FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

U 17 vedla 2:0, dobře se vyvíjející duel ale téměř ztratila: remíza 3:3

15. 10. 2023

U 17 – Jeden hloupý moment v polovině druhého poločasu, kdy se za slibného stavu 2:0 nepodařilo míč jednoduše odkopnout z vlastního vápna – třeba do autu – znegoval v sobotu 14. října dobře se vyvíjející utkání mladších dorostenců Slavoje Vyšehrad s Chomutovem. Souboj s týmem, který měl na svém kontě jen 6 bodů, měli sedmnáctiletí šemíci dotáhnout k vítězství, body se však nakonec, po remíze 3:3, dělily. Za Vyšehrad skórovali Patrik Strach, Nazar Uhryn a Phung Duc Kien. Na první dva góly přihrával střídající Michal D'Ambrosio, který pak ještě v úplném závěru střetnutí trefil tyč chomutovské brány.

Chomutov dal dva góly z penalt, zatímco Vyšehrad tu svoji jednu neproměnil – Nazar Uhryn přestřelil bránu. Po utkání, které lze jednoznačně považovat za ztrátu dvou bodů, zůstal náš tým na deváté příčce České divize U 17 (skupina B). Na vítězství čeká „sedmnáctka“ Vyšehradu bohužel už celý měsíc, a proto je také ve spodní polovině tabulky.

Oproti předchozímu zápasu v Braníku došlo na pět změn v základní sestavě: brankáře Tozbeye, Steinbauera, D'Ambrosia, Belcoua a distancovaného Dobiaše tentokrát v jedenáctce nahradili gólman Dřevíkovský, M. Frank, Šarifov, Sommer a Aslanov.

Není přehnané tvrzení, že zápas mohl být rozhodnut už v prvním poločase, jenomže všechny gólové šance, které si naši hráči vypracovali, také zahodili (podobně jako týden předtím v Braníku). Tři minuty po návratu ze šaten ale střídající D'Ambrosio obstaral finální přihrávku a Strach střelou z hranice vápna do šibenice otevřel skóre: 1:0! Dvě minuty nato D'Ambrosio rozehrál z pravé strany rohový kop a Uhryn zblízka hlavičkoval do sítě: 2:0!

Všechno v tu chvíli vypadalo více než nadějně, v 66. min. ale domácí hráči ani na několik pokusů nedokázali míč odkopnout z vápna, přišla nastřelená ruka a Podzimek z penalty snížil na 2:1.  Chomutov ožil a o čtyři minuty později Dimitrov mimořádně vydařenou křížnou střelou z levé strany, z nějakých 25 metrů, trefil do šibenice: 2:2. V 87. min. přišla další nastřelená ruka a Belák z penalty dostal hosty do vedení 2:3.

Pokud byly obě penalty hostí přísné, což nepochybně byly, pak i ta, kterou kopal vzápětí domácí tým. Rozhodčí odpískal faul-nefaul na Tegelbeckerse, Uhryn z penalty ale nezdařeným pokusem o technickou střelu přehodil bránu.

To už vypadalo hodně zle, nicméně v 90. min., po přihrávce zleva od Nguyen Duc Tiepa, Phung Duc Kien střelou bez přípravy trefil odkrytý horní roh brány: 3:3! Ještě v nastaveném čase po rohovém kopu mohl zápas rozhodnout ve prospěch Vyšehradu D'Ambrosio, střelou zblízka bez přípravy ale bohužel napálil jen tyč.

V sobotu 21. října se naše „sedmnáctka“ představí v Litvínově, na hřišti posledního týmu tabulky, který v dosavadních 11 kolech zatím nebodoval. Výkop utkání je půl hodiny po poledni.

U 17: Slavoj Vyšehrad – FC Chomutov 3:3 (0:0)

11. kolo České divize mladšího dorostu (skupina B), hráno v sobotu 14. října 2023 na Vyšehradě. Branky: 48. Strach, 50. Uhryn, 90. Phung Duc Kien – 66. Podzimek z pen., 70. Dimitrov, 87. Belák z pen. Rozhodčí: Obrtel – Orel, Suchar. ŽK: Belcou, Nguyen Duc Tiep – Podzimek. Diváků: 50.  V 88. min. neproměnil Uhryn (Vyšehrad) penaltu.

Vyšehrad U 17: Dřevíkovský – Phung Duc Kien, M. Frank (57. Krpeš), Šarifov, Nguyen Tien Hung (57. Nguyen Duc Tiep) – Holubovský, M. Štěpánek (46. D'Ambrosio) – Sommer (77. Tegelbeckers), Uhryn, Strach – Aslanov (46. Belcou). Trenéři Jaroslav Klíma mladší a Erik Šlechta.

Chomutov U 17: Beneš – Vitvar, Hes, Kupilík (51. Novotný), Podzimek, Mikeš, Penk (90. +1 Zaťko), Belák, Dimitrov, Bernas (57. Šíma), Gedeon. Trenéři Karel Šidlof, Dominik Majer a Miroslav Krejčík.