, 18. Veverka, 82. Pokorný z pen., 90. Adjei – 75. Nguyen Duc Tiep. Střely na branku: 12:7. Střely mimo: 9:4. Soupeřem zblokované střely: 3:2. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 2:1. Rozhodčí: Ghilardi – Blín, Křenek. ŽK: Belcou (Vyšehrad B). Diváků: 45.

Meteor U 16: Kornfeld – Knotte, Notejl, Hladík, Pokorný – Hájek, Saleh – Veverka, Žáček, Domgjoni – Moška. Na střídání brankář Pavlyshche, Herálecký, Roman, Řídel, Rak, Adjei a Provazník. Trenér Jan Jelínek.

Vyšehrad U 16: Dřevíkovský – Koza, Krpeš, Steinbauer, Wollner – Timurbek – Tegelbeckers, Zárybnický, Grýgera, Aslanov – Turunč. Formou hokejového střídání se zapojili do hry také Nguyen Duc Tiep a Belcou. Trenér Papa Daouda Gueye.

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Mládež (sezona 2023/24)