TJ Sokol Nespeky vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání sobota 27.07.2024 10:15 Sokolská ulice, Nespeky (okres Benešov)

U 18 po týdnu znovu zdolala Přední Kopaninu tentokrát na její půdě 3:1

28. 09. 2022

U 19 „B“ – Ve středu 21. září rezerva našeho staršího dorostu (byť s několika posilami z áčka U 19) porazila doma v Pražském poháru dorostu „devatenáctku“ Přední Kopaniny 7:1 a ve středu 28. září zvítězila i v odvetě na jejím hřišti 3:1, to už ale šlo o utkání předehrávaného 15. kola Pražského přeboru staršího dorostu.

Do sítě domácích se tentokrát trefili dva naši mladší dorostenci a útočníci: nejprve 16letý „Kevin“ Vu Hung Khanh a potom dvakrát 15letý Petar Šoškič. U dvou branek asistoval 17letý záložník Jaromír Blín. V polovině podzimní části se tak Vyšehrad B posunul z osmé na sedmou příčku tabulky přeboru.

Šoškič měl na těžkém terénu gólovou šanci hned po zahájení hry, napoprvé ji ale neproměnil. V 5. min. ale Blín vybojoval míč, posunul ho Šoškičovi a ten obstaral finální přihrávku. Skóre otevřel Vu Hung Khanh: 0:1! O osm minut později ale přišlo zaváhání, čehož využil k vyrovnávací brance Valenta: 1:1. Ve 26. min. přihával Blín, zakončoval Klinka a u dorážky byl Šoškič: 1:2! Byl to vítězný gól Vyšehradu B. Tři minuty před poločasem ještě Vu Hung Khanh vybojoval míč, vystřelil a dorážku znovu obstaral Šoškič: 1:3!

Ve druhé půli domácí hráči, v průměru přibližně o rok starší než ti naši, přidali na důrazu a nervozita rostla. Zápas se dohrával ve vyhrocené atmosféře, ale Vyšehrad B už své vedené uhájil. Také díky tomu, že brankář Pihera zmařil dvě vyložené šance domácích.

Již v neděli 2. října Vyšehrad B změří síly s Motorletem B, třetím týmem tabulky. Utkání se hraje od 13.30 hod. na stadionu Uhelných skladů v Košířích.

A ještě malé ohlédnutí do nedaleké historie: na hřišti Přední Kopaniny si zahráli dorostenci Slavoje Vyšehrad po pěti a půl letech. V květnu roku 2017 zde vyhrála „osmnáctka“ šemíků 3:2, když tehdy dvakrát skóroval Dan Siruček a jednou Ondra Toman (starší bratr stopera Lukáše Tomana).

U 19: FC Přední Kopanina – Slavoj Vyšehrad B 1:3 (1:3)

Předehrávané 15. kolo Pražského přeboru staršího dorostu, hráno ve středu 28. září 2022 na Přední Kopanině. Branky: 13. Valenta – 26. a 42. Šoškič, 5. Vu Hung Khanh. Rozhodčí: Řečník – Lešťák, Baier. ŽK: Jusko, Bíro, Brychka – Romanishak, Blín, Frank, Halíř. Diváků: 30.

Přední Kopanina U 19: Hrubý – Hrdina, Bíro, Valenta, Novák (71. Sokol) – Jusko (88. F. Dimitrov), Smejkal (88. Bouzek), Zavadil, M. Dimitrov – Šimek (88. Brychka), Bradáč. Trenéři Mattia Mainolfi, Ali Asad a Sebastian Razetto.

Vyšehrad U 18: Pihera – Frank (57. Dang Le Truong), Kylar, Tesař, Holý – Halíř, Romanishak (57. Mohammed), Blín, Klinka (85. I. Procházka) – Šoškič (85. Barčák), Vu Hung Khanh. Trenéři Zdeněk Jaroš a Allan Kheil.