FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

U 18 proti Hájům i v deseti sahala po remíze, nakonec však padla 2:4

10. 09. 2023

U 19 „B“ – I po třech zápasech Pražského přeboru U 19 zůstává rezerva staršího dorostu Slavoje Vyšehrad bez jakéhokoliv bodového zisku. V neděli 10. září nastoupila naše „osmnáctka“ doma proti „devatenáctce“Hájů a přestože se musela v poslední půlhodině utkání obejít bez vyloučeného Nazara Uhryna, sahala po bodu. Namísto vyrovnávací branky ale skóroval v nastaveném čase soupeř z Jižního Města, a tak zápas skončil výsledkem 2:4.

Za domácí tým skórovali Antoni Dinov z penalty a Lukáš Gajzler, to ale nestačilo, a naše U 18 zůstává na předposledním 15. místě tabulky. Bez bodového zisku jsou až dosud Zličín, Vyšehrad B a Libuš.

Oproti středečnímu zápasu ve Vysočanech s Pragou došlo na tři změny v základní sestavě U 18: namísto brankáře Grushynského, Romanishaka a Štěpničkÿ se v jedenáctce objevili gólman Fischer, Gajzler a Dinov. Ve svém prvním domácím vystoupení ale začal Vyšehrad B dost zle, protože už po pěti minutách hry domácí zadáci nebyli sto odkopnout míč ani na několik pokusů do bezpečí, nakonec z toho vzešel faul na hranici velkého čtverce. Střelu z přímého kopu Fischer vyrazil, ale k míči se znovu prodral hráč hostí a opakovaná střela k tyči už skončila v síti. Autorem gólu byl Papež: 0:1.

Domácí hráči se pak snažili o vyrovnání, nic ale nevytěžili ani ze značného množství rohových kopů. Nejblíž ke gólu byl Dinov, jehož střelu k tyči brankář Naku vytěsnil do zámezí. Naopak Háje mohly v závěru první půle zvýšit, střelu kapitána Klikara zblízka ale Fischer kryl.

Po návratu ze šaten hlavičkoval po rohovém kopu Dinov těsně vedle a po dalším rohu kapitán Kylar zblízka hlavou přestřelil. Krásnou střelu Gajzlera zdálky pod břevno vyrazil Naku na roh, zatímco Mohammed minul jeho bránu.

Po hodině hry, v době značného tlaku na bránu soupeře, viděl zčistajasna druhou žlutou a tím i červenou kartu Uhryn. Důvodem byla náušnice v uchu a když se hráč domácího týmu ohradil, byl vyloučen. Jakkoliv si 17letý rozhodčí může či nemusí tento verdikt zdůvodnit, byl nanejvýš necitlivý a významně ovlivnil další průběh zápasu. Nemluvě o faktu, že nedovolené součásti výstroje si měl všimnout už při poločasovém střídání a hráče v takovém případě nepustit na hřiště. Tuhle svoji chybu pak řešil až v 60. minutě, a skončilo to oslabením domácího týmu.

Háje tenhle moment vysvobodil zpod taku a lacino získanou přesilovku také ihned zužitkovaly, v 65. min. Limberg zvýšil na 0:2. Vyšehrad B ale i v deseti dál bojoval o výsledek a už v 69. min. po faulu na Gajzlera Dinov z penalty dal kontaktní gól na 1:2. Háje ale zase odskočily, v 73. min. dal Šveda na 1:3. Dinov pak reklamoval, že byl faulován ve vápně hostí, ale neuspěl.

V 83. min. z příhrávky patnáctiletého D'Ambrosia, který byl na hřišti teprve čtyři minuty, zase snížil na rozdíl jediné branky střelou z levé strany Gajzler: 2:3. Oslabený tým si už ale potom žádnou vyloženou šanci na vyrovnání nestihl vytvořit, naopak v nastaveném čase z přímého kopu zvýšil Slavík na konečných 2:4.

V sobotu 16. září ve 13.30 hod. naše U 18 nastoupí na Zličíně, kde ji vyzve Fotbalová akademie Alexe Zbura – tým z Barrandova vyhrál všechna tři svá dosavadní utkání.

U 19: Slavoj Vyšehrad B – Háje Jižní Město 2:4 (0:1)

2. kolo Pražského přeboru staršího dorostu, hráno v neděli 10. září 2023 na Vyšehradě. Branky: 69. Dinov z pen., 83. Gajzler – 6. Papež, 65. Limberg, 73. Šveda, 90. (+2) Slavík. Střely na branku: 6:14. Střely mimo: 7:6. Soupeřem zblokované střely: 4:2. Rohy: 13:3. Ofsajdy: 0:0. Rozhodčí: Váňa – Čikara, Pavlík. ŽK: Uhryn – Klikar. ČK: 60. Uhryn (Vyšehrad B). Diváků: 50.

Vyšehrad U 18: Fischer – A. Frank (83. Šťastný), Krajíček, Kylar, Holý – Tesař, Krasikov (46. Uhryn), Šíma, Mohammed (79. D'Ambrosio) – Gajzler, Dinov. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Nedvídek a M. Štěpánek. Trenér Allan Kheil.

Háje Jižní Město U 19: Naku – Šilhánek (46. Mück), Papež (71. Murk), Stříbrský (37. Dík), Šveda – Solár (46. Danda), Klikar, Slavík, Trnka – Brož (54. Šesták), Kuneš (54. Limberg). Trenéři Josef Kostka, Ondřej Pechanec a Matěj Sobotka.

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Mládež (sezona 2023/24)