TJ Sokol Nespeky vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání sobota 27.07.2024 10:15 Sokolská ulice, Nespeky (okres Benešov)

U 16 zvítězila na hřišti Pragy 3:1: omluvenka z Vysočan za Stodůlky

09. 06. 2024

U 17 „B“ – Pět dní po úterní ostudné půlhodině ve Stodůlkách, jež byla příčinou porážky 1:3, se rezerva mladšího dorostu Slavoje Vyšehrad představila ve Vysočanech. V neděli 9. června byl na programu poslední hrací den letošního ročníku Pražského přeboru U 17 a naše „šestnáctka“ porazila „sedmnáctku“ domácí Pragy 3:1.

Mužem nebo hráčem zápasu byl jednoznačně útočník našeho týmu Marek Vejvoda, jenž si pro toto utkání navlékl kapitánskou pásku. Na první gól totiž přihrál Mohamedu Abubakrovi a další dva dal sám. Výborně zahrál mj. také Yanis Belcou, autor dvou gólových asistencí. Vyšehrad B tak skončil na desátém místě tabulky přeboru s 29 body. Loni byli přitom šestnáctiletí šemíci pátí a měli o dvacet bodů víc.

Vysočanský zápas přinesl dvě skutečné kuriozity. Tou první byl fakt, že jej naše U 16 odehrála před svojí nejvyšší návštěvou v této sezoně – sedmdesáti diváky. Hrálo se přitom na stadionu jasně posledního týmu soutěže… A druhou byla okolnost, že už v nastaveném čase utkání běžel Vejvoda sám s míčem na zcela opuštěnou, úplně prázdnou bránu domácích. Takový gól možná dosud nikdy nedal.

Předsevzetí hrát od úvodního hvizdu aktivní a útočný fotbal, a odčinit tak nedůstojnou úvodní půlhodinu ze Stodůlek, potvrdil už po necelých dvou minutách hry Vejvoda. Skvěle si zpracoval míč a vyrazil k sólovému úniku, výborný brankář domácích Šundovski mu ale zmenšil úhel a jasnou šanci zneškodnil.

Příležitost pak měl domácí Mozer, jeho střelu rovněž perfektně zneškodnil Dřevíkovský. Ve 12. min. potom Belcou hodně štiplavou střelou napálil tyč pragovácké brány. Na druhé straně po rohovém kopu mohl poslat Pragu do vedení Kobr, jeho pokus skončil naštěstí mimo tři tyče.

Po dvaceti minutách hry se protlačil přes dva protihráče Belcou, našel Vejvoda, který ťukl míč kousek doprava lépe postavenému spoluhráči. Tím byl Mohamed Abubakr a poslal míč do odkryté části domácí brány: 0:1!

Ve 28. min. Vejvoda znovu prokázal svůj tah na bránu, ale Šundovski proti němu opět včas vystoupil a pokazil mu radost. Ale jen na krátkou chvilku – ve 32. min. totiž přišla vynikající kolmá a průniková přihrávka od Belcou, Vejvoda znovu postupoval sám na brankáře a tentokrát již uspěl, poslal mu balon k tyči. 0:2!

Praga měl do poločasu ještě třetí gólovou šanci, ani tu neproměnila, až šest minut po návratu ze šaten snížil Tesař na 1:2. Ve druhé půli si pak náš tým vypracoval velké množství šancí k tomu, aby svůj náskok pojistil, ale všechny zahodil. V nastaveném čase zápasu domácí kopali rohový kop a vcelku logicky šel do vápna Vyšehradu B i brankář Pragy. Centr se ale podařilo odvrátit, Mikoláš poslal balon dopředu, kde utekl Vejvoda úplně všem, což nabídlo docela bizarní fotbalový obrázek, i když pro náš tým radostný. Vejvoda se vydal směrem k prázdné bráně Pragy, což nemohlo skončit jinak, než cestou míče mezi tři opuštěné tyče: 1:3!

Každopádně za druhou polovinu jarní části a nakonec i bezproblémovou záchranu v přeboru hoši zaslouží pochvalu. Z osmi posledních zápasů totiž vytěžili 17 bodů, protože v nich dosáhli bilance 5 výher – 2 remízy – 1 porážka (ve Stodůlkách). A těchto 17 bodů činí 59 procent z kompletního zisku 29 bodů za celou sezonu 2023/24!

U 17: TJ Praga – Slavoj Vyšehrad B 1:3 (0:2)

26. kolo Pražského přeboru mladšího dorostu, hráno v neděli 9. června 2024 ve Vysočanech. Branky: 51. Tesař – 32. a 90. (+2) Vejvoda, 20. Mohamed Abubakr. Rozhodčí: Janšta – Tikal, Hájek. Bez karet. Diváků: 70.

Praga U 17: Šundovski  – Kočandrle, Lochman, Schwarz, Varamezov – Mozer, Tauber, Kobr, Špaček – Tesař, Bareš. Na střídání Isa a Sarvadii. Trenéři Jakub Daněček, Lukáš Kanta a Adam Kačer.

Vyšehrad U 16: Dřevíkovský – Wollner, Stěpčuk, Krpeš, Nguyen Tien Hung – Grýgera, Turunč, Tůma – Vejvoda, Belcou, Mohamed Abubakr. Formou hokejového střídání se zapojili do hry také Timurbek, Mikoláš a Koza. Trenér Jaroslav Klíma mladší.