U 18 v derniéře přehrála Pragu 3:2, v praž. přeboru je nakonec devátá

09. 06. 2024

U 19 „B“ – Dvaadvacet bodů vybojovala na jaře rezerva staršího dorostu Slavoje Vyšehrad, a díky tomu také nakonec dospěla bez větších negativních emocí k záchraně v Pražském přeboru U 19. Dá se říct, že od vítězství nad Stodůlky, což bylo 12. května, už byla celá záchranářská mise pod kontrolou... Obracet k lepšímu se ale začala situace už 21. dubna díky výhře na Xaverově. V derniéře sezony v sobotu 8. června naše „osmnáctka“ porazila „devatenáctku“ Pragy 3:2, když dvakrát se trefil Zdislav Svoboda (na snímku) a jednou kapitán týmu Ondřej Šíma. Díky tomu se také osmnáctiletí šemíci posunuli o stupínek výš, z desátého místa před Xaverov na konečnou devátou příčku. V porovnání s předchozím ročníkem 2022/23, kdy skončil Vyšehrad B v přeboru pátý, je to ale i tak propad o čtyři místa.

Proti Pragovce nastoupil takřka jiný tým, než v prvním vzájemném utkání v září ve Vysočanech – tam byli jen Šíma a Krasikov. Oproti předešlému utkání na Zličíně došlo na pět změn v základní sestavě: chyběli v ní tentokrát Gumiňski, Kylar, Dovrtěl, Holubovský a Trnka, jejichž pozice zaujali Vítovec, Binder, Son Šíma, Svoboda a Dobiaš. A právě Dobiaš už po deseti minutách hry našel kolmou přihrávkou Svobodu, ten obešel dva protihráče a otevřel skóre: 1:0! Čtyři minuty nato ale vyrovnal Starodubets na 1:1.

Vyšehrad B měl převahu, velké šance nedali hlavně Svoboda a Krasikov, nicméně až v úplném závěru první půle se podařilo znovu získat vedení. Klinka si vyměnil míč s Krasikovem a z jeho přihrávky těžil hráč s kapitánskou páskou, tedy Šíma: 2:1! Přesto hosté z Prahy 9 zase vyrovnali, v 84. min. dal Štencl na 2:2. Pět minut nato ale přinesla ovoce kombinace Šíma – Kefuert – Binder – Kefurt, který předložil finální přihrávku a Svoboda dal rozhodující gól: 3:2!

U 19: Slavoj Vyšehrad B – TJ Praga 3:2 (2:1)

26. kolo Pražského přeboru staršího dorostu, hráno v sobotu 8. června 2024 na Vyšehradě. Branky: 11. a 89. Z. Svoboda, 45. Šíma – 14. Starodubets, 84. Štencl. Rozhodčí: Hodánek – Plecitý, Tenkrát. ŽK: Fischer – Štencl. Diváků: 40.

Vyšehrad U 18: Fischer – Klinka (46. Kefurt), Krejčí, Vítovec, Binder – Šíma, Son Šíma (58. Gumiňski) – Krasikov, Z. Svoboda, Dobiaš (62. Prudký) – Ahizan (62. Barčák). Trenéři Daniel Růžička, Zdeněk Jaroš a Jan Dovrtěl.

Praga U 19: Buk – Kobr (46. Kočandrle), Varhulík, Štencl, Vobecký, Dragon (/69. Mozer), Špaček, Starodubets, Nedvěd, Markovič, Romanov (46. Dupal). Trenéři Jakub Daněček, Jakub Matýsek a Miroslav Dub.