TJ Spoje Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání středa 31.07.2024 18:30 Na Balkáně 450/25, Praha 3-Žižkov

U 17: Vítězství 3:0 nad Sokolovem, soupeře vychytal brankář Kotlín

13. 09. 2021

U 17 – Velmi dobrý výsledek, herní projev však už ani zdaleka tak ne. Především brankáři Albertu Kotlínovi, který pochytal vše, co se jen dalo (včetně penalty!), mohou hráči naší „sedmnáctky“ děkovat, že v neděli 12. září zvládli zápas se Sokolovem a dotáhli jej k vítězství 3:0. Jejich výkon byl tentokrát hodně nepřesvědčivý, mdlý a soupeře pustili ve druhé půli do spousty šancí.

Nicméně tři body jsou tři body, a o ty se postarali svými góly Jaroslav Holan, Adam Gruntorád a v samotném závěru střetnutí exkluzivní trefou z trestného kopu Patrik Macek. Ať už se ale daří herní projev někdy víc, někdy méně, pravdou je, že výsledky mají svěřenci trenérů Zdeňka Jaroše a Olina Martince velmi dobré. Svědčí o tom pět výher z dosavadních sedmi zápasů a postavení na 5. místě tabulky skupiny A České ligy mladšího dorostu. To je zase o jeden stupínek výš, než před týdnem.

U 17 chyběli tentokrát Kylar, Jon, Šavel i Monyč, ale začátek vyšel hlavně brankáři Kotlínovi, který se tím chytil a nakonec byl jednoznačně nejvýraznější osobností tohoto utkání. Již v 7. min. kryl čistou gólovou šanci sokolovského hráče Dolejše. Ve 13. min. potom Lopatář rozehrál z pravé strany přímý kop, až téměř od půlící čáry. Míč se snášel dlouho do šestnáctky, přesto gólman hostí zaváhal, a toho využil u vzdálenější tyče jeho brány Holan, který zblízka hlavou otevřel skóre: 1:0!

Pak toho dlouho moc vidět nebylo, snad jen zblokovaná střela Lopatáře a na druhé straně velmi dobrý obranný zákrok Kazdy, jenž v souboji kapitánů zabránil sokolovskému Schulzovi, aby se prodral s míčem sám až před Kotlína.

Pět minut před pauzou odcentroval Holan a Gruntorád trefil ke vzdálenější tyči: 2:0!

Druhý poločas prakticky ovládl Sokolov, hrálo se téměř výhradně na polovině domácího družstva. V 55. min. Králík fauloval hostujícího Robausche, sokolovský kapitán Schulz ale penaltu neproměnil: Kotlín totiž jeho střelu skvěle vystihl a vyrazil! Čímž si vysloužil ovace na otevřené scéně. Osm minut nato chytil další dvě těžké střely za sebou a odvrátil i následné šance hostí.

V 88. min. byl faulován Štěpnička a Macek krásnou střelou z trestného kopu do šibenice přidal třetí gól: 3:0!

V neděli 19. září s výkopem čtvrt hodiny po poledni čeká naši U 17 derby na Motorletu. Jak už je tradicí, proti Vyšehradu bude chtít uspět víc než kdy jindy. Bojovný a zodpovědný výkon bude tudíž v Jinonicích naprosto nezbytný.

U 17: Slavoj Vyšehrad – Baník Sokolov 3:0 (2:0)

5. kolo České ligy mladšího dorostu, hráno 12. září 2021 na Vyšehradě. Branky: 13. Holan, 40. Gruntorád, 89. Macek. Střely na branku: 4:10. Střely mimo: 5:2. Soupeřem zblokované střely: 2:3. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 1:0. Rozhodčí: Stieber – Andras, Stěhule. ŽK: Macek (Vyšehrad). Diváků: 40. V 56. min. neproměnil Schulz (Sokolov) penaltu.

Vyšehrad U 17: Kotlín – Kazda, Králík, Šindler (77. Frank), Holan – Lopatář, O. Šíma – Průša, Macek, Gruntorád (84. Krajíček) – Schrank (46. Štěpnička). Trenéři Zdeněk Jaroš a Oleg Martinec.

Sokolov U 17: Beran – Jelínek, Raclavský, Fuchs, Mládek (64. Šuta) – Robausch, Schimmer (60. Hradecký), Erlebach, Dolejš – Zázrivec, Schulz. Trenéři Radek Čížek a Karel Tichota.