U 18 prohrála doma s Čáslaví 2:6; hlavně vinou prostupné defenzivy

12. 09. 2021

U 19 „B“ – Rezerva staršího dorostu Slavoje Vyšehrad v sobotu 11. září odehrála proti Čáslavi jen jeden dobrý poločas, ve druhém se ale naplno projevilo špatné bránění a začala dostávat jeden gól za druhým. Nakonec padla 2:6 a vinou porážky číslo 5 klesla z jedenáctého na třinácté místo tabulky skupiny C České divize U 19.

Po dvaceti minutách hry dal vedoucí gól Čáslavi Mužátko, o tři minuty později ale přišel faul ve vápně na Šrejbera a Karas z penalty vyrovnal na 1:1. Tak skončil vyrovnaný první poločas, i když možnosti skórovat ze hry si vypracoval hlavně Šrejber. Krátce před pauzou musel Karas odstoupit kvůli zranění.

V úvodní čtvrthodině druhé půle však dali hosté tři góly: všechny šance, které měli, také proměnili. Ve 49. min. Varga na 1:2, v 59. min. Mužátko na 1:3 a v 61. min. Mužátko (takže hattrick) na 1:4. V 75. min. po velmi dobré akci Slapničky snížil Dimitrov na 2:4. Kotaktní branku pak mohli dát jak Slapnička, tak i Lískovec, bohužel tyto možnosti nevyužili. A tak velmi efektivní hosté zase trestali, v 79. min. z brejku Kotrba na 2:5. V 90. min. po tečované střele vlastní Fait na 2:6,

V sobotu 18. září čeká naši U 18 velmi časný sraz a daleká ranní cesta do Svitav. Zápas s tamní „devatenáctkou“ začne v 10 hodin. Oba týmy až dosud bodovaly jen ve dvou zápasech, Svitavy jsou se dvěma body na předposledním 15. místě tabulky.

U 19: Slavoj Vyšehrad B – FK Čáslav 2:6 (1:1)

5. kolo České divize staršího dorostu, hráno v sobotu 11. září 2021 na Vyšehradě. Branky: 24. Karas z pen., 75. Dimitrov – 21., 59. a 61. Mužátko, 49. Varga, 79. Kotrba, 90. vlastní Fait. Rozhodčí: Vokoun – Tomek, Dimastromatteo. ŽK: Škop, Lískovec – Varga, Havlík. Diváků: 15.

Vyšehrad U 18: Kotlín – J. Toman, Molodci, Fait, Mareš – Lískovec, Zika, Klaban (61. Škop), Šrejber (67. Krutina) – Karas (41. Slapnička), Burkuš (61. Dimitrov). Trenér Dominik Gerža.

Čáslav U 19: Havlík – Šranko, Lanc, Novák (67. Zoul), Špičák, Hájek (78. Kotrba), Mužátko, Klepáč (32. Varga, 78. Hýbler), Vondra, Kubín, Houfek. Trenéři Jan Spáčil, Adam Ronovský a Marek Lebduška.